Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ljs

    tag

    Epson L355 úgy néz ki, hogy beszáradt. (És már nem garis.)
    Először "csak" csíkosan nyomtatta a színest és a fejtisztítás sem segített,
    azután pedig egyáltalán nem nyomott feketét és a színes tintáknak sem valósághű színük volt.
    (Ha jól olvastam/értelmeztem -utólag- a hozzászólásokat, akkor a hiba nálam volt, mert ritkán nyomtattam és nem tartottam folyamatosan áram alatt a készüléket, hogy időről-időre automatikus folyamatok játszódjanak le.)
    Fej (vagy fúvóka?)tisztításra semmit nem reagál illetve ugyanúgy nincs fekete.

    Kérdések:
    (1) Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka? (Max. szkennernek megtartható.)
    (Van olyan szaki, aki szétszedi/ráolvas/kicserél benne valamit és műxik rendesen a cucc?)

    Az ajánlott DCP-1622WE leírásában nem találtam nyomát manuális kétoldalas nyomtatás lehetőségének. Ezért gondolkodom az automata kétoldalasban.
    (2) Az sokkal "sérülékenyebbé"/hamarabb elromlóvá teszi a szerkezetet?

    (3) Javaslatot kérek:
    mono lézer, multifunkciós (fax nem kell), automata kétoldalas (ha hozzáértők által nem kifejezetten "tiltott" ez az opció) és kb. 50-100 oldal nyomtatás havonta.

    Ami fontos: a nyomatoknak "tökéletesnek" kell lenni, mert hivatalos helyekre mennek (ahol 5 évig el kell tárolniuk).
    Előny, ha nem drágán fenntartható és alacsony szervízigényű a készülék.
    Rászánt összeg: 50-80-100eFt
    Természetesen az ár a szolgáltatástól függ: szépen nyomtat és nem drága fenntartani -> ... -> felső lapadagolós dokumentumbeolvasóval felszerelt, kávét is főző, kutyát is sétáltató (de akkor előtte kutyát is kell vennem, mert az most nincs).

    Megjegyzés: magánember vagyok, a nyomtató "nem termeli ki" az árát (tehát ebből a szempontból szinte mindegy, hogy -a megadott intervallumon belül- mennyibe kerül) és olyat szeretnék, amivel kevés gond van, mert nyomtató témában láma vagyok.
    (Ezért vettem anno a külső tintatartályos Epsont. Csak a beszáradással nem számoltam, mert akkoriban még nem kellett rendszeresen nyomtatni. Most, amikor már kellene a rendszeres nyomtatás, akkor szembesültem azzal, hogy a nyomtató nem funkcionál.)
    Megköszönöm, ha jelenleg is elérhető típus lesz az ajánlat, mert a beszerzés nem (sokáig) halogatható.

    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

  • ljs

    tag

    válasz Earl_Muttley #13841 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a tanácsot!
    SzégyenlemMagamSzégyenlemMagamSzégyenlemMagam,
    de mi az a "tintaöblítés" és hogy kell csinálni az L355 típusnál?
    (Írtam, hogy láma vagyok nyomtatók terén.)

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

  • ljs

    tag

    Kitaláltam, hogy mono lézer kell nekem (kb. 50 oldal/hó nyomtatás, de fontos a jó minőség).
    Hogy minden legyen egyben, több típust néztem.
    Amiben segítséget kérnék:

    1. Canon-mf264dw tud dual ADF-et vagy azt csak a Canon-mf269dw tud?
    (Több helyen néztem, de egymásnak ellentmondó infók voltak.)

    Olcsóbban fenntartható (1 forint/oldal a nyereség) a brother-mfc-L2752dw
    2. Jól néztem, hogy az tud DADF-et?
    3. Van ezzel az eszközzel valakinek tapasztalata?
    4. A Canon vagy a Brother a minőségi(bb) darab?

    Legolcsóbban fenntartható a brother-mfcb7715dw.
    DE az hardveresen nem tud DADF-et.
    5. Szoftveresen lehet "trükközni" a lapbeolvasással?
    (Tehát ADF első menetben az egyik oldallal, majd második menetben a másik oldallal
    és a szoftver "összevágja" illetve "összeilleszti" a lapon lévő két oldalt.)

    Köszönöm a segítséget!

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

  • ljs

    tag

    válasz PociAti #13880 üzenetére

    Köszönöm a választ!
    Akkor el is dőlt a kérdés(sorozat) alapján a vásárlás,
    mert ez a legolcsóbban fenntartható mind közül
    és nekem a szoftveresen megoldott DADF is megfelel.
    Csak egy kérdés:
    ADF-ből beolvastatom az egyik oldalakat, majd megfordítom és beolvastatom a másik oldalakat
    és a szoftver "magától" összerakja a helyes sorrendet?
    (Mert ha ez így van, akkor rendelem is a nyomtatót!)

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

  • ljs

    tag

    Szervusztok!
    Xerox B215V_DNI [link]
    Brother mfc-b7715dw [link]
    Kérdéseim:
    1. Melyik az "ajánlottabb"?
    2. Valamelyik típusról van személyes tapasztalat?
    3. Van infó a szkenner minőségéről?
    4. Milyen nyelvű a Xerox PC-s felülete?
    5. A Xeroxnál van a SW-ben magyar OCR?
    6. Érezhető előny a 256MB RAM (Xerox) a 128-cal szemben a valós felhasználás során?

    Amiért nagyon elgondolkodtam:
    - most mindkettő 3 év garanciás;
    - ritka nyomtatáshoz (gyakoribb beolvasáshoz) mindkettő megfelelő.

    Előny a Brothernél:
    - PC-n magyar kezelőfelület;
    - van magyar OCR;
    - kb. 2300 oldal után olcsóbb;
    - WiFi Direct.

    Előny a Xeroxnál:
    - (manuális) kétoldalas ADF;
    - USB stick használat (bemenetként és kimenetként);
    - színes érintőképernyős kezelőfelület.

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

Új hozzászólás Aktív témák