Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz philoxenia #20378 üzenetére

    Tudom, hogy sok-sok dolgot vehetek a gépbe, de ebben benne van már pár dolog.... :D
    Igen, cserébe asztali gépnél azt veszed bele, amire szükséged van, illetve későbbi igények szerint bővítheted. Például mi történik, ha 1-2 év múlva kiderül hogy szükséged lenne valamilyen gyors külső diszkre és nincs eSATA a notidban? Mert asztali esetén veszel bele 3000-ért egy kártyát oszt kész, probléma megoldva. Webcam, bluetooth, wifi szintén hasonlóan nevetséges összegekért kapható.
    Bár jelenleg nem kerül pénzbe a vonat, de nem szívesen járkálok az Iponhoz gariztatni....
    Ez igaz, bár az sem garantált, hogy asus notebook szerviz van a közeledben (gondolom tiszta, hogy nem a sarki számtech boltban fogják javítani a gépedet, ha baj van..)
    Gari lejárta után megint nálam az előny, mert ha megpukkan valami a gépben, nem kell 50-60 ezres alaplap cserére számítani..

    használati értékben, kihasználtságban, nekem sokkal jobban bejön a noti ezekre a célokra.
    Másfél évig használtam notit elsődleges számítógépként és nekem sokkal kevésbé jött be ez a fíling, nem véletlenül vettem mellé nemrég az asztali gépet. Persze lehet asztaliként is használni notit, de ilyenkor pont hogy a hátrányos oldalai kerülnek előtérbe (kis billentyűzet, kis képernyő, gyengébb teljesítmény) és az előnyös tulajdonságokból (hordozhatóság) pedig semmit nem használsz ki.

  • jockas

    senior tag

    válasz philoxenia #20378 üzenetére

    Ipon csak egy példa volt...bármelyik boltban megkapod ezeket ugyanilyen árban (3év garival proci+alaplap+ram+hdd)

    Az hogy neked jobban megéri egy laptop az a te dolgod...de attól még nem általános ez a dolog. Ha ott van az asztalon a gép és az aksit nem használod, akkor az tönkre fog menni...vagyis a szünetmentes részét is elveszted annak (ez tény).

    Fogyasztás meg a többi dolog...éjszaka nyitott ház mellett megy a gépem és gyakorlatilag néma. Amikor nem használom a procit, akkor ugye az visszavesz és jóval kevesebb fogyaszt, amikor meg kell, akkor pörög...ez van(ez is tény). Melegedés...gyakorlatilag idle-ben a legmelegebb a gépben a vga. Ha integrált van benne, akkor ez is jóval visszafogottabb. Ha meg nem játszasz, akkor elég az is neked és nem hiszem integrált vga-k között annyi lenne a különbség, hogy bármelyikre azt mondhatnád, hogy mennyivel szarabb a másiknál (nem a régi integráltokról beszélek). Szerintem hagyjuk ezt a dolgot,mert úgy sem fogod beismerni, hogy egy átlag embernek nem kell laptop,mert egy asztali kényelmesebb és olcsóbb is neki.

Aktív témák