Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothbence90

    újonc

    Sziasztok!

    Tervezem a notebook vásárlást, nézelődtem a piacon, van egy két gép ami megtetszett, de hozzáértők véleményére is kíváncsi lennék:)
    Elsősorban irodai munkára és sulihoz kellene, plusz jó lenne, ha jól futnának rajta az újabb játékok is. Kb 4-5 évre tervezek vele.

    A kérdésekre a válaszaim:
    1. Egy hónapon belül. Ha a közeljövőben jönne ki valamilyen új gép amit érdemes megvárni, lehet várok többet is:)
    2. Bruttó 400 körül
    3. Irodai munka, suli, játék, filmnézés, fotószerkesztés, zeneírás.
    4. CS:GO, LoL, újabb játékok futtatására; HD/fullHD; közepes/magas.
    5. 15' körül, fullHD, matt, TN/IPS (mindegy).
    6. Kb napi szinten hordoznám, ritkán használnám utazáskor is.
    7. Windows 10 lenne a legjobb
    8. SSD+HDD lenne a legjobb kombó, esetleg optikai meghajtó helyére téve az egyiket, 128GB+1TB szerű felállásra gondoltam; legalább 8GB RAM; optikai meghajtóra nincs szükségem.
    9. HDMI csatlakozó, bluetooth, bill. háttérvilágítás, 3*USB, numpad jól jönne, minél vékonyabb és könnyebb legyen:)
    10. Új.

    Előre köszi a válaszokat és a segítséget!:)

  • tothbence90

    újonc

    Sziasztok!
    Pontosítanék a kérésemen.
    Tervezem a notebook vásárlást, nézelődtem a piacon, van két gép ami megtetszett, de hozzáértők véleményére is kíváncsi lennék:)
    Még nem döntöttem el, hogy egy erős és nehezebb, játékra alkalmas gépet vegyek, vagy egy kicsi, könnyű, esetleg érintőkijelzős transformer book szerűt.
    Mind két géppel 4-5 évre terveznék.

    Egy gémergéptől ezeket várnám el:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy hónapon belül. Ha a közeljövőben jönne ki valamilyen új gép amit érdemes megvárni, lehet várok többet is:)
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Bruttó 400 körül
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    játék, irodai munka, suli, filmnézés, fotószerkesztés, zeneírás.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    CS:GO, LoL, újabb játékok futtatására; HD/fullHD; közepes/magas.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15' körül, fullHD, matt, TN/IPS (mindegy).
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kb napi szinten hordoznám, ritkán használnám utazáskor is.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10/8.1/7, ha nincs rajta, az se baj, csak támogassa legalább a 7-et
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD+HDD lenne a legjobb kombó, esetleg optikai meghajtó helyére téve az egyiket, 128GB+1TB szerű felállásra gondoltam; legalább 8GB RAM; optikai meghajtóra nincs szükségem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI csatlakozó, bluetooth, bill. háttérvilágítás, 3*USB, numpad jól jönne, ha lehet ne legyen 4-5kg, esetleg ethernet csatlakozó, ha nem megoldható, max usb-ethernet kábelt használok
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új.

    Irodai/utazós gép:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Egy hónapon belül. Ha a közeljövőben jönne ki valamilyen új gép amit érdemes megvárni, lehet várok többet is:)
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Bruttó 400 körül
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    irodai munka, suli, játék, filmnézés, fotószerkesztés, zeneírás.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    CS:GO, LoL; HD; közepes.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    13-15' körül, fullHD, matt/fényes (mindegy); TN/IPS (mindegy).
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Kb napi szinten hordoznám, ritkán használnám utazáskor is.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows 10/8.1/7, ha nincs rajta, az se baj, csak támogassa legalább a 7-et
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD+HDD lenne a legjobb kombó, esetleg optikai meghajtó helyére téve az egyiket, 128GB+1TB szerű felállásra gondoltam, ha ez nem kivitelezhető, akkor csak SSD minimum 128GB, de 256 jobb lenne; legalább 4GB RAM, 8 jobb lenne; optikai meghajtóra nincs szükségem.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI csatlakozó; bluetooth; esetleg bill. háttérvilágítás; 2*USB; numpad jól jönne; ha lehet minél könnyebb és vékonyabb, max2kg; esetleg ethernet csatlakozó, ha nem megoldható, max usb-ethernet kábelt használok
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Új.

    A 2 gép amit kinéztem:
    gamer: ASUS G551JW
    irodai: DELL Inspiron 7348

    Előre köszi a válaszokat és a segítséget! :R

  • tothbence90

    újonc

    Sziasztok, és előre köszönöm a választ!:)

    1. Egy-két hónapon belül
    2. nettó 260,000.-
    3. netezés, filmnézés (tvre kötve néha 3D is), photoshop
    4. néha CS:GO, LoL, HearthStone - közepes részletesség
    5. 13-15'', fullHD
    6. tervezem a magammalcipelését, illetve utazásközben is jól jönne filmnézéshez
    7. windows 10
    8. SSD legalább 128-as de nem baj ha elfér benne egy HDD is (nem feltétel), 4-8gb ram, optikai meghajtó fölösleges
    9. HDMI port, USB3-as port, hosszú akkummulátor időtartam, könnyű súly
    10. egyelőre csak új gép érdekelne

Új hozzászólás Aktív témák