Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DragoX

    tag

    Sziasztok! Kis segítség kellene, a paraméterek a következőek:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? A nyár folyamán, de könnyen lehet, hogy ebben a hónapban.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? max 200-250e ft
    (3) Felhasználási kör? programozás, net, némi játék. Audiofilebb hifi is rá lenne kötve, úgyhogy ha alap terhelésen nem hangos, az nem baj.
    (4) Játékra használnád-e? Igen, főleg stratégiai játékokban gondolkozom. Civ 5 és Starcraft 2 lehetőleg ne minimumon, natív felbontással. Játszik továbbá még némi LockOn is.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? forma-forma
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Nem fontos egyenlőre. Talán csak annyi, hogy jó lenne ha lenne benne mSata. (vagy esetleg két 2,5" hely, mert már van egy SSD-m, csak kicsi
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17" + full hd, vagy 15.6" + 1600x900. Inkább matt legyen, de ez annyira nem vízválasztó.
    (8) Notebook tömege? Nem lényeges (azért 6 kiló ne legyen :) )
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? lehetőleg nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Memória legyen legalább 6gb, de jobb a 8. A többi lényegtelen.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) nincs
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? GPU: játék CPU: kernel fordítás, de emiatt nem kell bika proci. :)
    (13) Eddig kinézett notebookok? VAIO SVE17 [link] (a médiában láttam 250-ért szerintem ugyan ez, nem tudom hogy lehet.) Kicsit megijedtem tőle, mert notebookcheck-ék azt mondták, hogy játék közben le fog égni a bal kezem :/ . Ez a gép is érdekelne: [link],de sok mindent nem találtam róla. A dokkoló megoldás nagyon tetszik, de méretben a 17" (fullhd) fele húz a szívem inkább, vagy 1600x900 kijelző fele 15.6"-ban
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt is lehet. Nem hátrány, ha olcsóbabn jövök ki.

    [ Szerkesztve ]

  • DragoX

    tag

    válasz Chaser #40008 üzenetére

    Köszönöm szépen a tippet. 17" full hd-ben esetleg nincs valami megfontolandó modell? Igazság szerint viszonylag ritkán szoktam hordozni a gépet, szinte mindíg az asztalon van a mostani notim is. Ennek fényében, ahogy nézegettem, tapogattam a notikat, ez a 17" fullhd dolog nagyon bejött. 15,6" full hd-t is próbálgattam rokonnál, de valahogy kicsit nagynak hat ez a felbontás ekkora mérethez. A nagy munkafelület viszont persze jól jönne.
    Ha nincs ilyen modell, a 15,6 is okés. Esetleg olyan modellt tudnátok ajánlani, amiben legalább egy középkategóriás noti vga-van? Mondjuk m730gt környékén. Jó lenne, ha legalább mediumon azért magabiztos lenne a vga.

  • DragoX

    tag

    válasz Chaser #40046 üzenetére

    Az inspiron nekem pont ideális lenne. Egy a baj vele, egyszerűen nem tudok megbarátkozni a kinézetével. :W Nem tudom mennyire tudnám megszokni. Még alszok rá szerintem egy párat aztán meglátom. Köszönöm szépen a segítséget am. :R

  • DragoX

    tag

    Sziasztok! A következő kritériumoknak a lehető legjobban megfelelő gépet keresem:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ebben a hónapban
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200.000Ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Játék minden mennyiségben.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Az újabb játékokkal is szeretnék játszani, lehetőség szerint minél jobb minőségben.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Forma-forma.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem lényeges egyenlőre.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Lehetőleg 17 col, 1600x900-as felbontás is elegendő (FullHD is jöhet, de a gép teljesítménye fontosabb), lehetőleg matt felülettel, de a fényes sem gond.
    (8) Notebook tömege?
    Nem lényeges.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nem fontos az operációs rendszer
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Tárhely mérete másodlagos. Memóriából jó lenne legalább 8GB. Optikai meghajtó nem lényeg.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI kellene :)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Játékokon kívül maximum netezés, filmek.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    -
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Inkább használtra gondoltam, de új is szóba jöhet.

    [ Szerkesztve ]

  • DragoX

    tag

    Sziasztok,

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Maximum 200e huf, de inkább kevesebb.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Flash játékok, Facebook. Anyámnak kéne.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Passziánsz, full részletességgel.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15 vagy 17 col. Lehetőleg ne legyen túl nagy a felbontás. 1600x900@15col még belefér.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kb. Semennyit. Csak azért kell a laptop, hogy "ne foglalja a helyet".
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Semmi.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Mindegy. 1x64Gb SSD adott.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    -
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Mindegy.

    Köszi előre is! :R

  • DragoX

    tag

    válasz DragoX #168595 üzenetére

    Sziasztok,

    Esetleg [link] rá tudna nézni valaki?
    Annyi változás van még, hogy 17 col ideálisabb lenne.

    Köszönöm!

  • DragoX

    tag

    Sziasztok,

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Azonnal
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    40.000Huf
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Netezés, Netflix.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Mindegy
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Nem nagyon, viszont egy ~50% körüli akksi azért jó lenne.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows (jó lenne ha tudná a 10-et)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    Mindegy
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Olyan monitorral lenne használva, amin DVI, dsub, és display port van.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Használt.

    Köszönöm előre is! :R

Új hozzászólás Aktív témák