Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Sziasztok!

    Lassan vissza kell szolgáltatnom a céges laptopot, mivel felmondtam, és az utóbbi 8 évben azokat használtam, a sajátom már eléggé régi, így lassan kéne egy új. Viszont van pár speciális igény, mivel fotós hobbim egyre inkább kezdi kinőni magát...
    Szóval:
    - fontos lenne egy jó kijelző, IPS, magas színhűséggel és színtér-lefedettséggel (s-RGB, A-RGB); valamint legyen fHD és jó fényerő
    - sokat utazok, tehát kisebb-könnyebb 13.3" vagy vékonyabb-kávás 14" preferált
    - jól összerakott, strapabíró, erős váz (Thinkpad T4xx-eket használok évek óta, és már azokkal sem vagyok túl elégedett a korábbi Latitude-ok után)
    - CPU 4db fizikai maggal erősen preferált
    - régebbi játékokra (Witcher3-ig) low-n még hadrafogható IGP (Ryzen, újabb Intel GT2/3)
    - m.2 0.5 TB SSD-vel; ha van szabad m.2 vagy 2.5" slot, az pluszpont
    - forrasztott RAM csak akkor játszik, ha 16 GB dual
    - kettőnél több USB port jó lenne; DP is előny
    - jó akkus üzemidő
    - lehet használt is, de a 4 mag gondolom eléggé leszűkíti a lehetőségeket az utóbbi pár évre...

    A kezdő-hsz-es listában:
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - Következő hónapok
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    - Egyelőre az érdekel, hogy van-e ilyen, mik az opciók. 300k?
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    - Fotószerkesztés, irodai programok, néha levezetésképp egy-egy régebbi játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Régi játékok, mondjuk Witcher3-mal bezárólag, hajlandó vagyok grafikai beállításokból lejjebb adni
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - 13.3~14", fHD IPS, magas sRGB/ARGB, kültéren is használható fényerő
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Sokat, igen
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Windows
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - m.2 SSD 0.5 TB; pluszpont, ha van szabad extra m.2 vagy 2.5" slot
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    - Strapabíró váz az utazások miatt
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    - Lehet használt is

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák