Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • nf2f

    csendes tag

    Üdvözletem a tisztelt egybegyűlteknek! :)

    Én is - mint sokan mások - laptop vásárlásán töröm a fejem, de a hatalmas választékban nem igazán tudom, hogy mit is válasszak. Lényegében egy DTR gépre lenne szükségem.

    Az alapvető irodai felhasználásokon túl programozás, videózás (minimum 720p-s HD tartalmak lejátszása), és nem túl új játékok (pl ToCA Race Driver 3) futtatása lenne a cél.

    Ami az elvárásokat illeti:
    -legyen benne kellően erős hardver, hogy a fenti feladatokat maradéktalanul el tudja látni (natív felbontáson)
    -17''-os kijelző kéne, hogy a filmeket is lehessen élvezni rajta (SXGA vagy WSXGA felbontás tökéletes lenne; a tükörfényes kijelző kifejezetten hátrány...)
    -minél nagyobb winchester kéne, hogy a dolgaim elférjenek rajta (nem minden áron, az USB megoldás is szóbajöhet, mint tárhelybővítési lehetőség)
    -lehetőség szerint DL lemezek írásával is megbírkózó DVD-író (slot-in kivitel előnyben)
    -tartós, viszonylag strapabíró készülékház
    -hosszó akkumulátoros üzem (ez se létszükséglet, ha idővel kevésnem bizonyul a kapacitás, legfeljebb veszek nagyobbat, vagy egy másikat és cserélgetem smile2.gif )
    -hálózai kommunikáció terén is legyen jól felszerelt (WLAN, LAN, BT; LAN mindenképp)
    (-az is előny lenne, ha a portokat valami elem takarná, hogy védve legyenek és ne égtelenkedjen sok színes ''bizb*sz'' a ház oldalán)
    (-''faltól falig'' billentyűzet lenne a legjobb, egyrészt mert így numerikus billentyűzet hiányában nagyobb gombok is elférnének, illetve kis billentyűk esetén odaférne a numerikus rész; másrészt meg nekem úgy sokkal jobban tetszenek, nem égtelenkedik ott egy csomó ''kihasználatlan'' hely)
    -ami a csatlakozókat illeti, 4 USB port, DVI (esetleg HDMI vagy S-Video) kimenet, mezei 3,5mm-es jack csatlakozó elég
    -6 csatornás hangkártya, hogy ha nem is teljes pompájában, de élvezzem az 5.1-es térhatást

    Amik nem számítanak/nem kellenek:
    -normális keretek között nem számít a vastagság és a tömeg (5-6 centi és 10Kg még belefér nálam)
    -abszolút nem kell hangszóró, mikrofon, webcamera, egyéb multimédiás hülyeség
    -a zajszint és a melegedés is lényegtelen, az asztalimnak sem zavar a hangja (persze a melegedés mértéke azért ne veszélyeztesse a készülék épségét)
    -operációs rendszer sem kell rá (bár ahogy ezt láttam, sok esetben lehet nélküle is kérni)
    -a bepített meghajtók csatlakozása sem számít (SATA és ATA közt lényegében semmi különbség), bővíteni gondolom mindkettőt lehet
    -szín (az extrén színeket (zöld, piros, kék, lila stb) leszámítva bármilyen lehet (fekete, ezüst, szürke, fehér; lényegtelen)
    -billentyűzet kiosztása sem kell, hogy feltétlenül magyar legyen, bár nem hátrány


    A keret, kb 300e Ft. Nagyon minimálisan fölötte, inkább alatta.


    Előre is köszönöm a segítséget! :R :R

  • nf2f

    csendes tag

    válasz cucka #2249 üzenetére

    Először is köszönöm a választ!

    Az teljesen nyílvánvaló, hogy egy nagyobb kijelző és erősebb VGA többet fogyaszt. (Bár szerintem egy ''1 számmal'' kisebb kijelző (15,4''-os) nem fogyaszt jelentősen kevesebbet, s a VGA sem megy mindeg teljes terhelésen.)
    ''Hosszú'' akkumulátoros idő alatt 1-2 (maximum 3) órát értettem (persze nem játék közben), de - mint írtam is - annyira nem fontos.
    Nem értem hogy jutottál erre a következtetésre... :F A súly nem számít, mivel lényegében egy táskában elvinném A-ból B-be, majd ott használnám, ha van áram, akkor úgy, ha nincs, akkor akksiról. Tehát minden esetben - akár vonaton is - asztalon használnám. Mondhatni asztali helyett.
    Ez a két dolog (takaró és slot-in DVD-író) szintén nem létszükséglet, de jó lenne (főleg az utóbbi; bár azt később lehet cserélni).

    Tehát amiknek mindenképpen meg kéne felelni:
    -erős hardver (pl.: kisebb C2D, 1GB RAM, 7600Go szerintem elég lenne)
    -17''-os kijelző (SXGA vagy WSXGA)
    -viszonylag strapabíró, tartós ház (2-3 évet ki kéne bírnia)
    -ne okozzon gondot a vezeték nélküli kommunikáció (mondjuk a későbbiekben ezen is lehet segíteni)

    A többi elvárás, amiket az előző postomban írtam, csak amolyan ''jó lenne, ha'' kategóriába esnek (ezért is kerültek a végére).

    Nézegettem egyébként a gyártók honlapjait, a Dell Vostro 1700 egész jónak tűnik (C2D T7100, 1GB RAM, 8600M GT kiépítésben, WSXGA kijelzővel), még a keretbe is belefér (ahogy én állítottam össze kb 285e Ft), csak itthon még - tudtommal - nem kapható. :( (Meg gondolom jóval drágább is lesz...)

  • nf2f

    csendes tag

    válasz shev7 #2271 üzenetére

    Hmm, pedig méretben (hasznos felületben) nem olyan sokkal nagyobb, gondoltam a fogyasztás is arányos vele. Igaz én a múltkori Dell XPS M2010 tesztből indultam ki, ami azért jóval nagyobb dög, mint ami nekem kéne, mégis majd' két óráig húzta maximális terhelés mellett.

    Valóban nem volt még saját notebookom, de párat már használtam, cűgöltem is. Volt köztük nehezebb darab is, semmi gondom nem volt.
    Ismét csak a fenti modellből tudok kiindulni, az nincs 9 kiló, ami egy hátizsákban vagy válltáskában meg se kottyan. (Viszonylag sűrűn járok túrázni, az idők folyamán már megedződtem.)

    Ezen én is gondolkoztam (árban is sokkal kedvezőbb lenne, ez tény) de mivel lényegében asztali helyett kéne, így nem marad más választásom. (Arra meg abszolút nincs pénzem, hogy egy kisebb kijelzőjű noti mellé vegyek még egy nagyobb monitort is.)



    Tényleg ilyan nagyok az elvárásaim (a kerethez képest)? Nem tudtok ajánlani olyan típust, ami a fentebb megfogalmazott, mérsékelt igényeimnek (az üzemidő annyira nem lényeges, mint modtam, a későbbiekben ezt akár egy másik akksi vásárlásával is ''ki tudnám tolni''.) megfelel? :O

  • nf2f

    csendes tag

    válasz shev7 #2279 üzenetére

    Böngészni, levelezni, egyéb irodai munkákat elvégezni, sőt, még játszani is elegendő lenne (számomra) egy 15''-os masina (eddig amikor laptopon kellett ''matatnom'', tényleg nem éreztem kicsinek), de ugyanez a videózásról nem mondható el.
    Az asztalimhoz egy Samu 970p van, s bizony néha filmnézés közben ezt is kicsinek érzem. Ebből kiindulva (mivel laptopon még nem néztem videót, főleg nem HD-t) egy 15''-os kijelző szinte ''egérmozi'' lenne.

    De ha nagyon extra az elvárásom, akkor esetleg ajánljatok 15''-os méretben (a többi elvárás változatlan), az is több lenne, mint a semmi. :)

    Egyébként a Dell Vostro 1700 jónak tűnik, csak kérdés, hogy itthon mennyi lesz. Amit a Dell oldalán összeállítottam, 285e Ft lenne, ez itthon min. 100e Ft több lenne, ugye? :(

Aktív témák