Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gagahat

    újonc

    Sziasztok!

    Az alaphelyzet a következő: tönkre ment az asztali gépem és mivel jövőre kezdem az egyetemet jobb befektetésnek tartok egy laptopot. Leszeretném szögezni, hogy nem vagyok nagy szaki ezért is a ti segítségeteket kérném, lehet néha hülyeségeket írok.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Minél előbb.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? maximum 260 000FT
    (3) Felhasználás? otthoni használatra főleg az asztali gépem helyett, egyetemre is hordanám meg ha elutazom. leginkább internetezésre használnám meg tanulásra.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? nem nagyon játszom semmilyen játékkal, lolozni szoktam néha, de bármikor népszerű lehet a baráti körömben egy játék (pl.:MV2) akkor örülnék, ha még az adott játék gondtalanul futna.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? méret: 13"-16" de inkább 15-15. matt. sajnos fogalmam sincs miaz, hogy TN vagy IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? egyetem miatt szerintem viszonylag sokszor. utazás közben nem nagyon használnám.
    (7) Operációs rendszer? Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? 8GB, a többihez nem értek.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? asust szeretnék első sorban, de a lenovoról is jókat hallottam. billentyűvilágításnak örülnék, ha van webkamera nem hátrány.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? mindenképp új gépet szeretnék

    Láthatjátok, hogy annyira nincsenek nagy igényeim és soknak is tűnhet a 260 000es keret, de ha már veszek vmit szeretnék minőségi terméket venni és hosszútávra tervezek a géppel. Azt szeretném, hogy minél gyorsabb legyen a készülék, nagyon fel tud idegesíteni ha akad vagy lassú.

    Nagyjából ennyi. :)

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Norbi

Új hozzászólás Aktív témák