Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pulykahuszár

    csendes tag

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max. 100k, de ha kicsit túlmegy nem gond.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    24"-27", 1440-es jó lenne de ha az árba csak 1080p fér bele akkor megelégszem vele. Hz-ben ugyanez a helyzet, ami belefér az árba.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Mindegy.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános felhasználás, filmnézés, max. néha kis játék CS:GO pl.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    1050Ti
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI, Displayport.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem igazán.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Igen, szeretném állítgatni.

    Még egy olyan igényem lenne, hogy az asztalomon max. 21 cm mélységgel rendelkező monitor talp fér el. Kinéztem már az MSI MD271QP-t, ez jó is lenne, de csak 75 Hz-es. Nem vagyok nagy gamer, tényleg néha egy kis CS:GO lenne nem tudom ez játékra mennyire alkalmas így.

    Köszi előre is az ajánlásokat.

  • belgast

    csendes tag

    Üdv!

    "Szeretném" lecserélni a LG 29WN600-W monitoromat.
    Érdeklődnék mi a következő ami ár/érték arányában (nagy ugrást) jelentene minőségben.
    Ugyan úgy 21:9 -es képarány kellene,
    felbontás midengy,
    akár ips vagy va panel is lehet.
    Max 5ms
    minimum 29 col max 34
    főleg játékra kell néha photoshop
    jelenleg rtx3060 késöbb 4070 lesz.

  • h-yle

    addikt

    Hello!
    Utánaolvastam, meg tudom, hogy itt is volt hasonló kijelző (34" UW, 144Hz) már téma.
    Igazából az érdekelne mi jelenleg a best buy "budget" kategóriában (igen tudom ez vicces így ilyen paraméterek mellett leírva), curved és flat, valamint IPS és VA kategóriában. Plusz, hogy tényleg olyan trágya-e a VA mint írják.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Minél kevesebbet... :D reálisan 150-250k, de ha van olcsóbb jöhet. :)

    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    34-35" 21:9 3440 x 1440 (UW-QHD) 144Hz+

    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Ami nem TN, és belefér a keretbe. Most IPS van, egy mittomén 10 éves 29" LG UW
    Preferálnám az IPS-t de asszem abból curved nem nagyon van nincs, de ha van is akkor nem 150-250k...

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Jó lenne az ívelt, mert nagy a kijelző. A mostani 29" nem ívelt, ekkorában tökéletes (levágott tetejű 27" gyakorlatilag...) de ha nagyobb lenne a kijelző valszeg ergonómikusabb és immezívebb lenne az ív.

    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Mindenre IS. Alapvetően kb. 8 óra office work, és utána játék. Szeretem ha (értelmes kereteken belül) színhelyes a monitor, és a játék miatt a ghosting, under/overshoot, válaszidő, és input lag is számít.

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    4070 Ti, akármilyen sync jó csak VRR legyen.

    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Mindegy, HDMI 2.1, vagy DP1.4+ játszik leginkább szerintem.

    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem.

    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos

    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Alap funkciók kellenek, tehát magasság állítás, és horizontális tengely mentén döntés (fel le döntés).

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz h-yle #130480 üzenetére

    Két fő probléma van:
    Ha ívelt, de IPS, akkor a keret kevés -> keretemelés
    Fontos a gyors válaszidő, legkevesebb motion blur -> VA felejtős.

    IPS sík:
    Acer XV340
    Gigabyte M34WQ

    IPS ívelt:
    LG 34GN850(P) - 280k

    VA-t írhatok ha szeretnél, de ha tényleg fontos a TN-hez hasnló válaszidő, akkor nem ajánlom.
    Esetleg ha lemondasz a 21:9 képarányról, akkor Samsung Odyssey G7 van, ennek remek a motion-blur kezelése VA-létére (viszont nagyon ívelt [1000R]).

  • h-yle

    addikt

    válasz sztivo #130481 üzenetére

    Köszi, ez így tökéletes válasz. :)
    VA-nak a válaszidőn kívül van problémája? Black smearingről olvastam, ez nem tudom mennyire zavaró, legutóbbi VA monitorom egy Samsung 215TW volt back in the day :)

    Igazából nem vagyok HC gamer (koca Warzónos maximum...), csak ha már váltok, akkor jobbat szeretnék mint a 60(75)Hz IPS, szóval ha nem vetekszik a válaszidő a TN-el azt el tudom engedni. A 21:9 képarányt nagyon megszerettem, az kb. az egyetlen biztos pont, meg a felbontás.

    Sík VS curved kérdésben van esetleg aki mindkét verzióval 34" vagy nagyobb méretben élt hoszabb ideig már, és ha igen melyik a jobban bejövős?

    [ Szerkesztve ]

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

  • wiggen123

    aktív tag

    Sziasztok.
    Jóképű monitort keresek :) az alábbi kritériumoknak kellene megfelelni. Ha kevés a keret valamiből engednem kell, de szép kép az alap elvárás.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    200e max
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27" 21:9 3440*1440 144Hz+
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS, homogén fekete, utánhúzásmentes, clouding mentes
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Főleg játék. Arpg (Diablo 4, Path of Exile stb)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    rtx 3080
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Mindegy.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Fali konzolon lesz VESA 100x100 kellene rá.

    Sometimes you win, sometimes you learn.

  • z0d1@Ku$

    senior tag

    válasz sztivo #130560 üzenetére

    Sosem volt még 21:9es monitorom, így nem tudom, de szívesen meghallgatok minden opciót. Monitorok világát nem igazán ismerem. :)

  • HunLogin

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kizárólag irodai munkára (főleg szoftverfejlesztés) keresnék 21:9-es IPS monitort. Egy 13"-os M1 MacBook Pro-ra lenne rákötve. Speci szempontjából az általatok is többször ajánlott [Acer Nitro XV340CKPbmiiphzx] korrektnek tűnik, viszont a gaming funkcióira nem lenne szükségem. Azaz FreeSync, 144Hz és 1ms nem kell, bőven elég a 60Hz és a nagyobb válaszidő.

    Van esetleg olyan monitor ebben a 160 ezres árkategóriában, ami jobb választás lenne irodai munkára? Jobb lenne egy pl. 300 cd/m2 fényerő.

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Cimbee

    aktív tag

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    300k-450k
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    144Hz-240Hz 3840 x 2160 32" - 43"
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Mindegy
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Csak játékra
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RTX 4090
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    hdmi és display de többnyire 1.4 displayt használok
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Igen, de nem feltétel. (igazából nem tudom mi a funkciója)
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10.Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Vesa 100x100

    Cimbee

  • Shade45

    senior tag

    válasz Luck Dragon #130699 üzenetére

    Köszönöm az ajánlást!

    Messze álljon tőlem, hogy kötözködjek, azonban ahogy a kommentben írtam 32 col-t keresnék, és ha jól tudom a mai konzolok 16:9-es képarányt preferálják, ezzel szemben mindkét ajánlott típus 21:9-es.

    Ennek tükrében hogyan módosulna az ajánlás? :R

  • Elit3Zotya

    addikt

    válasz Luck Dragon #130773 üzenetére

    Asus VG34VQL1B, Dell S3422DWG ezek ha jól látom, nem 10 bitesek.
    A 21:9-et nem tudom mennyire támogatja jól az xbox, gondolom az oldalsó fekete sáv megmaradna, ami annyira nem zavarna, de a felbontást nem tudom hogy alakulna ebben az esetben.

    Ezek közül nekem a Msi MAG342CQR tetszik elsőre a legjobban.
    4000:1 kontraszt, 10bit, 21:9..

    S24 Ultra Titanium Grey

  • válasz Elit3Zotya #130774 üzenetére

    Van egy sanda gyanúm , hogy Xsx nem fogja szeretni 21:9 arányt .

    Fentiek amit említettél képes a 10-bitre, csak FRC-el , ami mondjuk Xsx esetében már ki is esett.
    Érdemes lenne egy 16:9-es monitort vadászni ami alapból 10 bit .

    [ Szerkesztve ]

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • Anagy

    csendes tag

    Sziasztok!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    kb 150-230 ezer
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    34"-es méret, legalább WQHD, Hz-ben eddig 60-n dolgoztam, de minél magasabb, annál jobb
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    ívelt
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános irodai, majd esténként filmzeneszerzéshez (Cubase + film)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    AMD 5600G
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Általános, semmi extra
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Jó lenne, igen
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Állványra fogom tenni, így majdnem mindegy

    Erre gondoltam, vélemény?

    34'' méretű, 21:9 képarányú QHD monitor AMD FreeSync™(Premium) technológiával és 1ms MBR-rel | LG Magyarország

  • válasz nofi #130912 üzenetére

    Szia .
    Nos nem olyan egyszerű ez , mármint az , hogy ebben a méretben VA panel és még sík is legyen. Sajnos vagy sem a gyártók igen csak ívelt panelokra álltak át az elmúlt években .

    Lenne ami sík , 4K & VA panelos viszont csak 60Hz-es. Ellenben fényerő 350 CD/m2 és HDR10 támogatással rendelkezik ami épp nem a legnagyobb , de legalább van. Magasságában állítható .
    LG 32UN550P
    Hasonló Samsung Smart M8 csak nagyobb fényerővel és olcsóbban , de itt okos rendszer van rá felépítve ami lehet előny is és hátrány is .

    Aztán itt van a Philips 346E2LAE/00 modellje , ami 21:9 kép rá nyal rendelkezik , cserébe meg van minden még type-c is es már 100Hz-el büszkélkedhet nagy kontraszt aránnyal 1:4000.

    BenQ EW3270U Modellje hasonló paraméterekkel rendelkezik mint a fentebb irt LG, (de hátha ).
    Itt az a fő különlegesség , hogy van benne B.I.+ Tech.) érzékeli a környezeti fény erősségét és a színeket valamint a színhőmérsékletet annak megfelelően - a megnyugtató meleg fehértől a hűvös, de termelékeny hideg fehérig - állítja be.

    A színek eredetiek maradnak A B.I.+ technológia úgy állítja be a fényerőt, hogy elkerülje a túlexponálást és javítsa a részleteket a sötét területeken, megőrizve az eredeti színtelítettséget és az egyenletes színátmeneteket.
    De van még jóval több ilyen specifikációval ellátott modell olcsóbban .
    De lépjünk tovább 2K 60Hz< témára .

    Játék a cél , így elsőként az ASUS VG32AQA1A modelljét említenem .
    Philips 32M1N5500VS/00 egy bevált darab, itt is vették és jónak találták .
    Más nagyon talán nincs is ami hasonló specifikációval rendelkezne , vagy szívesen ajánlanék .

    Esetleg várd meg Sztivo kollégát , vagy más fórumtársat hátha van valakinek jó ötlete .

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • patcz

    csendes tag

    Sziasztok!

    Ezer éves (gyakorlatban kb. talán 10-11) lg flatron m2262dp tv monitorom cserélném le.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    max 100.000.-HUF
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    ez a mostani 21.5 hüvelykes, ekkora azért szeretném ha lenne az új
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    gyakorlatilag nincs preferenciám
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    szinte ez is mindegy, sose használtam ívelt kialakítású monitort
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    többnyire általános használat, nagyon minimálisan egy kis játék, 1-2 hetente egy kis laza csgo, gaming többnyire tv-n megy ps-ről
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    GTX 1050 Ti
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI, DisplayPort
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    tv-n van és szeretem, de nem létfontosságú
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    teljesen mindegy, sose használtam érintőképernyőset, nem gond ha érintőképernyős, de nem hinném, hogy ez a funkció használva lenne
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    jelenlegi monitorra egyik se mondható el, ezt már megszoktam, hogy le van rakva és akkor ott van, nyilván nem gond ha lehet mozgatni, de nem létfontosságú

  • Pano

    addikt

    Sziasztok!

    IT üzemeltetési HO melóhoz szeretnék vásárolni egy 21:9-es monitort.
    Jelenleg 2 24"-os monitort használok, de nem az igazi. Már csak azért is, mert 2 különböző típus és gyártó eszköze. A munkáltatóm sajnos csak 1 monitort biztosított.

    Az igazság az, hogy semmit nem tudok ezekről a monitorokról, nem követtem ezt.
    Mivel saját pénzből kell megoldanom, nem szeretnék vagyonokat költeni rá. Megállnék 100 és max 120 között.

    A kérdés az, hogy ebbe belefér olyan amit érdemes megvenni?
    Az ilyen 2560x1080 nem kicsi felbontás egy 29-34"-os moncsinak?

    A hardver/szoftver környezet:
    - Nem mai gyerek laptop. 8. gen-es i5 ULV proci, 16GB ram, de sajna csak az ehhez a procihoz tartozó intel HD. Ami nem egy erő bajnok. A 2 moncsit (2x full hd) elviszi ha nagyon akarja. :D Még egy évig sajnos nem is kapok újat, így ezzel kell számolni minimum.
    - Ezek a monitorok igényelnek bármilyen szoftvert a teljes élmény érdekében? Azért kérdezem, mert a laptopon korlátozottak a felhasználói jogaim.

    Előre is köszi a tanácsokat! :)

  • neojohn

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hétvégi áramszünet óta nem kapcsol be a 10 éve tökéletesen működő Dell U2312HM monitorom, ezért itt az ideje a váltásnak. (Egyébként lenne értelme javítgatni, vagy már nem ér annyit az egész? )

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    100-150.000 Ft ,de ha sokkal jobb ajánlat van, akkor max 200.000 Ft.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 27-32 közt és fontos a 4K 2160p (3840X2160) Hz -> ami kijön ebből az árból.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS (OLED lenne a legjobb, de az biztos nincs 150-200.000 Ft kategóriában...)
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) Általános, irodai (főleg excel) és játék. Film egyáltalán nem, arra van egy LG OLED TV.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RTX4070 lesz nemsokára, ehhez kellene a 4K monitor.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál?
    1 Displayport vagy 1 HDMI bőven elég.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ? Igen, mindenképpen.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? Elég, ha a magasság állítható.

    Köszönöm a segítséget!

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz updog #131056 üzenetére

    Sziasztok!

    updog
    Acer XV340CKP (ez kicsit játékosabb, de most jó áron van) és LG 24WN780 ezek férnek bele. VA-n nem tudom mennyire tudnál képeket szerkeszteni, bár ha nem profi szinten űzöd, talán még megpróbálhatod. Ez esetben: Samsung S34C500, LG 24WP65CP.

    Ellia
    Próbálok rájönni mit is szeretnél pontosan 27"-ról váltasz, ami 16:9 vagy 16:10 képarányra utal, de jelenleg 29" monitorod van, ami 21:9 képarány. 4K-t szeretnél, ami megint csak 16:9, de ultrawide 34" legyen ami 21:9 és döntően az Ultrawide QHD lesz, ebben az árszegmensben :)

    No de hogy ON is legyek:
    Játékra maradjunk egyelőre IPS vonalon (nem tudom mikkel játszol).
    Acer XV340CKP
    Asus VP349CGL
    Gigabyte M34WQ (ha belefér [211k]).

    VA panellel Dell S3422DWG, ezen talán nem lesz játszhatatlan mennyiségű ghosting.

  • HollyBoni

    veterán

    Sziasztok!

    Hamarosan elkezdek építeni egy új gépet, és már nézegetem a monitorokat is, ebben kérném segítségeteket. Az utóbbi ~10 évben mindig teljesen alap, FHD 21.5" monitorjaim voltak. A mostani egy PHILIPS 223V7QDSB/00 amit ~2 éve vettem vagy 25-ért használtan. Most szeretnék valami jobbat. A páromnak van egy LG 29UM69G-B ami egy 29" 2560x1080-as felbontású cucc. Nagyon tetszik ez a méret és képarány. Viszont képminőségre nagyon gagyinak tűnik ez a monitor. A "pixeles" kifejezés illene rá legjobban. Már a betűk, meg igazából minden tök életlennek látszik, a betűk körül mindenhol "barázdás" körvonalat látok. Adobe Lightroom-ban a fényképek is nagyon rossz minőségűnek tűnnek ha nem nagyítok bele, főleg ahol sok részlet van (pl. fák, bokrok stb.). Nem tudom hogy a felbontás kevés ekkora mérethez, vagy valami más a gyenge a monitorban.
    És akkor jöjjenek a válaszok a kérdőívre:

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Ha elég, mondjuk olyan 80-90, ha ez csak használt monitorra lesz okés, az sem gond.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    Ahogy fentebb írtam, a 29" ultrawide nagyon tetszik, a felbontást nem tudom. Eddig csak 60hz-es monitorjaim voltak, az én felhasználásomhoz nem tudom hogy kéne e sokkal több.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Passzolom, ami szerintetek nekem jobb lenne.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános felhasználás, ezen kívül hobbiból szerkesztem saját fényképeimet, illetve szeretnék belekóstolni a webdesign és programozás világába. Játszani nem szoktam, ha fogok is, csak nagyon casual szinten.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Első körben egy Ryzen 5 5600g fogja hajtani, később valamilyen középkategóriás VGA.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI nekem megfelel.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem.
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Ha lehet állítani a magasságot az nem lenne rossz, de nem feltétel.

  • HUNMazsi

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az alábbi paraméterekkel keresek monitort egy Macbook Air M1 mellé:

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    150-200e ft
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    32"/34"; 21:9-es képarány; 1440p felbontás
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Nincs preferenciám
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Nincs preferenciám
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Programozás, képszerkesztés, videó vágás, videózás, általános használat
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Egy Macbook Air M1-el lenne használva
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Nincs preferenciám
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Magasságban állítható és dönthető

    Köszönöm a segítséget előre is! :)

  • rustysaw

    csendes tag

    Üdv,
    Beállnék a sorba...előre is köszönet.
    Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max. 50 ezer (a legvége 55k)
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    23,8-24", 75 Hz (100-as lenne ebben az árban?)
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS, (VA?)
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    általános, irodai ez+az (játék biztos nem)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    integrált
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál?
    HDMI
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Mindegy

    ASUS, LG, SAMSUNG MSI...
    Igazándiból csak a régi, de hibátlanul működő 21,5"-os LG IPS224V-PN-t váltanám le nagyobbra és jobb képfrissítésűre a látásom miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • sanya1111

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék venni két új monitort, mert kinőttem a 21.5" 1080 monitorjaimat, tudnátok ajánlani monitort a lenti infók alapján.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    75-80e darabja, ha kevesebb akkor az sem baj
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27" 1080 vagy 1440. Nem vagyok pixel vadász programozáshoz kell , de nem tudom ekkora mérethez elég e az 1080
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    nincs preferenciám
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    nincs preferenciám
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    100%-ban programozás napi 8 óra
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    GTX1650/Amd radeon beépített kártya bár programozás miatt nem hiszem, hogy befolyásoló tényező
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    vesa szabvány fogatás, mert állványon lennének.

    Eddig a 27" Philisekkel szemezgettem 1080 és 1440-el, de csak amiatt, mert ebben az árkategóriában ezt a márkát ismerem csak.

    Köszi előre is.

  • herrkoser

    tag

    Sziasztok!

    Monitor vásárlásban kérném szépen tanácsotokat, hogy a jelenleg itthon elérhető kínálatból merre lenne érdemes elindulni!

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    Max 300ezer HUF.
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    21:9 34-38 inch. Jó lenne egy 100hz körüli képfrissítés, tartok tőle fájna 144hz-ről 60-ra visszalépni.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    Inkább IPS.

    VA-tól kicsit tartok, 4-5 éve volt nálam két ilyen panellel szerelt készülék, a betűk és számok olvashatósága pedig valahogy mindkettőnél elmosódottnak tűnt, főleg ha görgettem le-fel. Ez Excelben kimondottan baj lenne.
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Inkább sík, de enyhe görbület még nem zavarna.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Elsődlegesen iroda, rengeteg Excel sheettel és ablakkal. Másodlagosan casual játék (mmo, stratégia, néhány AA cím) és media tartalmak fogyasztása.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RTX 2060 Super
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Displayport, HDMI és USB Type-C/Thunderbolt csatlakozás kellene. Utóbbiból olyan, ami a céges laptopot töltené is használat mellett. Egy desktop gépet és egy laptopot kellene párhuzamosan kiszolgálnia.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Pivot kivételével minden más jó lenne. Vesa kompatibilitás se lenne rossz, hogy később monitor karra tudjam akasztani.

    Köszönöm, ha javasoltok pár készüléket!

  • válasz herrkoser #131243 üzenetére

    Szia .
    Excel és a játékok miatt , biztosan 21:9 arányú készülékre van szükséged ?

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • herrkoser

    tag

    válasz Luck Dragon #131244 üzenetére

    Szia,

    Nem tudom igazán, meggyőzhető vagyok bármiről :)

    Onnan indulunk, hogy jelenleg az asztalon figyel 2db 1080p 144hz-es gamer monitor, amiknek a tudását már nem használom ki olyan értelemben, hogy alig van időm játszani, cserébe viszont nem nagyon adnak hasznos irodai funkciókat, amik előtérbe kerültek nálam az elmúlt években.

    Nagyon bírom a multitask lehetőséget amit két önálló készülék megad, de kész vagyok a kábel rengetegtől, főleg ha bejön a laptop is a képbe, amikor itthonról dolgozok. Próbálok racionalizálni, letisztultabb konfigot összerakni és többek között átállni wireless perifériákra, a 2 monitor helyett pedig inkább egy nagyobb felbontású ultrawide screen irányába menni. Valójában úgyis inkább egy képernyőre figyelek, a másikon főleg háttérzaj megy és viszonylag ritka, amikor ténylegesen KELL a két külön fizikai monitor. A nagy, széles munkafelületre azért gondoltam, hogy jó lenne, mert egyrészt jól néz ki az asztalon :DD... de valójában több tízezer soros és mocskos sok oszlopos sheet-eken dolgozok, egyszerre többön is párhuzamosan, sokszor 6-8 ablakba. Persze lehet erre létezik ideálisabb választás.

    Játék már nagyon kevés van, ami elő szokott fordulni az támogatja a 21:9 formátumot, illvetve főleg streaming szolgáltatók tartalmait nézem ha épp van időm.

  • orso0355

    őstag

    Sziasztok! Monitort vennék, részben irodai munka, részben filmnézés, kismértékben játék céljából (Steamen futó dolgokkal szoktam játszani). Ami fontos: jó betekintési szög, és dönthetőség.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

    100 ezer körül, de van mozgásterem.

    2, Mekkora átmérőre, felbontásra, Hz-re van szükséged?

    27-es körül szeretnék, a felbontást és hz-et sajnos nemigen tudom. A mostani monitorom egy LG 21,5" 22M35A-B LED – Full HD, gondolom ennél jobbat találhatok most már.

    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)

    IPS (amennyire tudom, talán ennek legjobb a betekintési szöge?)

    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?

    Sík.

    5, Milyen területen lesz használva a monitor?

    Kis munka, kis játék, arányaiban több filmnézés.

    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?

    Geforce RTX Dual 3060, a syncet nem tudom :-)

    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál?

    HDMI

    8, Fontos számodra a HDR funkció?

    Nem

    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?

    Hagyományos

    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen?

    A dönthetőség fontos, a falra szerelhetöség is felmerült, de ez még kérdés.

    Tudom, béna vagyok, de nem értek hozzá. :DDD köszi a javaslatokat!

  • válasz sfefe #131287 üzenetére

    Filmezésnél fontos a szélesvásznú megjelenítés (21:9) ?

    Baj az , hogy az ipar a VA paneles monitorok esetében szinte csak hajlított modellekre állt át, körbe nézek milyen sík verziók vannak amik ajánlható.

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • mate211

    csendes tag

    Sziasztok!

    21,5 colos 1080p-s monitoromat szeretném nyugdíjjazni(vagy másodhegedűs pozícióba lefokozni :) )


    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    100 - 160k
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    27" QHD és 140+ hz
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS és ennek gyártó specifikus variánsai
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    játék + office jellegű munka, kevés scripteléssel
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    gtx 1660 kifejezetten GSync-es monitort keresek. Tervben van valami RTX-re bővítés a jövőben
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    legalább 1 HDMI és 1 DP
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

    nincs extra preferencia funkcionalitásban, kinézetben kifejezetten kerülném a "gémer" stílust(lángcsóvák, led show, etc..) persze ha jó a monitor a kinézet nem fog eltántorítani :)

    Előre is köszi a segítséget!

  • válasz sfefe #131302 üzenetére

    Sajnos mondhatni gen, nagyon elhagyták a sik panelek gyártását a gyártok a legnagyobb bánatunkra. De ha találnál egy számodra szimpatikus darabot akkor megnézzük, lehet én siklottam el mellette.

    nuke7
    Szia , ebben a modellben minden adott ami neked csak kell: LG 29WP60G-B
    (21:9) , csatlakozok 29" maximum méret. stb

    Narandil
    Szia az alábbiakat javaslom:

    27" méretben
    LG 27GP950-B
    LG 27GP95R-B
    LG 27GN95R-B
    BenQ MOBIUZ EX2710U
    Acer Predator XB283KKV
    GIGABYTE M28U-EK

    32" méretben
    DELL G3223Q
    BenQ MOBIUZ EX3210U
    GIGABYTE M32U
    GIGABYTE AORUS FI32U

    Többiek folyt köv:

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • válasz nuke7 #131316 üzenetére

    1440P csak 29” felett lesz 21:9 aránynál .

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • nuke7

    veterán

    válasz Luck Dragon #131318 üzenetére

    Nem ragaszkodom a 21:9-hez, két monitorban is gondolkodom ahogy írtam is :K

    https://youtube.com/user/nuke7

  • sztivo

    Topikgazda

    válasz sfefe #131577 üzenetére

    Nincs... 26 colos 21:9 viszont van, korábban ezek 25-nek voltak mondva.

  • fiATHaLON

    őstag

    válasz sztivo #131591 üzenetére

    Hát, igazából most egy Samsung C49J89 van, a munka miatt
    (hang és video szerkesztés), de a fiam kapott egy erős konfigot
    karácsonyra, így vissza-vissza evickélek én is a játékokba. :DDD
    Ez a monitor túl széles, nem tudom teljesen ideális szögben
    tartani a stúdiómonitorokat, valamint nincs benne FreeSync
    támogatás (egy RX 6800 van a gépben).
    A lényeg az lenne, hogy minél kevesebb felületet veszítsek
    (vagy ne veszítsek egyáltalán), de úgy hogy széltében kisebb
    legyen a monitor, nem menjen 3440x1440 fölé, mivel a Samsung
    3840x1080-ját még elbírta a kártya max (közeli) beállításokkal a használt
    játékokban, és legyen valami FreeSync.
    Ahogy a Dispaywars-on néztem, az említett 45-os LG OLED-del, még
    nagyobb is lenne a teljes képernyőméret, arányaiban a felbontás is
    megegyezik, és van FreeSync Premium.

    Mondjuk a legjobb valami 40-42" körüli 21:9 lenne, 300.000 körül,
    de abban vagy nagyobb a felbontás (3840x1600), vagy nincs FreeSync...

  • RazoR

    veterán

    Sziasztok!

    Monitor vásárlás előtt vagyok és ebben kérnék tanácsot/segítséget.

    34" 21:9 1440p 120-165Hz amit keresek, ami még szempont hogy curved és jó lenne 1000R.

    Ezeket találtam a fenti kritériumok alapján:
    BENQ MOBIUZ EX3410R
    MSI OPTIX MPG ARTYMIS 343CQR
    Samsung Odyssey G5 LC34G55TW

    Elsősorban játékre, másodsorban videó vágásra keresek monitort.
    Melyik lenne az ajánlottabb?

    Köszi! :R

  • Taci

    addikt

    válasz Metzger92 #131624 üzenetére

    Ha VA, akkor nagyrészt ívelt kijelzős van, míg ha IPS, akkor nagyrészt sík.

    Én a sík irányába mennék, mert ha mondjuk pivot (álló) módban akarnád használni, íveltnél az eléggé fura lenne (számomra).

    Szóval így nézve inkább IPS. Viszont ha meg széles (21:9 pl.) monitort szeretnél, akkor azt meg nem fogod jó eséllyel állóban használni.

    Na hátha más tud jobb tanácsot adni. :)

  • Attila4455

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Monitort szeretnék venni a most épülő konfigomhoz (i7 13700KF és Asus 4070 Ti TUF Gaming OC)
    Főként videó vágásra használnám, ritkán játékra és nagyon max 200-250k amit rászánnék.
    32"-os 16:9-es vagy 34"-os 21:9 lenne a jobb választás szerintetek erre a célra? Esetleg konkrét típus, amit ajánlanátok?
    Ezt ajánlotta más, de a 60hz-től félek, hogy kevés lesz és a hangszóró is felesleges.

  • hiddenroth

    csendes tag

    Először is Ultrawide (21:9) monitor kellene, a többi tulajdonság.

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    70-110k
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    29", 2560x1080, jó kérdés
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános, irodai, Youtube (ez nem prioritás)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    G-Sync talán, de nem lesz játékra használva.
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI, DisplayPort
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Talán
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

    Dönthető és a Magasság állítás nem hátrány

    Javasolhattok esetleg többet is az ársávban, ha van ilyen. Eddig, ha tehettem LG, BenQ, Asus monitorokat vettem ilyen prioritásban. Olvastam olyan cikket amiben azt írták, hogy "A 2560×1080 már 29 colon is kellemetlenül pixeles" ez nem tudom mennyire igaz. Mondjuk az is érdekes, hogy árukeresőn leszűröd nem is listáz ki nagyobb felbontásút, ebben a méret kategóriában, persze lehet régebben voltak. A fényerőre külön nincs kérdés, de nem tudom mennyivel számít jobbnak egy ekkora monitornál a 250 cd/m2 helyett a 300 cd/m2. Normál beszűrődő fény van a szobában.

    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    Amíg a Föld kerek, mindig lesznek quake-erek!

  • partxxx

    tag

    Sziasztok!

    Feleségem igényt tart a monitoromra (LG 34UM65-P) és így vennem kell egy másikat

    minden tanácsot meghallgatok, hátha elsiklottam más példányok felett
    eddig a befutók, de nem tudok dönteni
    GIGABYTE M34WQ
    Dell S3423DWC
    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    ~220k, nagyon max 250; oázisnál kalibrálva
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    32-34"+; UW-QHD/4k; 21:9 szélesvászon nagy előny
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    eddig IPS-t használtam, de lehet VA is
    déli fekvésű helyiségben használom, de ha besüt a nap leengedem a redőnyt
    sötétedés után mindig kapcsolok valami ambient fényt
    nem szeretem ha csak a monitor világít, egy idő után nagyon lefárasztja a szemem
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Mindegy.
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    home office
    electrical CAD (Altium Designer), nagyon sötét alapon színes vonalakat kell húzni precízen
    youtube videók, néha megnézek egy filmet, ritkán játszok (Factorio, Kerbal Space Program, Witcher3, ARPG) semmi FPS
    ha foglalt a TV a PS5-t is rákötném (God of War, Cyberpunk, Witcher, Death Stranding stb)
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    RX560, freesync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    Display Port az asztali géphez
    USB-C uplink és ALT DP a céges laptophoz, Power Delivery szerintem nem lenne elég a töltéshez a gyári dokkoló dupla USB-C

    KVM !! fontos
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    legalább HDR Ready
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos.
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    nem fontos, de ha egy kicsit dönthető vagy emelhető az jól jöhet

    Köszönöm a válaszokat előre is

  • RazoR

    veterán

    Beüzemeltem az ASUS VG34VQL1B-et.
    Hát a 21:9 még mindig egy más világ.
    A 165Hz-ről nem is beszélve, igaz a VGA-m nem tudja kihajtani, G-sync működik ahogy kell.
    Backlight bleed szinte nincs szerencsére.
    Ghostingot eddig nem tapasztaltam.
    HDR felejtős, ha bekapcsolom mosottak és fakók lesznek a színek és a fényerő is durván lecsökken valamiért.
    SDR-ben 85-ös fényerőn gyönyörű a képe, szerintem színekben hozza az IPS-t, a kontraszt is parádés, a fekete az fekete.
    Így 2 nap után ennyi.

  • partxxx

    tag

    válasz sztivo #131665 üzenetére

    köszönöm a választ; 2 usb elég

    nézegetem a Gigabyte m32u-t is, aprón van fent 220-ért, de úgy megszoktam már a 21:9-et

    nem tudom melyik ujjamba harapjak

    az általános outlook/excel/google mellett hasonlóan néz ki a napi munkám:

    nem egy photoshop de számítanak a színek és feketék

    nagyon rég voltam az Oázisnál, ha előre megbeszélem velük szerinted kiállítanak egymás mellé 1-1 M34WQ/S3423DWC -t?

  • sziszixecs

    újonc

    1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
    150e Ft max
    2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
    21,5ről váltanék 24-27colban gondolkodom. 1080p az elsődleges 1440p zárkózom el. 144Hz minimum legyen.
    3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
    IPS
    4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
    Sík
    5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
    Általános és játék filmnézés stb.
    6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
    Radeon RX 6800 XT kártya van, AMD FreeSync
    7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
    HDMI, DisplayPort, az se lenne rossz ha lenne rajta USB-hub de ha nincs az se baj.
    8, Fontos számodra a HDR funkció ?
    Nem
    9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
    Hagyományos
    10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
    Jelenlegi egyiket se tudja szóval nem hátrány ha van.

  • Geresics

    addikt

    Kukucs!
    Van egy 29.5" ASUS ROG Strix XG309CM IPS Gaming monitorom IPS, 21:9 ultrawide képaránnyal (2560x1080, 1ms válaszidő, 220Hz képfrissítési gyakoriság, G-Sync) és HDR-rel.

    Filmekhez milyen lejátszó ajánlott ilyen képarány esetén? :F
    Az a bajom, hogy a legtöbb film alapból nem 21:9-es képarányra lett valamiért renderelve, holott maga a kép eredetileg az volna, csak a francos 16:9 miatt hozzárenderelik az emberek az alsó és felső fekete csíkot is, ami tök baromság, hisz akinek 16:9 van, annak úgyis ott lesz, de így akinek 21:9 van, annak meg körben ott van a fekete csík! Fent és lent kb. 5cm, oldalt pedig van az 12cm is! :W

    VLC-t használok, ott: jobb klikk->Videó->Levágás->2.39:1 kb. működik, de nincs erre valami kényelmesebb megoldás lustáknak? :DDD

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

  • válasz membrandj #131762 üzenetére

    Szia! Egy rég látott legenda! :R

    Nézzük szét akkor mit is tehetünk.
    21:9 arányban az Acer Nitro XV340CKP lenne, nagyobb mint 32" de legalább sík és belefér a keretbe.

    Arany középút egy Acer Predator XB323QUNV modellt mondanék. (16:9)

    Ívelt VA panel esetében pedig egy Philips 34M1C5500VA/00 ajánlanék (itt is 21:9)

    Fentiek mind rendelkezik a kért specifikációkkal és kívánságokkal.
    Ha fentiek nem tetszenek, akkor kezdődik az izgalmas rész. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Luck Dragon #131766 üzenetére

    Szia! Köszönöm! :)

    32"-34" környékén a 21:9 jobb már? Vagy abszolút felhasználástól függ?
    Pl a weboldalak optimalizálva vannak 21:9-re és széthúzza?

    Philipset nem szeretenék, így az íveltre mindenképpen kérnék alternatívát, ha nem probléma. Asus,Aoc,Acer,Dell, stb.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • syIex

    veterán

    válasz membrandj #131769 üzenetére

    Szinte minden optimalizálva van már 21:9-re, ilyen téren már nincsen különbség. :N

    The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

  • válasz membrandj #131769 üzenetére

    Ez felhasználás függő 21:9 arány.

    Ívelt monitor esetében még:

    Dell S3422DWG
    MSI Optix MPG341CQR
    MSI Optix AG321CQR
    Gigabeyt M32QC
    Samsung Odyssey G5 34" (Ebből csak szigorúan 55TWWR modellt , ha még van)

    Fentiek egy hátrányuk van , magasságuk nem igazán állítható ak sajnos .

    Azt javaslom , hogy maradjunk az arany középútnál a fentebb irt Predator (XB323QUNV) annak fényében , ha nem vagy biztos , hogy az ívelt és 21:9 nem lesz a te utad .
    Másik út az, hogy elégedjük az usb-hub részét és akkor újabb modellek jönnek számításba , ami lehet ívelt és 16:9 is.
    Dell S3222DGM
    ASUS VG32VQR
    MSI G322CQP
    MSI G32CQ4
    MSI G32CQ4 E2

    Vagy sík modell , IPS vagy VA ,ellenben itt is el engedjük usb-t.

    MSI Optix MPG321QRF-QD
    MSI Optix MAG321QR
    Dell G3223D
    Acer Predator XB323UGP
    Acer Predator XB323QUNV
    Acer Nitro XV322QUP
    LG 32GP850
    GIGABYTE M32Q
    Asus VG32AQA1A
    Ha eme modellek sem tetszenek megyünk tovább .

    A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

  • ***ANDRÁS***

    aktív tag

    válasz syIex #131861 üzenetére

    Az Óázis boltjában van kiállítva elvileg egy G8 a jobb szélen. Szélét megfogva üveg érzete volt a képernyőnek. Egyébként kicsit furcsálottam, hogy a boltban kirakott monitoroknak nincs kiírva a gyártó és tipusszáma + az ár. Elégé szemre is állt, nem lehet valóban rossz a 21:9-es képarány. Beégésre való garanciát külön kell kérni? honlapon nincs jelezve

  • RobbyJr

    őstag

    Sziasztok!

    Szimulátorozáshoz néztem ki ezt a 3db monitort.

    LG UltraGear 32GP850-B 16:9 IPS
    Samsung Odyssey G5 S32AG500PU 16:9 IPS
    Samsung Odyssey G5 C34G55TWWP 21:9 VA ívelt

    Pár napja használtam egy AOC 165hz-es VA monitort, de a ghosting az brutális volt rajta, és nagyon zavart, ezért visszaküldtem.
    Tartok egy kicsit a VA paneles monitoroktól most, mert érzékeny a szemem, és hamar észreveszem a ghostingot.

    IPS-nél nincs ilyen bajom, viszont drágább, és nincs belőle ívelt, ami 32"-nál nem tudom mennyire hátrány :F

    Melyiket lenne érdemes választani ezek közül, vagy esetleg más alternatíva ha lenne?

    Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

  • RobbyJr

    őstag

    válasz sztivo #131981 üzenetére

    Akkor ezt jó tudni, ha később megyek 21:9-re és ívelt kell, akkor nem kell félni a Samutól :))

    Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

Új hozzászólás Aktív témák