Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rantottsajt

    tag

    Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni :)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Nyáron.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 180-200eFt
    (3) Felhasználási kör? MS Office, PS, filmek, és Chrome ezer tabbal, mindezt ált. egyszerre, tehát a multitaskingot bírja rendesen
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Ezt nem tudom eldönteni.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Igen, annyit, hogy az oprendszert arra tudjam tenni.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mindegy
    (8) Notebook tömege? 2kg-nál ne legyen nehezebb, mert szeretem a hasamra téve használni.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Hdd-ből 500gb elég, ramhoz nem értek, így ebben is a segítségeteket kérném, hogy ilyen használathoz mennyi kell.
    (11) Egyéb kívánság? Ha nincs benne DVD-író, akkor a max. ár legyen kevesebb 10eft-vel, hogy tudjak venni egy külső DVD-írót.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem tudok róla. :(
    (13) Eddig kinézett notebookok? Lásd lentebb.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új, vagy nagyon megbízható eladóktól esetleg használt.

    Ami még fontos, hogy az 5 éves laptopomat cserélném most újra, és szeretném, ha a következő is jó sokáig bírná az iramot, tehát legyen jó garanciális háttere (jó tapasztalatom van pl. HP-val és Dell-el ilyen téren). Hordozni nem fogom, kímélően használom, tehát nem kell fémház meg ilyesmi, de ha könnyű, az nem árt. Preferált márkák: Asus, Hp, Dell.
    Ami szimpatikus, az a Dell Vostro sorozat (pl ez itt) , mert könnyű és gyönyörű (tudom, nem nézni kell, hanem használni, de... :) ) vagy itt van ez is, aztán ez a HP is tetszik, aztán meg még ez az Asus is.
    Melyiket javasoljátok/nem javasoljátok? Olvastam fentebb, hogy garanciális szempontból a HP-t és a Dell-t dicsértétek, az Asusról valami tapasztalat van esetleg?

  • rantottsajt

    tag

    Sziasztok,
    számomra még nem esedékes a laptop vásárlás (csak kb. fél év múlva), viszont szeretném kikérni a véleményeteket valamiben.
    Az alábbi laptoppal szemezek: HP Probook 450 G2, ebből több féle van, és az érdekelne, hogy az én igényeimnek szerintetek megfelelő lenne-e, és ha igen, akkor melyik.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? max. 200eft (+- 10eft)
    (3) Felhasználás? otthoni netezés (jó sok tabon egyszerre), office programok használata, photoshop, filmnézés, ezek sokszor egyszerre
    (4) nem játszok
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 15"-os legyen, a többi nem számít
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? asztaltól ágyig. mivel sokszor a hasamra téve használom, ezért előny, ha nem túl nehéz, illetve a hangszóró fent van, nem pedig alul.
    (7) Operációs rendszer? nem kell
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD-t szeretnék bele, tárhely elég 500gb, ha van benne dvd-író, annak örülök, de nem létszükséglet
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? nincs
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? új

    Azt szeretném megérteni, hogy ha most vennék laptopot, akkor melyiket javasolnátok nekem. A fenti laptopból 3 féle jöhet szóba ár alapján:
    - Intel® Core™ i3-4030U és Intel® HD Graphics 4400 - 159 990 Ft
    - Intel® Core™ i3-4030U és AMD Radeon R5 M255 - 174 900 Ft
    - Intel® Core™ i5-4210U és Intel® HD Graphics 4400 - 184 990 Ft

    Szerintetek, a fent leírt igényeket kielégíti már a legolcsóbb verzió is, és úgy se tudnám a többit rendesen kihasználni, vagy, ha már a keretbe nagyjából belefér, akkor a drágábbat vegyem inkább? Mit javasoltok, így teoretikusan?

  • rantottsajt

    tag

    Sziasztok,
    olvasgatom a fórumot, úgy hogy tudom, hogy a HP 450 G2-t javasolnátok nekem a másikkal szemben, de arra lennék kiváncsi, hogy miért jobb az a gép, mint a másik linkelt darab? Köszi a választ!
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp_compaq/HP_Pavilion_15-p052sh_Intel_Core_i5_4210U_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Feher/Ezust_HP_J7T81EAAKC_13550.html + SDD
    vagy
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/hp_compaq/HP_ProBook_450_G2_Intel_Core_i3_4030U_4GB_500GB_Intel_DOS_Ezust-fekete_J4S43EAAKC_13682.html + SSD + RAM

  • rantottsajt

    tag

    Sziasztok, szeretném magamnak egy használt üzleti laptopot venni.
    Amire használom: egyszerre sok Chrome ablakban FB, Google Ads és így tovább, közben sok függvényezett excel és néhány Powerpoint megnyitva, esetleg még Photoshop, de nem dolgozok 200 layeres anyagokkal, csak egyszerűekkel. Nem tudom, hogy ez igényel-e nagy teljesítményt, minden esetre a régi laptopom már borzasztóan lassú így.

    Két laptop lenne szimpatikus, az első nyilván olcsóbb. Szerintetek elég az elsőnek a teljesítménye a fenti műveletekhez, vagy érdemesebb inkább a másodikat választanom?

    Dell Latitude E7470 - 14,0 Zoll - Core i5-6300U @ 2,4 GHz - 8GB RAM - 250GB SSD - FHD (1920x1080)
    Dell Latitude 7480 - 14,0 Zoll - Core i5-7300U @ 2,6 GHz - 8GB RAM - 250GB SSD - FHD (1920x1080)

    Nagyon köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés