Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elmör

    senior tag

    Sziasztok!

    Szeretnék kérni én is tanácsot laptopvásárlás ügyben, mert valószínűleg februárban külföldre költözök és sajnos még nem tudom mennyi időre, de legalább fél évre tuti.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    December-január környéke, inkább december, hogy legyen időm megszokni, beállítani stb.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200K

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Netelérés infokhoz, játék, film, skype.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen, általában autós, FPS, TPS, néha RPG, tudom a keret nem épp gamer laptopra vall, ezért kompromisszumokkal nekem ok ha mennek.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség+garancia, ezért elsősorban Dell-t és Toshibát néztem, de Asus vagy MSI is szóba jöhet.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    abszolút nem fontos, bár jelenleg SSD-s asztalim van, de ki tudom várni :)

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    14"-15", mindegy a felbontás és a fény vagy matt.

    (8) Notebook tömege?
    könnyebb gép előnyben

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    nélkül, ha a driverek win7-et támogatják az jó lenne

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    DVD író kellene, legalább 4GB RAM, HDD 500-as legalább

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    hdmi nem muszáj, de jó ha van, webkamera mindenképp kell, egy USB3.0 jó lenne

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Sztem a játék annak nevezhető :)

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    14" asus
    15" Toshiba
    15" Dell
    15" Asus
    Asus, igaz kicsit drágább, de még belefér

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Újat szeretnék mindenképp

    RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

Új hozzászólás Aktív témák