Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Munkára vennék egy laptopot az asztali mellé, hogy mobilabb legyek :)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mindegy. Ha érdemes most várni, az se gond.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Szeretném olcsón megúszni :) Max. 50-70k-ra gondoltam. Ha megéri mehetünk fentebb.

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Linuxon programoznék vele. 20-30 böngésző lap aminek kellhet a teljesítmény, voip, irc, vpn. Amúgy youtube-on 720p-t azért bírja.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Ritkán. Don't Starve, Terraria... kisebb indie játékok.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minõség vagy a teljesítmény?
    Minõség. Szeretném ha strapabíró lenne.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem fontos, de nem árt :)

    (7) Kijelzõ mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    Kisebb méretû gépet akarok, 13 col vagy alatt lenne ideális szvsz.

    (8) Notebook tömege?
    Nem szempont.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nem akarok Windows-ért fizetni, ha úgy se használom majd :)

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Tárhely mindegy, memória van egy 4Gb-os itthon elfekvõben. Optikai esetleg, de szerintem a méret miatt nem játszik.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, webkamera. 1 usb3-as jól jönne a jövõre gondolva. Meg a TrackPointot nagyon élvezném, nem szeretek az egér után nyúlkálni.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Hetente egyszer elindítom a Gimpet, amúgy a böngészõben konstans 20-25 lap lesz nyitva legalább.

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    R400-at nézegettem eddig.

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Nyugodtan.

    Köszönet a segítségért.

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerősöm nevében kérem a segítségeteket:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? napokban
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130k
    (3) Felhasználási kör? Netezés,filmnézés
    (4) Játékra használnád-e? ritkán
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? nem
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Mindegy
    (8) Notebook tömege? Mindegy
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Mindegy
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Optikai igen
    (11) Egyéb kívánság? HDMI,webkamera mindenféleképpen legyen benne!
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem
    (13) Eddig kinézett notebookok? Acer Aspire E1-570G-33218G1TMNKK
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

    Előre is köszönet a segítségért!

  • vandeminek

    tag

    Sziasztok!

    Munkához keresek laptopot magamnak fejlesztéshez (phpstorm, vscode, minimális gimp és hasonlók). Nem cél, hogy új legyen, első körben refurbished gépeket kerestem. Elég ha egyelőre úgy 1-2 évig bírja egy áthidaló megoldásként, utána úgyis cserélném. Jelenleg otthonról dolgozok, nem mozgatnám, később heti pár alkalommal hordom majd magammal az irodába. Eddig egy HP EliteBook G4 840 (i5, 8gb ram, 256 ssd) nyüstöltem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Pár héten belül, de nem hajt a tatár.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200-300e között jó lenne megállni, de lehet feljebb mozogni, ha nagyobb a minőségi ugrás.
    (3) Felhasználás?
    Office, Outlook, több böngésző egyszerre viszonylag sok tabbal, PHPStorm, VSCode és társaik a fejlesztéshez
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem lesz játékra használva.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    FullHD legalább és IPS jó lenne
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva max az otthoni és az irodai asztal között lesz. Semmi extrém igény hordozhatóságban.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 vagy Linux, ez mindegy
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    256 gigás SSD legalább, memória 16 giga. Eddigi laptopon 8GB-al is elvoltam.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, meg pár USB. Dokkolót vennék hozzá.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Gyártó által felújított gépek tökéletesek nekem, Dell Latitude E7470-et néztem hirtelen ( [link] ), az egy év garancia karcsú. Nem tudom ez mennyire tudja kiszolgálni a leírt igényeket.

    Hol keressek gyártó által felújított gépeket (HP/Dell/Lenovo/stb)?

    Előre is köszi a segítséget! :R

Új hozzászólás Aktív témák