Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jkhaul

    csendes tag

    Sziasztok! Nemrég vettem egy Asus Zenbookot, de nem nagyon vált be, fél éven belül másodjára viszem majd szervizbe. Eddig a család csak ezt a márkát fogyasztotta, nagyon meg volt mindenki elégedve, de ez most elég nagy pofáraesés volt annak ellenére, hogy 300k-t költöttem rá. Szeretném leváltani, de jól jönne egy kis segítség, mert nem nagyon tudom, hogy mi érné meg. Köszi előre is!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Mostanság
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    Nincs, de akkor ne kelljen utána jó pár évig újat vennem.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Irodai munka (SPSS, ilyesmi)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Nem
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Melyik kezembe harapjak? :)
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Ha lenne, nem zavarna, de HDD mellé csak.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    13.3, max 14 / full HD-t megszerettem, de lehet kisebb / mindegy.
    (8) Notebook tömege?
    1.5 kiló, sokat cipelem, gyenge vagyok.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Mindegy, de Win7-et raknék rá.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Optikai meghajtó nem kell, HDD legalább 500 GB, RAM csak 2 hatványa legyen :)
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    kártyaolvasó (SD)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Az SPSS annak tűnik.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Új (lehetőleg nemzetközi garanciával).

Új hozzászólás Aktív témák