Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devily

    tag

    Tisztelt Fórumtársak!

    A fórumot követve sok jó dolgot tanultam tőletek, így, új szemlélettel, szeretném ismét a segítségeteket kérni.
    Előzőleg egy ASUS K501LX-DM116D típusú gépet néztem ki, amelyet október közepéig szerettem volna megvenni. Szimpatikus volt benne a jó ár/teljesítmény arány, az AC szabványt is tudó wifi, az alumínium borítás és a könnyű kialakítás. Jelen állás szerint legalább november közepéig biztosan nem jutok hozzá egy ilyen masinához, de már nem is feltétlen ragaszkodom ahhoz, hogy csak új és feltétlen konzumer/gamer gépem legyen.

    (1) November közepéig bezáróan (Októberre terveztem, de ezen a pár héten már nem múlik)
    (2) 200.000 - 210.000 jó magyar forint
    (3) Multimédiás tartalmak fogyasztása (youtube, twitch.tv, filmek), Office, AutoCAD, QGIS, heti 2-3 óra játék
    (4) LoL, Starcraft2, CS:GO, Unreal Tournament 3 (esetleg az újabbat kipróbálnám) - LoL-t szeretném legalább közepes grafikai beállítások mellett futtatni. Nem ragaszkodom az 1080p felbontáshoz. Mivel a játék folyton fejlődik, ezért szeretnék valami olyan GPU-t, ami kb 2 év múlva is legalább minimumon elviszi. A többi játékkal nem játszom rendszeresen.
    Ebben a pontban született igazából kompromisszum. Szerettem volna lehetőséget adni magamnak, hogy újabb címeket is kipróbálhassak (pl. Dying Light nagyon izgatja a fantáziámat), de igazából már nem játszom napi szinten.
    (5) Max 15,6". Lehet kisebb is, mert idővel szeretném az otthoni felhasználáshoz kiegészíteni perifériákkal.
    (6) Lakáson belül hetente többször hordoznám. A szobám és a nappali között leginkább. Lakáson kívül havonta kb 2-3 alkalommal. Utazás közben nem használnám.
    (7) Mindegy
    (8) Mindenképpen szeretnék tenni bele SSD-t. A mostani gépem 500 gigás winyóját átmentem háttértárnak, ha az új masina SSD-vel jön. Szeretnék 8 giga RAM-ot, de ha csak 4 van, akkor idővel bővítem magam. Az optikai meghajtóhoz nem ragaszkodom. Amennyiben van benne és nem M.2-be megy az SSD, akkor az optikai meghajtó helyére teszem a háttértárnak szánt merevlemezt.
    (9) HDMI, 3.0 USB. Szeretem a fém borítást, de ez nem kizáró ok.
    (10) Új, vagy használt gép garanciával. Szeretnék legalább 2 évet, vagy annyira bővíthető garanciát.

    A mai szemezgetés közben ezeket a gépeket találtam szimpatikusnak:
    Dell
    T540p
    T450 itt a GPU szerintem nagyon gyenge

    Van esetleg más típus, amire érdemes rákeresnem?
    Várjak inkább az ASUS-ra?

    Köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák