Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Shadowfax #12 üzenetére

    Szerinem a SMART and MOBILE nevű üzletre gondolt amol.
    [link]

    Én is érdeklődtem már náluk. Gari-t csak az őáltaluk eladott gépekre vállalnak, a máshol vettekre csak garanciális időn tóli javítást. Egyetlen gond talán az, hogy amerikai billentyűzetes notik jönnek, amiken ugyebár 2-vel kevesebb billentyű van, így általában az ''í'' és a ''0'' csak billentyűkombinációval érhető el rajta.

    [Szerkesztve]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz amol #14 üzenetére

    Ők mondták, hogy amerikai kiosztásúak a notik, azt meg szerintem csak így lehet gravíroztatni. Én is ott szeretném venni a gépem, ha minden összejön. Reménykedem benne, hogy emberi áron tudom benne kicseréltetni a billentyűzetet brit angolra és azt gravíroztatni, mert akkor már minden faja :) .
    Viszont én arról nem is tudtam, hogy a pixelhibásakat garanciálisként cserélik, de ennek nagyon örülök.

    [Szerkesztve]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Shadowfax #17 üzenetére

    amol: Egy SZ450N/C-t néztem, de szerintem a honlapon elírták, mert azon Vista-nak kéne lennie és nem Xp-nek.

    Shadowfax: Azért az acer-t én nem említeném egy hozzászólásban a Sony-val. :) Nekem most tetszik csak igazán a kinézetük. Az ára viszont tényleg igen borsos. A relatíve olcsóbb gépekről pedig igen negatív dolgokat olvastam itt a fórumon.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz divot #49 üzenetére

    divot: Szerintem jó választás. Egyetlen apró hiányossága, hogy nem Core 2 Duo van benne, hanem csak Core Duo (ez is csak inkább szépséghiba, 64 bites renszert gondolom úgyse akarsz futtatni), de minden más teljesen rendben van. Most én is egy ilyet használok, csak Core 2 Duo-val, de nekem bejön.

    TayRol: Én személy szerint a Toshiba U200-ra szavaznék. Lehet, hogy nem business class gép, de nem tűnik bóvlinak sem (cáfoljatok, meg ha nem így van, én csak képek alapján ítélkezem). Van Core 2 Duo-val bruttó 260-ért usanotebook-nál. Annyi, hogy alapban csak 512 ram van benne, de nem olyan drága kiegészíttetni azt 1GB-ra. Ha cipelni kell a gépet, akkor szerintem jobb a 12''-os. Bár 14''-os géppel még nem volt dolgom...

    [Szerkesztve]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Kropacsek #138 üzenetére

    Kropacsek: A DX10 előnyei úgyis csak a nagyon új (még meg sem jelent) játékokon jönne ki, amiket a gép amúgy nem igen bírna szerintem (akárki akármit mond, a notik nem erre valók). A proci elég erős, de én sok jót még nem igen hallottam ezekről a DX10-es mobil videokarikról. Technológia van bennük, de a ''kraft'' állítólag hiányzik.
    A vidkaricserét pedig legjobb elfelejteni. Ha lehet is nagyon problémás, és kb annyiba van mint egy új noti. Nem hiába nem bevett eljárás...


    Alvin_ti4200: Paraméterekben nem találni benne különösebb hibát. Annyi, hogy AMD-ben nem vagyok járatos, ezért nemtom, hogy mit tud ez a proci. (amúgy én inkább Intel-t ajánlanék) Viszont nekem gyanúsan olcsó. Lehet, hogy tévedek, de valószínűleg ez erősen a gép minőségének a rovására megy...

    [Szerkesztve]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Van valakinek tapasztalata ULV procikkal (remélem jól írtam, az alacsony fogyasztású processzorokra gondoltam)? Igazából arra lennék kíváncsi, hogy egy c2d-s ULV proci hogyan viheti a Vista-t?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz bbazsy #142 üzenetére

    Háát ez csak a kezdet volt :)
    Amúgy a Dell D420 kapcsán vetődött fel bennem a kérdés, de aban nem c2d-s van, csak core duo-s. Viszont a nemrég bejelnetett Sony VAIO TZ egész tetszik. Egyik gondom ez az ULV proci volt vele, de ha a hétköznapokban(Vista+net+word/excel...) nem lehet észrevenni a teljesítménykülönbséget, akkor ez kilőve. A másik problémás pont a 11''-os kijelző. Nem akarok rajta játszani, meg filmet nézni sem, de mondjuk szövegszerkesztés, meg net milyen egy ekkora kijelzőn? Van valakinek esetleg tapasztalata?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Lehet, hogy megköveztek, de most nem notiról, hanem kiegészítőjéről szeretnék kérdezni:
    Szeretnék venni egy 13''-os széles kijelzős notinak egy second skin-t. A Diacota nem igazán szimpatikus. Tucano-kat nézegettem, de mondom előtte megkérdem itt, hogy nincs-e valami tuti jó, ami biztosan rendesen védi a notit?
    Remélem nem rugaszkodtam el nagyon a témától.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz 44kos #4464 üzenetére

    Amennyiben játékhoz kell, akkor menj 2 árkategóriával feljebb. Amennyiben nem szeretnél vele játszani, és túl sokat sem cipeled (tehát nem kell subnotebook), akkor az a 180 már egész elérhető közelségbe kerül. 14-15''-os gépek közül érdemes vállogatni, nagyobbat semmiképp. Én a Lenovo N100-as modelljét ajánlanám. Ami a lényeg szerintem: Core 2 Duo, vagy Core Duo processor, 1GB RAM, integrált videovezérlő. Az USAnotebook-nak elég jó árai szoktak lenni, de én ma figyeltem fel a Senorg-ra. Megújult a honlapja, és sokkal alacsonyabbak lettek az áraik is.
    (nem reklámnak szántam, egyébként nem ismerem az üzletet)

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz [HUN]Zolee #4439 üzenetére

    Hát igazából te már megmondtad. Minden adott csak a márkát kell kiválasztanod, az meg szimpátia kérdése. Ha kerülöd a Fu-Si-t és az Acer-t, akkor nagy baj nem lehet. Esetleg még az ár lehet kérdéses. Személy szerint én a Lenovo-t ajánlanám, mert nagyon jó a billentyűzete, ami irodai használat esetén nem mindegy. Plusz a Lenovo saját szoftvercsomagja sokat segít a gépnek (az IBM gépeken is ez van).
    Sokan dícsérik, de nekem rossz tapasztalataim voltak a Dell Inspiron szériájával.
    Remélem tudtam segíteni!

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz wwhy #4636 üzenetére

    Amennyiben irodai alkalmazásra kell és nem fontos az akkuidő, akkor szerintem ugyanolyan jó az AMD is. (Annak ellenére, hogy szerintem az Intel sokkal jobb, és én csak azt vennék...)
    Acer, FuSi hanyagolandó téma. Ha nem muszály olyat inkább ne. Ami gondjuk van: gyenge minőségű anyagok (mondjuk, ha nem akarod ide-oda rakosgatni, akkor ez még nem nagy gáz) és nagy meghibásodási arány, gyenge szervíz mellett.
    A Lenovo minden szempontból más: Masszív felépítés és ha gond lenne (ami nem jellemző), akkor is IBM szervízháttere. Apró szépséghibája a dolognak, hogy tudtommal a Lenovonak nincs 17"-os gépe. Így marad a Dell, amiről nekem személy szerint nincs jó véleményem, de nálam hozzáértőbbek azt mondják, hogy kifejezetten jó.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz thomasthomas #4792 üzenetére

    Az ASUS-ok szerinte jobbak mint a Dell. De nincs nagy különbség, innentől nagy részt már szimpátia kérdése. Nekem speciale az ASUS felé húzna a szívem. Előfordulhat, hogy egyedül vagyok vele, de szerintem ez a 6400-as sorozat "bóvli". Lehet, hogy nem, de én 5 perc használat után már a búsba kívántam.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz RickyBuckets #6646 üzenetére

    A Dell kétségkívül divaosabb, és az 1501-es szériaszerintem jobb is mint a 6400-as, de a Lenovo N200 mégis robosztusabb felépítéső, és sokkal strapbíróbb. Annyi, hogy az ezüst fedlap karcolódhat, de az sem valami könnyen.
    Ha nem ragaszkodsz ezek közül valamelyikhez, akkor szerintem fontoldd meg a www.laptopnfó.hu ajánlatát: IBM ThinkPad T60-as(bontatlan csomagolás), 180-ért. Abszolúte strapabíró, megbízható, tartós gép, 2010-ig garanciával. Bár nem Santa Rosa-s, de szerintem a rózi amúgy se hozott nagy ujjítást.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz tothm #8393 üzenetére

    Első pillantásra az ASUS össze-vissza veri a Dell gépet. Jobb proci, több memória. A Dell +1 év garival jár, de az ASUS is ad kettőt, és minőségileg szerintem van ott ahol ez a Dell. Amikor valaki a Dell notik minőségéről áradozik, akkor a Latitude és az XPS sorozatokra kell gondolni. Nekem csak pár napig volt a kezemben Inspiron gép, de annyi bőven elég is volt.

    nlb84:
    1. A Dellekkel kapcsolatban mindig a szervízt hozzák. Nekem még egyikkel sem volt tapasztalatom, de hallomásból az ASUS-é sem olyan vészes.
    2. A jobb videókari nem számít sokat. Fogyasztásra, melegedésre, körülbelül ugyan ott van mind a kettő. Komoly grafikai feladatokra és újabb játékokra meg egyik sem való.
    3. Ez igaz, ebben tényleg jobb, semmi kétség.
    4. A garanciáról már írtam.

    (Tudom, hogy nem kérdezted, de ha nem vagy elkötelezve ezek mellé, akkor esetleg kötünézhetnél Lenovo N200 fronton. Ha nekem kellene most ilyen árban gép, én szinte biztos, hogy azt választanám.)

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz kerjani #8442 üzenetére

    Szerintem jó. Nagyon jó. Ha nekem kéne 14/15"-os gép, biztosan Lenovo-t vennék.
    Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, mert van egy Lenovo N100 a családban, de szeretném megindokolni:
    Ha rövid ideigis, de volt már dolgom 1-2 géppel. Volt Aspire (még a régi), Lifebook, haverom 12"-os clevo-ja, Powerbook, meg voltam már egy hétig egy Dell Inspiron 6400-al. Ami tartós, az a Lenovo N100, és egy Sony VAIO SZ5. És mit ne mondja, de az én véleményem, hogy a Lenovo N szériája éri meg legjobban a pénzét. Nem azt mondom, hogy egy csúcskategória, mert a fél milla feletti gépekben már jobb az anyagminőség. De nekem nagyon bejött. Irodai, és mindennapi használatra szinte tökéletes. És ha valaki utánanéz azért az a Sony nem egy gyenge gép, de nem egy dologban veri a 3-ad annyiba került Lenovo. Az említett Dell ugyanolyan felszereltségű volt, mint az N100-as, de az nem kifejezlés, hogy nem volt jobb. (pedig tényleg úgy álltam neki, hogy egy "DELL" van előttem) Tudom, hogy itt sokan hanyatt vágják magukat a Delltől, de én az Inspiront maximum egy csajnak tudnám ajánlani, mert divatosan néz ki (a Latitude meg az XPS már más tészta). Bocsánat, ha ezzel megsértettem valamit, ez csak egy vélemény volt.

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz kismackó23 #9340 üzenetére

    Hello!

    A helyzet az, hogy én eddig nem igen kerültem kapcsolatba MSI nokittak, de amelyikkel igen, az nem nyerte el a tetszésemet. Jól néz ki képen, meg mindig, de az anyagminőség az szvsz rémes volt. De e a te döntésed, ha neked tetszik, akkor OK. Műszakilag nem tudok róla mondani semmit.
    Viszont ha általános célra kell, akkor jobb az integrált videokari. Teljesítménybe minimális csökkenés (de az sem biztos), viszont kevesebbet fogyaszt és kevésbé melegszik. Tervezőprogramokat, meg új játékokat a dedikált kártyás gépen sem fogsz tudni futtani ebben a kategóriában.
    Ami az én szememben fontos az a Core(2)Duo proci, a min 1 GB ram (vista meghálálja a 2-t), valamint az integrált VGA. Esetleg ha egy ajánlást elfogadsz: én most ilyen árban a Lenovo N200-as gépek között nézelődnék.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz (Kolombusz) #9362 üzenetére

    Az hogy megéri-e az személyfüggő. Nekem speciále nem, mert számomra az R sorozatnak mindig olyan "hamisított" T jelentése volt. Ha fontos a strapabíróság, akkor T (Laptopnfónál néha szokott lenni ilyen árban), ha meg nem, akkor 50 rugóval olcsóbban is van szinte ugyanez. De ez én vagyok.

    Amúgy akksiról wifivel, szeirntem 2 óránál biztosan nem megy többet. (Az adatlap 4000-es akksit ír, de nekem úgy rémlik, hogy 4800-as van benne.) És ez is optimista becslés volt.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Poctar #9359 üzenetére

    Bocs a kérdésért, de minek is a saját memóriás VGA?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz amol #9368 üzenetére

    Legalább 3 órát??
    Namost akkor vagy én csinálok valamit rosszul, vagy nemtom. A Lenovo N100-asom integrált vgaval, bekacsolt wifivel 2 órát alig megy el. A Vaio Sz5-ben 5200-as akksi van, led-es, 13"-os képernyővel, szintén integrált grafikával, és bekapcsolt wifivel megy el jó esetben 3-3,5 órát. De ez tényleg jó eset, talán ennyit nem is. NHC-t használok, mondjuk csak az órajelet vetetem le vele, a feszültségekkel még nem babráltam, mert nem szeretném, hogy instabil legyen, és nemtom, hogy a fogyasztásba mennyit szól bele.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Aranygyerek #9387 üzenetére

    Hát az attól füg mi is az a jó ár. Mert ha 50 rugóért megkapod, akkor télleg jó... :)
    Viszont, ha 150 felett van, akkor inkább más márkát: ASUS, Lenovo, új szériás Acer.
    Az Amilo sorozat nem a megbízhatóságáról, vagy a jól összeszereltségéről... és semilyen más jó tulajdonságról sem híres.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Dagadék #9391 üzenetére

    Szerintem 99,9%, hogy van benne LAN. Valami elírás lehet, vagy nemtom, de LAN biztosan van benne.
    Amúgy notikban nem valami nyerő az AMD, valamint én nem ismerem, de az ATI kártya sem tűnik a legjobb választásnak. Játékokat ígyse-úgyse viszi rendesen, a 2-3 éveseket meg az integrált is elfuttatja. Cserébe viszont nem melegszik. És még olcsónak sem mondanám a gépet.
    Én inkább keresnék egy Centrino-s gépet, integrált videokarival, +1 GB memóriával. Ha nem ragaszkodsz a HP-hoz, akkor még olcsóbb is lenne (mondjuk egy Lenovo N200).

    Az a gond, hogy már annyi embernek javasoltam az imént említett gépet, hogy lassan én szégyenlem magam, de ebben az árkategóriában engem valahogy nagyon meggyőzött (és azt sem mondanám, hogy nincs összehasonlítási alapom).

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz priusz #13864 üzenetére

    Az R61e-t én kilőném, mert a celeron nagy ellensége a mobilitásnak. Igazából szinte mindenben rosszabb mint a core duo-k. Többet fogyaszt, jobban melegszik, meg még lassabb is. A legfőbb hátránya, ohgy nem tudja dinamikusan változtatni a processzor órajelét, amivel egyébként sok energiát lehet megtakarítani.
    Volt már szerencsém használni N100-ast (az N200 szinte ugyan az) és Inspiron 6400. Tömören az N100 nagyon bejött, a Dellben meg nagyot csalódtam. Nem nagyon tudnék mondani olyan részletet, ahol ne a Lenovo jött volna ki győztesként. (Nagyon haszos Lenovo-s szoftverek, jobb billentyűzet, strapabíróbb kialakítás...) Kivéve a 3 év garit.
    Oprendszeres változatban azért érdemes gondolkozni, mert nagyon jó az előre telepített rendszer.
    Garanciakiterjesztésben én nem vagyok igazán otthon. Az biztos hogy van. A vásárlást követő 4 héten belül szerezhető be. Azt hiszem, hogy nem muszály ott venned ahol a gépet, de ebben nem vagyok biztos, kérdezz meg mást is (leginkább majd a boltost). Minden esetre ez a garibővítés nem olcsó mulatség. Plusz 2 év gari-t én 36.000-ért találtam.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Általában osztom a véleményt, hogy a noti nem játékra való, de az asztali gépem már eléggé elavult, öcsém pedig játszani szeretne néhanapján. Amennyiben a COD4 a cél, érdemes notiban gondolkodni? Ha igen, akkor milyen videokarit keressek?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz DJTJ #15909 üzenetére

    Videokariból inkább a Geforcekat részesíteném előnyben. Kicsit jobban utánanézegettem, de nem tudom, hogy elég lenne-e egy 8400GT, vagy inkáb 8600-as... Nem kell a maximum részeltesség, de nem akarom, hogy holnap már elavuljon. Mondjuk 1-2 év múlva is vigye az akkori játékokat minimumon. (Ha úgy 150-ből összerakok egy asztalit, akkor attól is ezt várom el. Abban valszeg Geforce 8800-as lenne.)
    Amúgy monitorra kikötni nem nagy ügy. Csak nem szívesen ölnék pénzt asztaliba. Kevesebb kábel, meg kényelmesebb, meg minden.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz DJTJ #15915 üzenetére

    Azok kicsit drágák, de még meggondolom. Kösz szép!

    Az R61-ben az ujjelnyomatolvasó gyakorlatilag kiváltja minden jelszavadat (ha akarod). Pont arra jó, amit írtál :) Arra készülj fel, hogy nem minden alkalommal fogja elsőre leolvasni helyesen az ujjadat, de szerintem használható dolog, főleg ha sok helyen hazsnálsz kódokat. Azért én a netbankok dolgaimat nem váltatnám ki vele, mert ki tudja ...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Szerintem... #16546 üzenetére

    Kérdés, hogy mennyit szeretnél játszani. Igazából, ha inkább cipelni kellene, akkor a Dell. Az ASUS előnyei kimerülnek a jobb VGA-ban. A Dellel van csak futólagos ismeretségem, de az nem rossz darab. Szerintem jó választás. A CoD4-et az is viszi. Ha csak elvétve kellene 1-2 játékra (nem a legújabbakból) akkor inkább a Dell...

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz toldy #16558 üzenetére

    Pedig szerintem neked pont egy IBM ThinkPad X4x vagy X6x kéne. Legalábbis ha nem baj, hogy használt. Itt a ph apróhírdetések között is biztosan van, és ha sokat akarod cipelni, akkor nincs jobb. Kicsi, könnyű, strapabíró. Mondjuk két dolog lehet, hogy kizárja: nincs optikai meghajtója és touchpadja. Külső meghajtóval meg lehet oldani, de az nem kényelmes, viszont ma már szerintem ritkán van szükség DVD-olvasóra/íróra. Arra a kevés esetre meg ott van az USB-s... A touchpad helyett van rajta pöccegér, amit kicsit szokni kell, de értő kezekben legalább olyan jó mint a touchpad.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz dabgergo #16602 üzenetére

    1. Nem kell kiírnod.
    2. Bármikor kiírhatod.
    A helyzet az, hogy van rajta egy rejtett partíció, amiről újra tudod rakni bárhol bármikor a gépet. Bekapcsoláskor kell lenyomni a ThinkVintage gombot, és akkor elindul egy saját oprendszer. Egyébként ki tudod írni amikor csak karod. Hogy hány DVD kell? Legyen nálad 5 és akkor valószínű elég lesz :U

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz subidu #16601 üzenetére

    Ha tényleg nem szeretnéd hordozni, akkor szerintem nem érdemes 14"-nál kisebb gépet venni. A 17"-osok meg böszmék. 14-15" lenne talán az ideális. Ebből a keretből bőven kijön egy Dell XPS M1530. 15", szép, 3 év garancia, GeForce 8600 GT videokari. Strapabíróságában nem olyan jó talán, mint egy business class gép, de multimédiára, játékra szerintem alkalmasabb.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz subidu #16608 üzenetére

    Csak egy ajánlás volt. Ebben az árkategóriában már meglehetősen jó gépeket lehet kapni. Az általad nézett ASUS-ok is jó. A VGA-juk már az új, 9-es szériás, de teljesítményben nincs sokkal a 8600GT felett. [link]
    Egyébként szimpátia kérdése. Nem hinném, hogy a Dell sokkal jobb minőségű lenne, mint ezek az ASUS-ok. Nekem (aki pedig nem szereti a Dell gépeket) jobban tetszik. A Dell mellett szól a jobb support és a 3 év gari. De kb ennyi.
    A linkelt oldalon találsz teszteket is. Érdemes őket elolvasni, mert az adatlapból nem derül ki, hogy melyik mennyire melegszik, meg ilyenek

    Illetve egy idézet az egyik noti tesztjéből:
    "The Asus M51SN achieves excellent results and comes close to the fastest 15.4" multimedia notebook, the Dell XPS M1530 with Geforce 8600M GT GDDR3."
    Nem mérvadó, de azért gondoltam bevágom...

    [ Szerkesztve ]

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    válasz Blip #16633 üzenetére

    Általában van rajta mindenféle cucc, de le lehet őket törölni. Ha oprendszereset veszel, kkor 90%-ban kapsz hozzá telepítőlemezt, vagy egy rejtett partícióról tudod elintézni. Amúgy természetesen teljes értékű oprendszer van hozzá, max 1-2 gyártói háttérkép kerül bele pluszba...
    Nézz ki egy gépet és kérdezz rá, mert igazából nem ez lesz szerintem a szűk metszet.

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Őszinte leszek, nem olvastam vissza, de ezzel a topickal nem lehet lépést tartani. (A sok ismétlődő kérdésről nem is szólva.)

    A helyzet az hogy kéne egy noti. Lánynak lenne, böngészés+msn+filmek+zene+egyebek.
    Dell Inspiron 1525-öt néztem, de 200.000-ig nem találtam Vista Home Premiummal szereltet. A Studio széria jobb lenne, de itthon nem találok a 15"-os verzióból, csak a 17-est. Tud valaki valamit arról, hogy várható-e, hogy idehaza is behozzák a 15"-os Studiokat?

    Egyébként mi a vélemény az Inspiron 1525-ről, illetve a Studiokról?

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

  • Tyren

    aktív tag

    Sziasztok!

    Van valakinek tapsztalata Lenovo EDGE / Sony VAIO Y / HP 5310m-mel kapcsolatban?
    E három gépen gondolkozom és per pillanat még nem tudom, hogy melyik lenne a tuti választás.
    Előre is köszönöm!

    ''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

Aktív témák