Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz inf3rno #106223 üzenetére

    Én ezt természetesen értem, egyébként képet kár volt sokat keresgélni, mert ugyanez gyönyörűen látszik az én képemen is a 144Hz-es sorban a normal/fast oszlopban. [link] :F

    Ajánlom ezt a videót [link] , itt korrektül elmagyarázza, miért okoz már önmagában is az alacsony frissítési frekvencia elmosódást.
    Semmit nem érsz az 1ms válaszidővel sem, ha nincs hozzá kellően gyors frissítés. Ellenben a gyors frissítés egy lassabb panellel is csodát tehet, ugyanis nem csak az számít, mennyi idő kell a teljes váltáshoz, hanem sokkal lényegesebb, hogy kb. egy változás 80%-a mennyi idő alatt zajlik le, ez pedig már elég régóta többnyire 10ms alatt van a ma kapható elterjedt paneltípusoknál.
    Pl. itt van ez a 27" Innolux panel, amit én is használok, ami azért nem a leggyorsabb a kategóriában, főleg az Acer gyenge Overdrive-jával, és össze sem lehet hasonlítani, mit alkot 60 [link] és mit 144Hz-en [link] (forrás: [link] ). :N Pedig a "teljes" pixel válaszidő 16ms körül van.

    (#106224) inf3rno: A villogós háttérvilágítást szerintem ne keverjük ide, teljesen más állatfajta. Az elmosódást szuperül csökkenti, cserébe a villogás fárasztja a szemet. Nem biztos, hogy napi használatra ideális lenne.

Új hozzászólás Aktív témák