Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz bozsozso #20296 üzenetére

    Ez tény, de az ára akkor is horror. Bármennyire is minőségpárti vagyok a legtöbb készülék terén, de itt azt mondtam, hogy épeszű kompromisszumot kell kötni. Eddig teljesen jó ez a Zyxel, amit nem tudtam megoldani vele, azt megoldottam máshogy, mint eddig. Gyors, csöndes, stabil, 4 HDD-t fogad. Az adatmozgatás miatt szívom picit a fogam, jódarabig elleszek vele, de speciel ha Synology-t vettem volna, akkor is ugyanez lenne a helyzet. Ez a szomorú ezen architektúrákban, hogy nem képesek a gyártók megoldani azt, hogy működjön az egyik NAS-ból kivett - ráadásul nem RAID-be sorolt - HDD a másikban.

    Alex91: igen, nézegettem, kombinálgattam a kalkulátorral az imént, tényleg meggyőző. Mondjuk nálam nem szempont, mert én nem RAID-ben használom a HDD-ket, hanem mindegyiket önálló lemezként. Ami nagyon fontos adat, azt így is duplikálom egy, a NAS-on kívüli HDD-re, amit földrajzilag is elkülönítek. A többinek meg tökéletes a sima basic setup, még jó is, hogy tudom melyik HDD-n mi van, téma szerint szét vannak válogatva a dolgok, ha pedig megtelik egyszer a NAS, akkor felcímkézhetők a HDD-k és a fiók kihúzását követően betolható a polcon levő másik HDD, amire épp szükség van. Szóval számomra még jobb is, hogy nem RAID.
    A 3 lemez nekem egyébként már megvan, pont azért kell nyugdíjaznom a D-Link-et, mert kinőttem és 4 HDD-t viszont szeretnék elérni egyszerre, hogy annyit azért ne kelljen csereberélni. Most még marad egy "lyuk", ha majd egyszer betelik a most vett harmadik HDD, tehát ez a NAS jódarabig kiszolgál még HDD-cserélgetés nélkül is. A D-Link-ek ráadásul sokkal kényelmetlenebbek HDD-cserélgetés szempontjából. A Zyxel-nél nagyon prímán hozzáférhetők és könnyen cserélhetők a lemezek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák