Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • hanee

    senior tag

    válasz d900t #6127 üzenetére

    Szerintem nem feltétlenül kifizetődőbb, az emberek ugyanis egyre inkább kezdenek afelé tendálni, hogy minden csak addig van a tulajdonukban, amíg garanciális (legalább is a szórakoztató elektronikai termékek esetében, természetesen ez nem igaz a mosógépre mondjuk, bár...) 3 évre veszel notebook-ot, 3 évre veszel plazmatévét, évente cseréled a mobilodat.. (azaz nem te, hanem általánosságban én ezt vettem észre, hogy ezt csinálja mindenki). Nem csak az elhasználódás.. hanem senkinek sincs kedve (és pénze) szervízeltetni mondjuk egy mobiltelefont, amit ugyan 50 ezerért vett, de három év múlva ér maximum 20-at és 20 ezer a szervíz. Én is lecserélem időnként a telefonomat, jó fogyasztóhoz hűen :B Mondjuk sosem veszek csúcskategóriát, most pl. egy SonyEricsson walkman mobilom van, csak hogy megspóroljam az mp3 lejátszót :DD Amúgy szeretem, aranyos kis telefon, mondjuk messze van egy csúcskategóriás Nokia-tól, amelyikkel már e-mailezni meg faxolni tudsz..
    Sajnos egyébként szerintem itt nem csak arról van szó, hogy az emberek mennek a márka után (bár a Nike-s példával kapcsolatban abszolút igazad van, nekem pl. Asics futócipőm van és fele annyiba került mint egy hasonló kategóriájú Nike), de van amikor egyszerűen csak arról van szó, hogy nincs jobbra pénz (elektronikai cikkeknél maradva). Igénye lenne rá az illetőnek, de pénze nincs, ezért muszáj kompromisszumot kötni..
    Nem értek a plazmatévéhez, de abból kiindulva hogy lehet kapni 3 millióért is és 300 ezer Ft-ért is, én úgy sejtem, hogy elég nagyok lehetnek a minőségbeli különbségek.. megveszik a 300 ezreset, sokkal többen, hiszen csak arra van pénzük (sokszor arra is csak hitelből). Nekünk mondjuk nincs semmilyen plazmatévénk :DDD
    Az emberek többsége pedig nagyon nem ért hozzá, és ha egy eladó elmagyarázza nekik, hogy xy márka az jó, akkor megveszik! Amikor mi mosógépet vettünk, megpróbáltak rámsózni egy olyan márkát, amiről tudtam, hogy soha nem venném meg, és le akartak beszélni arról, amit venni akartam, és a hapsi iszonyatos baromságokat mondott az egészről.. nagyon meggyőző volt egyébként, szóval pl. anyukám biztos beveszi, ha neki mondja ugyanezt, mert neki gőze nincs, hogy melyiket érdemes venni és nem tudja azt sem, hol olvasson utána: az eladóról pedig azt gondolja, hogy hozzáértő..

    hanee

Aktív témák