Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Február - Március

    (2) A gépre szánt összeg forintban? 200k fájdalomküszöb, 250k csak ha megéri, 150k körül/alatt örülnék :DDD 200k körül már kiesik a PS4 pro a terveimből, amit fájlalnék.

    (3) Felhasználás? Office, Matlab, Visual Studio (OpenGL és Vulkan projektek) és kedvemtől függően Firefox vagy Vivaldi 10-20 induló lappal húzósabb időszakokban. Játszani nem tervezek, de a projekteket szeretném futtatni. Ráadásul a hibakeresést egyszerűsítené, ha Polaris lenne, mert desktopon is az van és az aktuális helyzet miatt az is marad egy darabig.

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Egyetemre be <-> haza

    (7) Operációs rendszer? Windows 10 és Ubuntu, viszont van egyetemi licencem

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD jó lenne, de tudom cserélni én is (gondolom), így a méret is irreleváns, ~200k felett már azért ≥ 8GB RAM, ODD nem kell.

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? Core i3-at és 2/4-es Intelt úgy általánosságban nem szeretnék. Van nővéreméknek egy i3-as Skylake notija, nem vagyok tőle eldurranva. Bár tény, hogy szegényt a HDD is visszatartja valószínűleg.

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? 200k körül már azért Haswell-es gépet nem vennék. 160k körül láttam FX-9800P-s (Polaris miatt) gépeket újonnan, de nem tudom, hogy mennyire enném meg a hajam compile alatt (nem tudom milyen viszonyban van a mobil FX a desktoppal, utóbbin nincs gondom). Emellett nem tudom, hogy lesz-e 250k alatt Ryzen 5-ös gép a piacon (időben). Szóval használt akkor jöhet szóba, ha nem 250k körül tartalmaz 4800MQ-t.

    Amiket eddig nézegettem:
    Lenovo Legion Y520 - bár kicsit kilóg a keretből, de Intel 4/4 és RX560
    Acer Aspire 7 - keret határán, de Intel 4/4 és GTX1050M
    Acer Aspire 5 - 170k és FX-9800P
    Lenovo IdeaPad 320 - 150k és A10-9620P

Új hozzászólás Aktív témák