Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pocok256

    veterán

    Na gyerekek rá kellett jönnöm, hogy a laptop nem játékra való. Kicsit méricskéltem meg nézegettem mi hogy történik.
    Alap szitu laptop alá hűtő jó légmozgás + nyár 27 fok.

    Szépen monitorozok mindent amit csak lehet és érdemes.
    Gondoltam egyet és meg akartam nézni mit is tud ez a i5u ha úgy használjuk ahogy azt a gyárban kitalálták. Ergo ha kell a kraft akkor 2,3 Ghz en jár folyamat ha csak 1 magon kell a craft akkor 2,6 Ghz en jár. Tudjátok mi lett. Békés 75 fokos CPU ból 86 fokos CPU a 1000 Mhz en lévő Nvidia GPU behúzta a kéziféket már 75 foknál és letolt gatyával 450 MHz en kullogot. Asszem nem kell elmondanom hogy ez mit is jelent. Szóval mit is kapunk a laptop gyártóktól. Belepakolnak bika hardvereket a gépekbe majd nyakon öntik jófajta profilozással ami nálam azt jelenti ha az ember fia játszani akar akkor 1,8 Ghz nél magasabbra nem fog szökni a cpu és a vga is igazából olyan 800 Mhz körül fog járni. Feltéve ha használjuk. Konkrétan ha kikapcsolnám a hőmérséklet védelmet és hagynám maxon járni a gpu t és a cpu t (ugye miért ne tenném hisz azért vettem ilyen erős hardvert, hogy kihasználjam ami benne van) akkor olyan 10 perc alatt ropogósra sütné magát a rendszer. Ez kérem szépen nem más mint pofátlan átbaszás átkúrás és a vásárlók hülyének nézése. Semmi más. Még mielőtt azt hinné valaki, hogy ez egyedi eset nem ez mindenhol így van max nem veszed észre. Én sem vettem észre mert eszméletlenül pofátlanul csinálja ezt a program. Szépen lassan veszi le ugye a teljesitményt
    mindig csak 5-6% ot egyszerre és igy egyszerűen hozzászoksz. Csak éppen ha összevetjük ezeket a százalékokat ilyen melegben az jön ki, hogy Cs go ba pl indításnál mikor minden maxon megy 130 FPS t kapsz 2-3 órás játék után meg 80 at ami nem mindegy mert egyes szitukba az a 130 fps leesik 60 ra a 60 fps meg leesik 30 ra ami már játszhatatlan határán van. Persze mondhatjuk miért akarnám én azt a cpu t 2,3Ghz en használni miért nem elég a 1,8 Ghz azért mert én abban a tudatban vettem ezt a gépet, hogy a specifikációknak megfelelően képes működni és sehol sem volt ráírva, hogy ez a gép szar és egyes (hétköznapi) esetekben nem képes biztosítani ezt. A korrekt az lenne ha minden laptopra rá lenne írva, hogy a géped 1 óra játék után csak a teljesítményének a 30% -40 avagy csak 50% át lesz képes leadni...

    Még egyszer kiemelném ez NEM egyedi eset ez a gamer laptopok 90% át érinti.

    Most lehet azt mondani, hogy teszt alatt nem bukik meg az én gépem sem, hát igen nem ha 10 órán keresztül tolom rajta a burn teszteket akkor sem vesz vissza, de csak azért nem mert már alapból vissza van véve minden.

    [ Szerkesztve ]

    HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Új hozzászólás Aktív témák