Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz KAMELOT #71457 üzenetére

    a ph-s tesztelő viszont már látott sok monitort és még is ajánlottra értékelte az olcsó 4k-s lg-t
    [link]

  • assemble

    addikt

    válasz KAMELOT #71457 üzenetére

    Nem tudom, hogy mire gondolsz. Mi lenne konkretan annak a jele, hogy nem latom a kulonbseget?
    En magam kuldtem be ide a fotokat a bevilagitasrol a monitoromon, meg osszehasonlitva kepeket egy masik peldannyal, es meg ket ugyanolyan tipus kozott is egyertelmuen lattam kulonbseget, nem csak bevilagitasban, hanem gyari allapotban (kulon kalibracio nelkul) peldaul szinhomersekletben is, amirol lottem kepeket is.

    Ha minosegi 4k monitort vettel, ott biztosan jobban kontrollaltabb a gyartas, es valoszinuleg kisebb a glow, meg ilyesmi. De ez az olcso monitor is kimutathatoan fedi az sRGB 99%-at, es kimutathatoan eleg pontosan van kalibralva, kimutathatoan homogen, kimutathatoan jok a betekintese szogei, amugy meg ugyanugy flicker free, ugyanolyan LED a hattervilagitas, ugyanolyan/ugyanannyi pixel, stb. Ahogy ezt barmelyik teszt is bizonyitja, nem csak az en, vagy tobbiek szeme, akik ilyet hasznalnak. Egy atlagusernek ennyi eleg. Lehet arban felmenni 10-szer eddig is, de objektiven nezve hatalmas kulonbsegek nem lesznek ugyanezen a technologiai alapokon. A dragabb modelleken biztos kisebb a glow, kisebb a bevilagitas, stb, de hogy az egy atlagusernek nem er meg 2x-3x-os-10x-es felarat, az teljesen biztos. Ahogy az is, hogy egy vegtelen draga LCD-vel is felmossa a padlot nagyon sok tekintetben egy OLED (feketek, kontraszt, valaszido, szinek) - azt figyelembeveve is, hogy az OLED-nek is megvannak a sajat gyartastechnologiabol adodo korlatjai - amik a gyartastechnologia fejlodesevel egyre kisebbek es egyre toleralhatobba valnak.

Új hozzászólás Aktív témák