Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rizso

    addikt

    válasz Pocok256 #50607 üzenetére

    ;] Egyre öregebb vagyok, na...
    De komolyan, meló mellett sokszor örülök, hogy élek, meg erre is kell pénz, arra is kell, így egyre kevesebb idő meg pénz jut a kütyüknek. Meg tényleg, jelen pillanatban tök jól kiszolgál ez a kis Dell is, nem érzem úgy, hogyha jövő hónapban megjelenik az Y520p (fiktív név, nem tudom mi lesz az utód neve) olcsóbban, még erősebb hardverrel, akkor rohannom kell megvenni, mert hát milyen az, hogy nem veszem meg a legújabbat. Meg ott van asszony is, aki szintén örül, ha kicsit lenyugszok, és megmarad nálam egy gép hosszabb ideig (ha nincs saját gépem, akkor mindig kisajátítom az övét, és így igazából ő marad gép nélkül - tudom, önző vagyok, nem tudok mit csinálni :D ).
    Lényeg, hogy végül a 7537 nagyon bejött, pedig volt vele szopás is (de ezt te jól tudod).

    brumi1024: ezzel nem fikázni akartam az apple-t, tényleg nem, csupán egy példát akartam hozni arra, hogy nem mindig dönt az ember ész érvek alapján. Írhattam volna valamilyen méregdrága ultrabookot vagy üzleti gépet is.
    Az meg, hogy nem tart örökké, sajnos örök igazság. De azért remélem, hogy legalább 1-1,5 évig nem jön rám a cserélhetnék ;]

    Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

  • Sententious

    tag

    Nagyjából az "igények":

    Processzor: Szeretnék minél erősebbet, így kb. i7 6700HQ v. i5 7300HQ v. i7 7700HQ. (Ahogy elnéztem az i5 7300HQ majdnem, vagy olyan erős mint az i7 6700HQ)
    Videokártya: Ha már lehetőség van, akkor 1050 4GB v. 1050Ti 4GB.
    Ehhez szükséges jó hűtés, mivel olyan 4-5 évig jó lenne ha kiszolgálna (akár garancia időn is túl, bár tudom, hogy consumer gépeknél ez "ajándék".)

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Amint arra lehetőség lesz, az összeg többnyire már megvan.

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    350.000HUF-ra gondoltam első körben, mivel "consumer" gépre szerintem felesleges többet költeni rá.

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Netezés, filmezés, Office, Diploma írásához (MSc) programozás (LabVIEW), 3D tervezés (AutoCAD, Inventor) és áramkör tervezés (maximum 2 oldalas NyÁK)

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem vagyok túl nagy gamer, de feszültség levezetésnek, unaloműzésnek mindenképp szeretnék játszani. Amelyek most lefoglalnak: Paladins, LoL, WoW, WoT, Brawlhalla, AC: Black Flag (az újabbak nem indulnak sajnos a mostani gépemen)
    Mindenképp ki szeretnék próbálni 1-2 új nevet is (BF, új AC stb.)

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15.6", ennél nagyobb felesleges. Matt.
    A kijelző nagyon kérdéses.
    Kinéztem egy Dell 7567-est, amely az előzetes árakból kiindulva csak FHD-val fér bele a keretbe, amely egy nagyon rossz minőségű TN paneles gép. videó 1, videó 2
    Elméletileg lehet cserélni IPS-re (neten láttam rá megoldásokat, kép, azonban nem tudom, hogy erre valóban van-e lehetőség. (LaptopSzalon szerint nincs.))
    A csavar a dologban ott jön, hogy itthon egy 24" IPS monitorra kötve használnám, az egyetemen laborban is van lehetőség monitorra kötni, így csak, ha menni kell valahova dolgozni vagy nyaralás közben kellene enélkül használnom, de a teszteket elnézve tényleg borzalmas panelt kapott. Az UHD IPS-re pedig ... esetleg meg lenne a keret, már ha belefér 430k-ba, de az már nagyon lélektani határon túl eső összeg és nem is vagyok benne biztos, hogy érdemes ennyit rákölteni.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordozva lenne, táskában. Esetleg egy film a vonaton, de nem számottevő = Nem lenne használva utazás közben.

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Sajnos a használt programok megkövetelik a Windows használatát.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD kb. 1TB, SSD bővíthetőség(!), ha nincs is benne alapon, mindenképp szeretnék bele. 8GB RAM egyelőre elég, később, ha van rá mód, bővíteném.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI legalább.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Első laptopom lesz. Szeretnék mindenképp újat!

    A Dell 7567 mellett nézegettem még az új Lenovo Legion Y520-at. Az IPS, árban is jónak néz ki stb. viszont a garancia/szerviz miatt nem merem bevállalni. Pedig jó gép lenne. :/

    Egyéb alternatíva a fentebb említett igények figyelembevételével? Tudom, még nem sok 1050/1050Ti-s gép van, de nagyjából látszik mik lesznek azok. Várni tudok (úgy áprilisig). (Esetleg Acer Predator VX5? Az Ő garanciális háttere milyen?)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • spyduck

    nagyúr

    válasz Dhampir #127015 üzenetére

    Figyelembe véve a terméket és az árképzést úgy gondolom, hogy 2017 gamer szekcióját a Lenovo (Y520) és az Acer (VX 15) nyeri majd. Nagyon sajnálom a Dell-t (7567) a kijelzője miatt :(

  • B-Clone

    aktív tag

    Sikerült közelebbi kapcsolatba kerülni egy újabb szériás pavilionnal. Óriási csalódás. A ház minősége is erősen kérdéses, hajlik horpad minden baja van. A kijelző annak ellenére, hogy papíron ips max annyival jobb egy mezei TN panelnél, hogy egy árnyalattal jobbak a betekintési szögek, de az is messze van a jótól. A kijelző szín visszaadása borzalmas. A belsejébe nem nézhettem bele de a hűtésnél valami nagyon el lett szabva. Melegszik mint a veszedelem. Throtlingban nem jelentkezik de a komplett billentyűzet kellemetlenül fel tud hevülni.

    Egyelőre úgy fest hogy a budget cost téren ebben a kategóriában az Acer a HP és a Dell is rutul elhasal idén. Sajnos az Y520-rol se sokkal több jót hallani.

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Migirimigiri #127185 üzenetére

    Alapvetően a legnagyobb problémám nekem ezekkel a 1050 - es dellekkel, hogy sok mindent áldoztak be azért hogy a friss HW mellett is viszonylag jó árban legyenek. /hozzá teszem még mindig jobbak mint az y520 vagy VX5 vagy Pavilion/
    Ezekben a kijelző az árhoz képest tényleg rossz. Hiába csufolnak néhányat IPS-nek a 40% körüli RGB lefedettség és a gyenge betekintési szög cink ennyi pénzért. A gépek háza gyakorlatilag 100%-ban bili műanyag, a merevítés mint olyan nem létezik bennük. A zsanérok minősége is gyenge. A fedlap az átlaghoz képest is rettentően trambulinos és nyeklik össze vissza ami még akkor is problémát tud okozni a mögötte lévő panelben ha táskában véletlenül neki koccolod valaminek. A hűtés is necces. A Pavilion billentyűzete akár 50 fokig is fel tud hevülni.
    Mindezek adják azt, hogy számomra egy 300 ezres gépre úgy kell vigyázni mint a hímes tojásra hogy legalább a gari időben gond nélkül üzemeljen az nem vállalható.
    Innentől kezdve mindenkinek a saját dolga eldönteni, hogy ennyi pénzért hajlandó e ezekkel a kompromisszumokkal együtt élni a teljesítmény érdekében.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz CSD-Man #127184 üzenetére

    Jelenleg ebben a kategóriában én még mindig a Dell 7559-et mondanám a kijelző és a hűtés miatt. De várni is lehet kicsit, míg megjönnek az új vga-s gépek. 340k-ért van már Lenovo Y520, de még nincs tesztgép és a garancia miatt a Lenovo továbbra is necces (legalábbis én nem hallottam javulásról). A Dell és az Asus is jön hamarosan 1060-nal.

  • spyduck

    nagyúr

    válasz Khelben #127220 üzenetére

    Y520 - GF 1050 Ti-vel van és nem 1060-al, továbbá műanyag az egész gép. ;]

  • ZephX

    senior tag

    válasz Tikakukac #127645 üzenetére

    Hát nem nagyon szeretnék, mindenféle külföldi billentyűzetet :D Egyébként a Laptopszalonánnál, meg az Aqua-nál nézegetem a Lenovo Y520-at, ott talán magyar a billentyűzet.

    san01: A Lenovo Y520-nézegetem, az egész jónak tűnik. Lehet még megvárom az ASUS GL553-at 1050-nel azután döntök. :)

  • Khelben

    nagyúr

    válasz ZephX #127650 üzenetére

    Y520 = GL553 = műanyag gépek. Nem tudom, láttál-e már ilyen gépet belülről. Mert mindenképp érdemes lenne. Amikor a fém zsanért ilyen műanyag "hegesztési" pöttyökkel gányolják fel a műanyag alapra, az nekem valahogy nem a tartósság mintapéldája. És ugye ha törik, cserélni sem tudod, mert nem csavar tartja.

  • iltirisz

    csendes tag

    Sziasztok!
    A cégünknél átállunk notebook-okra és hamarosan mi webdesigner-ek is sorra kerülünk. A keretünk br 450 ezer Ft (ha drágábbat akarunk akkor a nettó értéket ki kell fizessük pluszba).
    Amit keresünk:
    i7 6700HQ vagy 7700HQ
    16 Gb RAM
    240 Gb SSD
    GTX 960M 4Gb vagy erősebb
    1080p-s IPS panel
    Normális hűtés!!

    Adobe szoftverekkel dolgozunk, a legerőforrás igényesebb feladatok:
    ritkábban video renderelés, nyomdába szánt nagy (3x3méter) fileok szerkesztése, és hogy egy 4K-s monitort hajtson.

    Sajnos üzleti gépek elég ritkák ilyen feltételekkel, pedig jobban szeretnék egy ilyet, akár egy kis ráfizetéssel is. Jelenlegi befutók:
    Lenovo Y520 Laptopszalontól + ram és SSD bővítéssel
    DELL XPS Ráfizetéssel, Laptopszalontól + ram és külső HDD

    Viszont nagyon csábító egy HP ZBook Studio, aminek van egy Quadro kártyája és workstation grade notebook ennek minden előnyével.
    A gond csak az, hogy Digiprime.hu-s gép... Nem bízok a boltban, annak ellenére, hogy van pár ismerősömnek gépe innen. Egy ilyen géphez képest már-már gyanúsan kicsi az ár :D Szerintetek mondjak le róla és maradjak a Laptopszalonnál?
    Azt írták, hogy a billentyűzet közép-európai leosztás (minden magyar karaktert tartalmaz, mellette egyéb karakterek is fel vannak tüntetve a sarkokban). De a 3 év gari az megvan természetesen. Az ilyen gépeknél már a HP intézi a garit?

  • Khelben

    nagyúr

    válasz iltirisz #127669 üzenetére

    A HP Magyarország hivatalos magyar garancialevelet kér a szervizelésnél. Ha nem magyar a gép, akkor nem lesz hozzá magyar garancialevél, ergo nem lesz rá garancia sem. Tudom, keringenek történetek, hogy valakinek megjavították a külföldi HP-ját is, de ez a szerviz hivatalos álláspontja, melyet írásba adtak. Én nem kockáztatnék ekkora értékű gépnél. Laptopszalonnál is tudnak szerintem Zbook Studio-t rendelni, mert pár hónapja még láttam az árlistában. De vannak sima Zbookok is 480k-tól.

    Az Y520 meg egy belépő szintű műanyagházas gép, munkára tökéletesen alkalmatlan.

    [ Szerkesztve ]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Mikeee89 #127682 üzenetére

    Sok lehetőség nincs ebben a kategóriában, most szállingóznak a Pascal-os gépek. Dell 7567 (tn kijelző, kivéve a 4k-s változat), Lenovo Y720 (még nincs), Asus is jön majd valamikor. Érdemes lenne várni egy kicsit. Hogy melyik tudja az általad írt wifit kezelni, azt a specifikációjukban tudod megnézni.

    (#127685) GoneTom: rossz gépet találtál rossz helyen... Kifutó 960m-es gépek vannak ips-sel, Dell 7559, Asus N551. Újak közül Lenovo Y520 van, de az kb. ugyanaz a műanyag izé, mint amit te kinéztél.

    [ Szerkesztve ]

  • TheNewDawn

    addikt

    válasz Tikakukac #127873 üzenetére

    Szerintem mind autóban, mind laptopban mind másban vannak olyanok, ami kicsit erre is arra is meg amarra is jók. Persze, nem könnyű találni, és nyilván ha az ember pénzkészletei nem végtelenek, akkor valami(k)ben kompromisszumot kell kötni.Kiváncsivá tettél, miket tudott az a gép, és mennyibe fájt, amiért pl azt alkalmi vételnek tituláltad, és mondjuk a 180 ezres Lenovot meg nem :)

    Szerintem amúgy ha már Lenovonál maradunk, akkor pl a most kijött Y520 Legion simán tekinthető olyan gépnek ami mindent tud valamilyen szinten, persze nem véletlen van 320-330 körül az ára. Dellből is jókat hallotam a 7559 ről pl. 50-70 es Lenovoból amúgy ( mivel már tavaly kifutott) nem is nagyon találtam már egyáltalán sehol gépet ( kivéve a linkelt használtat) ha most tudnám, hogy pl az Y700 as ( ami ugye szintén kifutó széria) lemegy 2 hónap múlva 250 ről 200 ra mindenhol, akkor nyilván várnék, de mi van ha nem, és az lesz helyette hogy tartja az árát és nem lehet majd olyat se kapni többé ?

    Amúgy mondtad, gyorsan avulnak el. Persze, mint minden műszaki cikk kb, de nekem nem is az lenne a célom, hogy évente cseréljem, meg nem zavar, ha jönnek folyamatosan az uj modellek, és amúgy annyira gyorsan miért vesztene az árából? Úgy tudom pl az Y700 asok 2 éve mikor kijöttek is 250-300 ba fájtak, és azóta is annyi.

    Természetsen közben mindenkitől továbbra is várnék tanácsokat és véleményeket, pl az általam linkeltek kapcsán hogy mennyire lenne fontos nálatok az 1 vs 2 vs 3 év garancia, illetve mennyivel gyengébb/ kevésbé ajanlott az AMD s proci az Intellel szemben, vagy a Radeon r9 es kártya a geforce 960 assal szemben.

  • Pyro05

    tag

    Sziasztok!

    Párom szeretne notebookot vásárolni magának. Ebben kérném a segítségeteket!

    (1) Esedékesség?
    Áprilisban.

    (2) Összeg?
    250000 - 300000

    (3) Felhasználás?
    Főleg irodai munka. Gépelés, e-mail, Office, böngészés. Ezen felül Corel és filmnézés.

    (4) Játék?
    Szeretne játszani és leginkább FHD-n, normális részletességgel. (pl Overwatch, HOTS)

    (5) Kijelző?
    Panelből csak az IPS, illetve FHD felbontás. A 15,6" lenne ideális.

    (6) Hordozás?
    Leginkább asztalról asztalra, de ne legyen gond néha kanapén, esetleg autóban használni.

    (7) Rendszer?
    Mindegy.

    (8) Tárhely?
    Minimum 120-as SSD.

    (9) Egyéb?
    Semmi extra.

    (10) Állapot?
    Csak új gép.

    Azt hamar felfogtam, hogy ez a kategória leginkább a kompromisszumokról szól. Nincs tökéletes gép ennyiért, meg kell találni azt a kompromisszumot, amit még elbír az ember.

    Jelenleg egy kb. 6 éves Toshiba NB-550D-t nyúz szegész, amihez mérten azért minden előrelépés lesz. Pláne, hogy ez idő alatt nem is volt asztali gépe. Sz'al tudom, hogy bármit választunk, az hatalmas ugrás és élménynövekedés lesz.

    Az eddig kinézett gépek, pro és kontra... kompromisszumok:

    Asus Zenbook: Igazán csajos kivitelek is vannak, prémium anyaghasználat, strapabíró, lehet hurcolni. Viszont nincs dedikált vga, ugrottak a játékok.

    Asus N551JW (jelenlegi favorit): Egy korrekt, elegáns megjelenésű fém ház, ami még elbír nehézségeket. Normális VGA, de nem mai darab a gép és így a CPU sem. Hasonló áron már van nagyobb teljesítmény, de...

    Lenovo Legion Y520: (általános 1050-es gépek) Új, nagyjából 30%-kal erősebb hardver, mint az N551, de cserébe műanyag, eléggé szubjektív felépítés. Kérdéses, hogy mennyire bírja a strapát. (Ez vonatkozik minden hasonló "gamer" 1050-es laposra). Ezen felül a Lenovo szervizről csupa jót hallani...

    Ti melyik alkut vállalnátok be? Van esetleg még valami "ajánlható" megoldás ami elsiklott? Ne foglalkozzunk a 30%-kal gyengébb, idősebb hardverrel, és válasszuk a megbízhatóságot? Esetleg várhatóak 7. generációs CPU-val és 1050/1050 Ti-vel felszerelt gépek egy hónapon belül, amik mellőzik a "gamer" manírt, és helyette a minőségi felépítésre törekednek?

    Előre is köszönjük a segítséget! :R

    War. War never changes.

  • Y72

    aktív tag

    Sziasztok,

    Ha 3D-s alkalmazásokat is használok (nem csak játék), akkor érdemes lehet a GTX1050, 1060 kártyával szerelt gépeket keresni? Számít ez akkuidőben?
    Emellett fontos lenne még a magas memória órajel: 2Ghz vagy több, IPS FHD kijelző matt verzióban és SSD+HDD kombó.
    Tudnátok ilyen gépeket ajánlani? Akár használt is lehet, 2-300.000 Ft-ig, de inkább csak 200e-et költenék rá.
    Pl Lenovo Y520-at néztem, de borzalmas az akku ideje.

  • tomiee85

    senior tag

    válasz Tikakukac #128014 üzenetére

    Legion y520 amit említettem. Utána néztem amit írtál és tényleg 220 körül a vizes boltban van, csak ugye nem tudtam egyből hogy az ips, pont azért amit emlitettél.

  • Tikakukac

    titán

    válasz tomiee85 #128015 üzenetére

    Y520 még rejtély, ha nagyon lesz időm így a szétvert félévem mellett majd talán elugrok megkuksizni meg nyomogatni.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Bandriis

    csendes tag

    Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni!
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanában. Ha megéri még 1-2 hónapot tudnék várni.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    kb 300-350k bruttó.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Munka és valamennyi játék.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Játékok közül az újak annyira nem mozgatnak annyira. Blizzard játékok mennének rajta: Diablo3, Starcraft2 stb.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15', lehet TN is ha azt írjátok hogy megelelő.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Hordoznám, menet közben nem nagyon lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Freedos is megfelelő.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD és SSD vegyesbe. Mondjuk 1000GB HDD és 128-256 SSD. Optikai meghajtó nem szükséges.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    -
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Hosszú távra lenne, újat preferálnám.

    Már karácsony körül is nézegettem a gépeket, akkor minőségileg nagyon bejött a Lenovo Y700, de többen azt mondták hogy várjak még pár hónapot az újakra. Sajnos az új Lenevo Y520 nem tartotta be a hozzá fűzött reményeket. Ha valakinek lenne van valami jó ötlete, szívesen meghallgatnám.

    Szép napot!

  • AcélAgyar

    tag

    Sziasztok!

    Egy elsősorban játékra és multimédiás használatra alkalmas gépet szeretnék vásárolni, két kiszemeltem van: Lenovo Y520 és Acer VX15.

    Mindkettőben i5 processzor és nVidia 1050-es kártya dolgozna. A Lenovoval jók a tapasztalataim, de az Acer gépeit is dicsérik, a két gép közül melyiknek jobb a hűtése, melyik a jobban összerakottt és az optimalizáltabb? Melyik a masszívabb?

    Ha van valakinek tapasztalata, információja ezekkel a gépekkel kapcsolatban az kérem ossza meg velem.

    Lenne még egy kérdésem ez pedig a RAM mennyisége. A 8GB RAM mennyire nevezhető tartósnak, érdemes bővíteni 12 GB-ra vagy 16-ra?

  • AcélAgyar

    tag

    válasz B-Clone #128226 üzenetére

    Eszerint a teszt [link] szerint jól sikerült a hűtése és bár műanyag, mégis stabil gép, ez [link] pedig a műanyagházat és a gyenge merevséget hozza fel negatívumként, viszont a hűtést és a teljesítményt szintén jónak minősíti. Mindkettő szerint a throttlinggal nem fogunk találkozni.

    A telemaxról én sem hallottam sok jót, konkrétan jót egyáltalán nem, ezért erősen gondolkozom az Y520 megvételén, viszont 300 ezernél nem szeretnék többet költeni gamer laptopra, és ebben a kategóriában csak ez a két gép játszik, a Dell 7567 egyelőre drágább, a HP-tól Isten óvjon, esetleg az MSI Leopard (MSI GP72 7RD-025XCZ Leopard) még elgondolkoztató.

    Erről esetleg tudsz valamit, vagy más ismeri? Tesztet még nem találtam róla.

  • Mikeee89

    senior tag

    Hello. Erről a gépről vannak tapasztalatok? LENOVO Legion Y520 80WK009JHV

    Duplájára bővíteném a memóriát, főként játék, néha grafikai/videós munkára használnám. Asztali gépet váltana ki (intel core i5-4460, 16 gb ram, amd rx 470, Full HD) Megéri az árát?

    [ Szerkesztve ]

  • Greentea

    senior tag

    válasz Mikeee89 #128474 üzenetére

    Szia!
    Y520 NINCS szerelve 1060-al! Valószínű elírták, mert az bizony 1050ti. [laptopszalon]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz A21 #128546 üzenetére

    Dell Latitude E7440-et keress, abból a fullhd kijelzősök IPS-esek. Nem fényes, de sokkal jobb és főleg megbízhatóbb gép, mint a Zenbookok. Ha a zenbooknál maradsz, akkor mindenképp Core I processzorost keress, ne Core M-est. És integrált vga-val, mert a dedikált megfőzi azt a vékony gépet.

    (#128545) Wiz Khalifa : én nem mernék venni dedikált vga-s gépet ilyen öregen. Vagy csak olyat, amire van legalább annyi garancia, amennyi időre használni tervezem. Persze nálad az is szempont, hogy külföldről hogy érvényesíted a magyar használtboltos garanciát... A 2560p is jó gép, de abban csak 1366x768-as kijelző van, nagyobb felbontású nincs.

    (#128544) geri665 : HP Pavilion, Asus K501

    (#128543) a347 : abban a kategóriában keresel gépet, ami jelenleg totálisan elb@szott lett. Kijött az új Pascalos vga család és a gyártók azt hiszik, hogy ez elég mindenféle kacat eladásához. Úgyhogy beletették a gépekbe az új vga-t és minden mást (ház, hűtés, billentyűzet, kijelző) lebutítottak a 150k-s notebookok szintjére. Lenovo Y520, Acerek, Asus GL -> igénytelen műanyag és/vagy túlmelegedő vackok. Dell 7567: TN paneles fos. Lassan eljutunk oda, hogy MSI-t fogunk ajánlani ebben a kategóriában, az legalább egyenletesen szar... Sokaknak tanácsoltuk január-februárban, hogy 300k-s kategóriában várják meg az új gépeket. Most viszont azt mondom, hogy várjanak még fél-egy évet, mire lecseng az újdonság és újra elkezdik fejleszteni magukat a gépeket is.

    [ Szerkesztve ]

  • Satis

    tag

    Sziasztok, megint én.

    Csak nem hagy nyugodni a gondolat, hogy relative picivel több pénzért (de még büdzsén belül) egy nagyobb teljesítményű lapost kapjak mint a sokat dícsért Dell 7559.

    Itt van a Lenovo Y520. Hiányzik belőle az SDD és memória is férne még bele, de ahogy számolgattam, ezeket külön beszerezve 32e forinttal kerülne többe mint a Dell versenytárs. Mindezért kapok egy erősebb procit, és egy jóval erősebb GPU-t (GTX 1050 TI).

    Épp büzsdén belül állna meg a Lenovos történet, és hajlanék is rá amennyiben nem köztudott valamilyen deal-breaker tulajdonsága. Ezért írok megint, hátha vannak insightok a géppel kapcsolatban! :)

    Előre is köszi!

  • Satis

    tag

    válasz KubanitoS #128650 üzenetére

    i5 ös változat csak az alap GTX 1050-el érhető el, és a TI ból nem szeretnék leadni.

    san01: Nyilván sokaknak van saját preferenciája, én igazából örülök minden véleménynek aminek alpja van, hiszen ezért jöttem ide. A Dell 7559 valóban egy sokak által elismert és ajánlott gép, viszont a Y520 is pozitív értékeléseket kapott még abban a tesztbenis amit Khelben küldött. Ami egyértelmű, hogy a Y520-ban jóval több lóerő van mint a 7559-ben. 75%-al erősebb GPU, DDR4 RAM, és a portok terén is több lehetőség bukkan fel. Összességében látszik, hogy egy friss kiadásról beszélünk, még a Dell egy jó 1.5 éves darab. Amennyiben a Lenovo nem süti meg magát, illetve gyújtja fel a házat rossz hűtés miatt, úgy szerintem megvan a befutóm.

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Tikakukac #128653 üzenetére

    Azért álljunk meg egy pillanatra. Nem húzzuk le az összes gamer gépet, kivétel a budget kategóriásokat. Sokaknak valószínűleg van arra is rálátása a segítők közül, hogy hosszabb távon mire lehet számítani ezektől a gépektől. Érdekes módon szinte minden kérdésben szerepel, hogy 3-4-5 évre szeretne a delikvens laptopot. Na ezek a gépek a szerkezeti kiepites és a felhasznált anyagok minősége miatt ALKALMATLANOK. Ha egy évre kell akkor vegyétek nyugodtan, annyit talán elketyegnek.
    Amúgy meg Y520... Bele nézett már valaki annak a belsejébe? Konkrétan a gpu hője úgy van elvezetve a heat pipe-al hogy keresztül viszik a procin... WTF? Vagy 8 éve nem láttam ilyen elcseszett megoldást. Aztán majd lehet csodálkozni, hogy visít a ventilátor mert olyan fordulaton kell pörögnie ahhoz hogy ne süljön meg az egész hóbelebanc, hogy épp csak fel nem száll, három hónap után meg majd lehet vinni csapágy cserére ami egy kifejezetten ideg tépős művelet lesz a Telemaxnál. A hab a tortán hogy bír vagy 25 percet az akksija... Ennyiből lehet venni akkor már asztalit is. Pont ugyan annyira lesz mobil
    A 7559 lehet hogy csak hangyányival jobb de legalább van normális ügyintézés, normális szerviz, 3 év gari.
    Ha már mindenképpen a nagy teljesítmény lófasz pénzből a nyígja valakinek meg gerjed a piros-fekete szín kombinációra, akkor legalább olyant próbálunk ajánlani amit nem baszna bele fél év után a kukába mert még a szerviz sem hajlandó foglalkozni vele. A legolcsóbb értelmes "gamer" gép az jelenleg az Asus G752 vagy eltudjátok fogadni ezt, vagy oroszruletteztek...

    [ Szerkesztve ]

  • Satis

    tag

    Úgy gondolom nehéz helyzetben vannak a casual "gémerek" akiknek fontos, hogy hordozható legyen a gépük. Én hetente többször ingázom Győr-BP viszonylatban, igazából egyik városban sem lenne érdemes beruháznom egy asztalira. A munkám is rendkívül laptop-központú, sokszor viszem meetingkre, van, hogy home-officeból dolgozom, de ha úgy adódik akkor szeretek pár órát elverni a mostanság futó játékokkal a haverokkal együtt. Ilyenkor mit tud csinálni az ember? Vesz egy "budget gémer" laptopot, ha nincs 350e-nél több pénze valami szörnyetegre amitől még nem szakad le a karja a mindennapos cipeléstől. Akárhogyis, valahol szarul kell járni, nem véletlenül van "budget" jelzővel ellátva ez a mezőny.

    Visszatérve: A Lenovo Y520 hűtése valóban neccesnek tűnik a procin átvezető gpu heatpipe miatt, de ami a leginkább kezd eltántorítani (igen, már megint változott bennem a dolog, láthatjátok mennyire gyötrődöm), az pancsos piros billentyűzet, és a piros háttérvilágítás. Egyrészt, nem fest túl jól irodai környezetben, másrészt meg nehezen tudnám elképzelni a Zen áramlását körülöttem, ha folyamatosan a piros színt kell bámulnom munka közben is. A Dellnek legalább fehér keyboardja és backlight-ja van.

    Egy technikai kérdés a 7559-eshez: i5 vagy i7? Van kb. 25e Ft. különbség a kettő között, és nem tudom, hogy az irodai munka és a játékok tekintetében mivel adna többet az i7-es verzió. Melyikre szavaznátok? (SSD-t mindenképpen külön vennék bele.)

    [ Szerkesztve ]

  • tdave7

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek! Elérkezett az idő laptop vásárlásra. Olyat szeretnék, ami jó játékra is, akár a legújabbakhoz is mint pl. a Mass Effect Andromeda, vagy éppen Battlefield1 lehetőleg 1080p-ben, de nem akarok egy NASA gépet, mint az ASUS ROG-k. Lehetőségekhez képest legyen csinos, vékony, lehessen cipelni anélkül, hogy belerokkanna az ember. Természetesen matt, FHD, IPS kijelző, 15,6 elég lenne. HDMI, USB3, említenem sem kell, szerintem...
    Ahol leragadtam: Lenovo Y700 vs Lenovo Y520

    Lenovo Y700-15ISK 80NV0164HV - 269.900 Ft:
    GPU: GF GTX 960M 4Gb
    CPU: Core i7 6700HQ 2.6 GHz
    RAM: 8Gb DDR4 2133 MHz
    HDD: 1000 Gb
    Kijelző: 15,6 1920x1080, IPS, matt
    Pro:
    Fém ház alul, felül
    i7 CPU
    Szerintem sokkal szebb dizájn
    Kontra:
    2. éves
    6. generációs CPU

    vs

    Lenovo Y520 80WK0099HV - 264.900 Ft
    GPU: GF GTX 1050M 4Gb
    CPU: Core i5-7300HQ 2.5 GHz
    RAM: 8Gb DDR4 2400 MHz
    HDD: 1000 Gb
    Kijelző: 15,6 1920x1080, IPS, matt
    Pro:
    Idén jelent meg
    7. generációs CPU
    Jobb GPU
    Gyorsabb RAM
    Type-C USB
    Olcsóbb
    Kontra:
    Kevésbé szép dizájn
    Nem fém ház
    i5 CPU

    Mi a véleményetek, melyiket válasszam, melyik a jobb? Illetve ilyen árban van valami más javaslatotok?
    Előre is köszönöm!

  • Greentea

    senior tag

    válasz tdave7 #128693 üzenetére

    Lenovot a topicban nem szoktak/szoktunk ajánlani, ha a Telemaxhoz kell vinni gariztatni a gépet. Ezeknek a gépeknek a gariztatását ők intézik. Nekem nem volt még velük problémám, de a panaszok biztosan nem alaptalanok.
    A vékony házzal kompromisszumot kell kötnöd, mert sajnos a kettő együtt nem megy. Talán a Macbook Pro-val menne, de az ugye nem játéka való + újonnan 880ezer forinttól kezdődik a 15-ös.

    Y520 elvileg újrapasztázva már nem egy fűtőtorony, de a műanyag ház egy ilyen hardverhez kétségtelenül nem előny. [link]
    Dell 7559 az ajánlott gép ebben a kategóriában, szerk: ha az IPS-hez ragaszkodsz.

    [ Szerkesztve ]

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz tdave7 #128693 üzenetére

    Épp az előző oldalon lett kitárgyalva, hogy az y520 egy ócska szar... Tényleg csak egy oldalt kellett volna vissza olvasni

    A 2 gép közül inkább a 700

    [ Szerkesztve ]

  • tdave7

    csendes újonc

    válasz Greentea #128694 üzenetére

    Köszi! Persze nem egy Macbook vékonyságúra gondoltam, csak a lehetőségekhez képest ne legyen egy 5 kilós dög. Csakis a GTX 1050 illetve az ár miatt gondolkozok a Y520-ra, és ráadásul még olcsóbb is. Nem jelent annyival többet hogy megérje a i7 tudtommal nem feltétlen szükséges laptopba, szóval az mindegy, hiába hangzik jobban számomra. Dellnek a billentyűzete nem igazán tetszik, kis enter, kis nyilak. Továbbá az a 8 Gb RAM is DDR3-as, 1600 GHz-n, ez sem túl szimpatikus. Vagy alaptalanul visszakozok? És ha nem ragaszkodnék az IPS-hez?

  • Khelben

    nagyúr

    válasz Salex1 #128959 üzenetére

    Nem jár garanciavesztéssel. Nem tudok olyan gépet, ami megfelelne az igényeidnek, beleférne az árba és hdd+ssd is lenne benne.

    (#128961) bitafter: HP Probook 450 vagy Fujitsu A557 (utóbbiban sokkal jobb a kijelző).

    (#128960) koma106 : jó a Probook 430, más hasonló gép nincs is jelenleg.

    (#128956) Panec: 230-ért van a mediamarktban Asus N551, az ips-es. 335-ért van Dell 7567, ami TN, de újabb generációs. A kettő között 300 körül van Lenovo Y520, ami az igényeidnek megfelelne, de maga a gép elég gyenge meg a garanciája is szenvedős, tehát nem ajánlott. Ha találsz még valahol kifutó Dell 7559-et jó áron, az is jó választás lehet, de ott szintén nem túl jövőbe mutató a hardver.

    [ Szerkesztve ]

  • barnabas22

    tag

    Üdv!

    Olyan 3-4 hónapja van meg az ASUS Rog G551VW FW278D notim. /i7 6700HQ 1TB 7200rpm, GTX960M 4Gb GDDR5, Full HD, 8Gb alapesetben, de azóta került bele egy Evo 850 SSD +8Gb memória./

    Pár napja vettem észre a Lenovo Y520 Legion-t, ami már i7 7700HQ+ Full HD IPS panellel+ GTX 1050 4Gb-al van szerelve. Ahol néztem kb. a 2 noti hasonló árban van. A kérdésem az lenne, hogy ti lecserélnétek az ASUS-t a fent említett Lenovo-ra? -talán egy minimális ráfizetéssel?! Esetleg van valakinek valami tapasztalata az Y520.-al?
    Igazából a videokari ami megfogott benne.. :DD

    Előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Khelben

    nagyúr

    válasz barnabas22 #129178 üzenetére

    Egy G551 után sírva fogsz fakadni, ha kezedbe fogod az Y520-at. A 700-as még elmegy (bár még csak külsejét láttam), de az 520 a műanyag vacak kategória. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz daehun #129308 üzenetére

    Budget gaming gépeket mint pl az y520 csak akkor szabad elfogadni ha ingyen adják. Akkor még talán valami balekra rá lehet sózni egy kis haszonnal

  • CptAdamica

    veterán

    válasz KubanitoS #129339 üzenetére

    Az az érdekes, hogy a techkalauz ajánlotta nekem az y520-at. Garanciára pedig azt mondják, hogy nem rosszabb a többinél. Szóval érdekes. :)

    [ Szerkesztve ]

    Megyen!

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz drk88 #129336 üzenetére

    Az előző oldalon ki volt tárgyalva az y520... Akkor se biztos hogy el kellene fogadni ha ingyen adnák.

  • Khelben

    nagyúr

    válasz CptAdamica #129343 üzenetére

    a techkalauz ajánlotta nekem az y520-at

    Hol olvastál a techkalauzon olyat, hogy ajánlott lenne az y520?

  • KubanitoS

    veterán

    válasz CptAdamica #129352 üzenetére

    Eleve nem értem, miért szerettél volna áttérni "gamer" notebookolásra, ha az is opció, hogy marad az asztali. Annál jobb megoldás nincs. A laptop gémerkedés eleve problémás dolog.

    Amúgy a fenti Y520-ra is baromságot írtam, amire én gondoltam az az Y720 lenne. Y700 van havernak és nincs vele gond minőségre stb...

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz drk88 #129351 üzenetére

    Drk88 és San01

    Sajnos azt kell hogy mondjam, hogy olyan játékra alkalmas gép ami a következő akár 3-4 évre viszonylag értékelhető és élvezhető szinten vinnék az új címeket a 300 körüli kategóriában nincs. Ami van, pl y520, Asus GL széria stb azok fizikailag nem húzná addig. Nem véletlenül "olcsók" az új hardverrel szerelve is. Máshol spóroltak rajtuk.
    A LOL, Diablo Forza 3-assal az a baj, hogy míg az egyik játék maxon elfut 80 fps-el még egy 960m-en is, a másik kettő bizonyos helyzetekben jóval komolyabb kártyákat is képes megfektetni. Ha normális gamer gépet szeretnétek vagy össze spóroltok 450 - 500 ezret legalább és lesz egy valóban fasza gépetek a következő évekre vagy jön a kompromisszum minőségben, teljesítményben vagy a várható élettartamban. Értelem szerűen a teljesítmény vagy a várható élettartam béli kompromisszum nagyban csökkenti a hosszú távú használat esélyét.

    Vagy játékra marad az asztali gép. 250 ből már nagyon bika konfigot lehet építeni. Hurcolaszni meg valami használt üzleti laptop olcsón, garanciával.

  • barnabas22

    tag

    Üdv! Nézegettem a DELL 7567 notit 340e-ért a pár hónapos ASUS G551VW-m helyett, amiben szintén TN panel van, mint a Dell-ben gondolom. Azt is gondolnám hogy nem sok különbség van kijelzőben a kettő között.. Gondolkoztam egy cserén ha minimálisat kellene ráfizetnem. Szerintetek? :D A Lenovo Y520-ról lebeszéltem magam a sok negatív kritika miatt is. Azzal az 1050 Ti-vel el lennék egy pár évig ( a GTX 960M helyett ami az ASUS-ban van) :DD
    Gondolom min. 260-ért azért beszámítanák.. Tettem bele 8gb memóriát+9Evo 850SSD, HDD meg maradt Caddy-ben

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz Kaci84 #129800 üzenetére

    A predator alapvetően nem rossz, de a cseheknél van a szerviz. Msi necces sok rájuk a panasz az utóbbi időben főleg alaplapi meghibásodásoknál és szintén nincs hazai szerviz.
    G752-es Asus igazából mindkettőt veri.
    Viszont az általad linkelt boltok kóklerek. Semmiképp se ilyen helyeken költsd a pénzed. Többnyire nem magyar piacra szánt szürke importos gépek, amikre se magyar se külföldi garit nem tudsz érvényesíteni.
    G752-nel kicsit szerényebb teljesítmény-t ad, de egy Dell 7567 1050Ti-al és szigorúan 4k kijelzővel is jó választás ha nem egy tankot akarsz. (ha monitoron használod akkor jó a full HD is de az csak TN paneles viszont jóval olcsóbb, 350 kb. )
    A HP omen csak egy átfestett pavilion kurva drágán.
    Innen még már csak felfelé lehet és érdemes nézelődni. Dell Xps 15 9560 ha ultrabook kell, esetleg Razer, vagy ott az Alienware (használtan 15-öst egész baráti árakon lehet már kapni)

    Ami a probléma, hogy ezek újonnan 450.000 ezerről indulnak.

    2-300 ezer körül csak 960m-es gépeket nézegesd ott van olyan ami korrekten össze van rakva. Az ilyen Y520 meg Asus GL meg Pavilion csak öntökönlövés

  • OtrodonTIME

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárlás előtt állok, így gondolom tudjátok hova vezetett első utam ;)
    350k körül keresek igy izmos kis gépet a következő paraméterekkel:
    - 15,6" vagy 17,3" kijelzővel
    - min. 8GB RAM
    - i7
    - nvidia vidikari
    - SSD nem sarkalatos pont, ha lenne lenne, ha nem nem...

    Eddig az ASUS ROG-jai és a Lenovo Legion Y520 sorozata közül válogattam. A Lenovo-nál nagyon csábító, hogy ezen az áron már megtalálható bennük az új 7. GENes 7700HQ ellentétben az ASUS gépeivel, de az ASUS által nyújtott megbízhatóság meg minőség semmiképpen sem elhanyagolható....

    Egyenlőre még nem jutottam döntésre és lehet egyedül nem is tudnék, szóval örülnék egy pár segítő hozzászólásnak.
    Nem sürgős most a vétel, ha jönne vmi hatalmas újítás a nyáron, amit érdemes lenne megvárni (pl. h az ASUS is bedobja a közösbe a 7. GENes Intelt), abban is benne vagyok.

    Minden segítséget előre is köszönök!

    Első kerék műhely, hátsó kerék roncstelep...

  • #25157120

    törölt tag

    Üdv a fórum népének!

    Laptopot szeretnék venni, és nagy dilemmában vagyok, főleg hogy bejöttek az 1050-es videokártyák, és eléggé noob vagyok ezen a téren (is).
    Az árban a célirány a 300 ezres kategória, plusz30 ezer, mínusz bármennyi. Igen, inkább asztali gépet vennék én is, csak sajnos nem tudom cipelgetni, bár a mini-pck egyre jobban tetszenek, mindegy..
    Mivel modellezésre kéne, szeretnék intel i7-es procit, és minél jobb VGA kártyát, nvidiát. + DDR4 memória, min.8 giga. SSD nem lényeg, sosem zavart ha többet kellett várni, de majd bővítem ha akarom. Na meg, mivel nekem most egy fanos gép van, szerintem a 2 fan is követelmény.
    Eddig tiszta ügy azonban, ha erre rákeresek, kiad sok sok találatot.
    Pl. van már kétszárzererért Asus X550VX, még tetszik is semmi extra, i7-6700HQ gtx 950M... ez nem tudom mennyire érné meg, már elég elavult a kártya, és csak egy fan van benne, ami nem a legjobb ha napi 18 órát megy.
    A három kilós mezőnnyel vagyok gondban.
    Most egy 5-6 éves HP-m van, simán vennék megint ilyet, de nem igazán látni normálisabb 2fanos újabb felszereltséggel ( HP omen= ugyanúgy néz ki mint a pavilion, csak 400ezer ft.)
    Dell Inspironok is tetszenek, de pl. a Dell 7567 valami miatt, megint csak 450 ezernél kezdődik, same konfiggal mint az acer vx 15 vagy a lenovo y520.
    Acer VX 15 / Lenovo Y520 - mindkettő gtx1050Ti és i7 7700HQ , eddig ezek a befutók.
    Vagy: olcsóbban van lenovo y700, régebbi konfiggal. A lenovotol azért tartok mert hallok rémhíreket a szervizelésével, és a minőségével szemben is.
    És azt vettem észre, az árképzés néha totál értelmetlen, a most kijött 1050 /1050Ti videokártyás gépek ugyanannyiért vannak sok helyen mint a régebbi gtx960M -es konfigok, ezt nem értem.
    És hiába lenne nekem elég egy szolídabb gép kinézetre, két fannal, de az összeset amiben újabb proci és vga van, már rásütik hogy 'gamer', kicicomázzák világít stb, és mocsok drága, habár általában ua. gagyi műanyag az egész.
    Szóval a kérdésem: mit érne meg venni 300 ezres léptékben, ami sok használat mellett is kibír vagy 3-5 évet ? Lehetőleg minnél jobb procival és vga-val.
    Megéri az újabb, 1050-es vidi kártyát venni? És ha igen, akkor megéri a pénzét az 1050Ti ?
    Vagy inkább várjak pár hónapot, hátha lesznek jobb vételek?
    Szívem szerint Dell 7567et vennék, csak sajnos az más árkategória.

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz #25157120 #129973 üzenetére

    Nagyon nagyon nagyon rossz irányban indultál el.
    Mivel modellezésre kell a gép, a GTX 900-as szériás VGA-k kiestek mert a mobil verziókat szinte egyik program sem támogatja. 10-es szériából is a legtöbbjük csak 1060-tól felfelé.
    Ráadásul a létező legrosszabb megoldásokat nézed az Y520 és a VX5 vonalon. Vacak biliműanyag gépek, zéró merevítéssel, gagyi billentyűzettel, kijelzővel, 25 perces akksi idővel és olyan vállalhatatlan hűtéssel, hogy ennyi erőből i3-as gépet is vehetnél.
    Ezek a gépek nem véletlenül kerülnek ennyibe az új hardverrel is. Olcsó húsnak ebben az esetben rettentően híg a leve.

    Ami neked kell az egy workstation. Nvidia Quadro vga-val, amiket direkt ilyen munkára találtak ki. Normális, fémház, masszív merevítés, jó ips kijelző, fasza billentyűzet, jó hűtés.
    A probléma ott kezdődik, hogy újonnan ezek 5-600 ezernél kezdődnek, viszont kevesebb mint a feléért már vehetsz garanciálisan használt vagy gyártó által újracsomagolt példányokat.
    Dell Precision M3800 például, vagy Lenovo Thinkpad P széria, esetleg HP Zbook, igazából itt van választék bőven. Egyik sem fog világítani neked a szivárvány minden színében, meg nem "menő" gamer kinézetük van, de jó sokáig tudnak a munkaeszközöd lenni, és nem baszod ki őket fél év után a kukába, ahogy az általad felsorolt gépekkel valószínűleg tennél.
    [csak hogy legyen itt példa ]

    [ Szerkesztve ]

  • barnabas22

    tag

    válasz KubanitoS #130025 üzenetére

    Való igaz, engem nagyon vonz a GTX 1050 Ti, ami azért nem kicsit acélosabb a GTX960-nál :) Azzal el lehetne lenni jó pár évig játék fronton is:) Csak minőségben nem szeretnék visszalépni azért.. de ahogy olvastam eddig sokkal inkább Dell 7567, mint Lenovo Y520 :D Kicsit bukok rajta igaz, de most azt a pár tízezret pár hónap alatt letörlesztem :)) Kijelző meg lehet TN, úgyis ha játszom, akkor tv-re lesz kötve :D

    [ Szerkesztve ]

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz mbt #130028 üzenetére

    Folyamatosan visszatérő kérdés az Y520 és a GL-es Asusok is. Maximum egy oldalt kellett volna visszaolvasni. Mindkét említett típus szemétbe való leginkább. 1050-es kártyával 400 alatt nincs elfogadható minőségű gép jelenleg. Asus N551/N552 szigorúan i5 procival Dell ből 7559-et érdemes vadászni 960m kártyával. Esetleg ha elég egy gyengébb minőségű TN kijelző az erősebb vasért cserébe akkor Dell 7567 van 7700HQ + 1050 párossal 350 körül.

    Nem, új gépek közül nincs más alternatíva ebben a kategóriában

    Igen, a normális minőségű ház, merevítés, hűtés, billentyűzet, kijelző és garancia pont 150 ezerrel kerül többe mint az a gép amelyikben nincsenek ilyenek, hiába ugyan az a specifikáció papíron.
    És így lesznek a "legolcsóbb" ajánlható gamer laposok 450 ezres gépek.

    A Radium és a digiprime messziről kerülendő boltok. Kétes eredetű szürke importos gépeket árulnak amiknek sokszor nem tisztázott a garanciális háttere.

    Kifelejtettem esetleg valamit?

    [ Szerkesztve ]

  • B-Clone

    aktív tag

    válasz #25157120 #130442 üzenetére

    Marketing. A mezei júzer alapvetően minél magasabb számokat akar minél kevesebb pénzért. Ezért belepakolnak alapvetően erős vasakat olyan konfigokba, amiknek gyakorlatilag minden más pontján spórolnak, például hűtés, ház, merevítés, használt anyagok vagy éppen kijelző. Így lehetnek olcsóak a gépek.

    Az már más tészta, hogy ifjabb Vér István hazaviszi az új ROG-ot háromszázé i7 HQ-val meg 1050-el aztán csak sasol, hogy 5 perc játék után a névleges teljesítmény harmadán "szárnyal" a gépsas mert éppen készül egybeolvadni az alatta lévő asztal lappal....

    Ilyen hardverrel 450 - 500 alatt nincs olyan gép aminél relatíve vállalható mennyiségű a kompromisszum. a 300-as kategóriában meg csak az ipari hulladék van.

    Mirr Murr

    A hangos az relatív. 47 - 50 decibel között mértük mi a hűtés zajt full terhelés alatt. Ez nagyjából kategória átlag. Y520 56 db-t tol ki például és még ráadásul sípol is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák