Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoika

    addikt

    válasz Dromi #65127 üzenetére

    Dormi!
    Látom olvasgattál egy kicsit és örülök neki, hogy kezd körvonalazódni a dolog!
    Írtam neked privátot mert szóban akartam elmondani...de le is írhatom.
    Kapisgálod már, hogy bizony a 144Hz "kihajtásához"(144fps) a mai játékok mellett bizony gépigényes (VGA+CPU javarészt) történet és ez igaz a WQHD felbontásra is. A rendelkezésedre álló pénzből az ideális 144Hz+IPS-t nem tudsz venni, így marad a 144Hz TN panel, jellemzően 24" méretben ami gyors, de viszonylag "elavult" technológia ami a színeket illeti vagy IPS nagyon szép színeivel, de 60-75 Hz (mivel a 144Hz en nem tudod megfizetni). A kettő között (TN és IPS) van a VA panel ami a TN-hez van közelebb színekben, de a kontrasztossága miatt a legszebb feketével büszkélkedhet.
    Na már most TN panelt szerintem nincs, vagy csak akkor van értelme ha gyorsaság fontos (Hz, input lag) ...jellemzően FPS játékok amik a Te esetedben szerintem nem áll fent.
    Neked szvsz IPS kijelző lenne az ideális 21:9 es méretben mert az mind film, mind játékra is tökéletes.
    Ilyen az LG 29UM67,68-p...ára 100k körül. Mivel a felbontása 2560x1080 pixel, a 7970-es meg is tudná hajtani, néhol egy kis kompromisszummal.
    A válaszidő (8ms) önmagában semmit nem jelent mert egyrészt a gyártók trükköznek ezzel az értékkel másrészt az input lag érték a fontos játék esetében.
    LG 29UM67,68 hátránya az(ami az előnye is.....21:9 miatti nyújtott kijelző) hogy a 29" ellenére is viszonylag alacsony 24" nak megfelelő. Neked úgy látom ez nem probléma! Szerintem sem, sőt 27"-nál, vagy 21:9 képaránynál már 34" esetben a FHD felbontás(1980x1080, 21:9 2560X1080) pixelesnek tűnhet egyeseknél.
    Még ajánlott 27" WQHD felbontás a jövőre nézve( a 7970 kevés hozzá).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák