Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • umlajos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék noti vásárlásban segítséget kérni. Eddig egy Asus F50SF volt, tegnap éjjel halt be és holnapra már kéne gép, szóval kicsit extrém vagyok... :-(

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Ma

    (2) A gépre szánt összeg forintban?

    Kb. 200 - 250e között gondolkodom, ebbe mindennek bele kell férnie

    (3) Felhasználás?

    Programozás, sok gépelés és pici játék. Nagyon fontos lenne egy normális billentyűzet jó kezelhetőséggel és kiosztással, az iránybillentyűk, pgup-dw, end, home, insert, delete dedikáltak és jól lenyomhatók legyenek. Nem szeretnék külön billentyűzetet és ez nagyon erős feltétel. A játék kevésbé érdekes.

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

    Legutóbbi amit megvettem Batman Arkham City, a régi Asuson az eléggé köhögött. Menjen az új gépen

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

    IPS. Ha lehet, matt.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

    Utazás közben nem, de cipelem mindenhová. Ezért nem opció a plusz billentyűzet

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

    Windows jó ha van de nem feltétel

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?

    RAM 4Gb (8 ha lehet), HDD mindegy, optikai nem kell (ha van külső hozzá az jó)

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    HDMI, webkamera. Ha lehet a csatlakozók hátul és bal oldalt legyenek. Esetleg billentyű világítás

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?

    Újban gondolkodom. Preferálom az Intel proci / nVidia videokártya párosítást, Linux alatt nem volt problémám még ezekkel, Radeon-nal igen. Keresgéltem tegnap este, Asus N550JX és Lenovo Y50-70 amit néztem, szinte már túl erősek és a billentyűzet nem jó, Lenovo-ról még azt is írják hogy a (FHD) kijelző trágya. Nyilván rosszul keresgélek, ezért jönne jól egy kis help Tőletek.

    Köszönöm!

    Lajos

Új hozzászólás Aktív témák