Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ayg0

    senior tag

    Sziasztok!

    32"-os monitoron mennyire zavaró a FHD felbontás? Még vállalható, vagy érdemesebb 2K/4K-s monitort nézni ekkora méretben? Ha igen, milyen távolságról ajánlott nézi?
    Illetve ezek közül melyiket ajánlott? (alternatív javaslat is jöhet)

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    Sziasztok!

    Korábban többen érdeklődtek itt az LG 32MP58HQ típusú monitorával kapcsolatban, de válasz nem nagyon érkezett rájuk, ezért pár mondatban leírom a készülékkel kapcsolatos eddigi tapasztalatom.

    Első, és sokadik ránézésre is hatalmas a 22" után. Egyáltalán nem azt érzem, mint röviddel a 19"-ról 22"-ra váltást követően, hogy nem volt akkora előrelépés. Ez az volt! :) Aki szintén 22" környékéről cserél, és ezt választja, fülig ér majd a szája, ha leül elé, ebben biztos vagyok. A FullHD felbontás az előzetesen olvasott egyik "szakértői" kommenttel ellentétben, hétköznapi felhasználói szemmel, 50-75cm távolságból tekintve tökéletesen megfelel ehhez a mérethez is, szó sincs "öklömnyi nagyságú pixelekről", meg ehhez hasonló badarságokról, bár tény, hogy az élvezhetőség határán mozog. Ennél nagyobb monitor átmérőhöz (34"-38"-40") már tényleg min 2K/4K dukál.
    Túlnyomórészt tartalomfogyasztásra, netezésra használom, illetve kevés játékra. Megfelelő tartalom (értsd: valódi 1080p-s) esetén tiszta, éles képet ad. Játékok terén eddig Worms Revolution és CS:GO-val teszteltem. Elsősorban itt jön elő a hátránya, a 60Hz-es frissítés. Egyrészt az erre érzékenyeknek jól kivehető és zavaró lehet, másrészt néhány óra használat alatt rendesen lefárasztja a szemet.
    Fényereje (250 cd/m2) bőven elég, a 7 gyári profil közül szerintem csak a fotó és játék mód ér valamit, a többi egy kalap...

    Összeségében szvsz bestbuy!

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy 34", 21:9-es LG beszerzésén agyalok, de felbontása miatt (2560 x 1080) még nem döntöttem. Ezt minden kínlódás nélkül kezelik a vga-k? (HD7850)
    Illetve jól gondolom, hogy az UltraWide miatt a filmezés bukta rajta, mert vagy szétnyújtja a képet, vagy a kép oldalaira is odab@#z egy fekete csíkot? Vagy, hogy működik ez?

    Előre is köszönöm! :R

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    Sziasztok!

    Vettem Besz#*tam egy VA paneles LG 32GK650F-B-t. Töltöttem le hozzá gyári színprofilt, állítgattam az előreprogramozott modokat, de a sok éves, IPS paneles LG 32MP58HQ-P monitorom színet meg sem közelíti. Ez tényleg ennyire kalap **** panel, vagy én rontok el valamit?

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

  • Ayg0

    senior tag

    válasz South Velen #121324 üzenetére

    "A feketéje sem az igazi" - Ez nagyon finom, és kultúrált volt! Én csak szimplán sz*rnak, vagy szürkekének neveztem volna. :D
    A szavaidból ítélve van jó/elfogadható VA panel. Ha igen, előre honnan lehet tudni az van e a monitorban?

    [ Szerkesztve ]

    "A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

Új hozzászólás Aktív témák