Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok! Nem tudom, itt esetleg segítségre lelek e. Nyomtató vásárlás előtt állok és megszeretném kérdezni hogy jelenleg használtan is akár, melyik lézernyomtatót tudjátok ajánlani teljesen átlagos felhasználásra? Sajnos másik topikba még nem kaptam választ, és sürgős lenne mert ez a nyomtatóm ami most van, egy brother tintasugaras, teljesen beleszáradt a festék és nem lehet vele már nyomtatni. Ritkán használok nyomtatót, mert keveset vagyok itthon és emiatt inkább lézer nyomtatóra váltanék, hogy a festék ne száradjon be. Láttam Kyocerát, HP-t is sokan favorizálják, de van egész olcsón samsung is. De nem tudom ezek közül melyik gyártó melyik modellje éri meg jobban? Sajnos nincs sok pénzem rá, ezért is lenne jó használtan valami régebbi de már olcsóbb modell, amiben a tonert gyerekjáték újratölteni.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz desert_camo #2502 üzenetére

    Kösz az infót, ezt néztem már párszor, de igazából nem tudom mai viszonylatban a 2 MB memória jónak számít e, illetve a maga 600*600 DPI felbontás. Legalább is ezt olvasom róla. Még megvárom más mit javasol. Én most hogy elkezdtem nézelődni láttam Xerox Phaser 3010 64 mb memóriával, ez 1200 dpi felbontással dolgozik. Bár toner bele valamivel drágább. Samsungba meg ahogy néztem nem lehet utángyártott tonert kapni de youtube-n meg van videó házilag hogy lehet után tölteni. Festék port olcsón tudok, töltés nem lenne probléma, csak a samsungba mint márkába nyomtatók között nem bízom annyira. Teljesen tapasztalatlan vagyok a lézernyomtatók piacán. :(

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sokat nézelődtem milyen lézernyomtatót is kéne vennem az igényeimnek megfelelően és még mindig nem tudok dönteni. :( Ugyanis láttam egy Brother printer HL-2130 készüléket is, ami ugyan olyan árban van mint a HP LaserJet Pro P1102. De a Brotherről nem találom mennyibe kerül hozzá az utángyártott toner, ha egyáltalán van ahhoz,mert a bolti elég drága. Youtubon láttam van valami toner reset. Nekem fontos lenne azért hogy elég jó felbontásban nyomtasson, mert szoktam gyakran nyomtatott áramköri rajzokat kinyomtatni és ott elég vékonyak a vonalak. Nemtudom ebben az esetben még megfelelő lenne a HP? Mert a Brother 1800*600 DPI felbontást tud, míg a HP csak 600*600 (bár a neten azt olvasom egy-két helyen hogy tudja az 1200*600 DPI felbontást is. Az már viszont gondolom elég lehet egy ilyen nyomtatott áramköri rajz szép minőségi kinyomtatására. Vagy tévedek? Ebben kérném még hozzáértők segítségét. :) Meg még egy kérdés a végére, hogy láttam Hp-nél opcionálisan lehet bele tenni hálózati kártyát, hogy hálózatra kötve tudjak nyomtatni. Ezt mennyiért, és hol lehet hozzá megvásárolni, ha a HP-t választanám?

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sajnos pénzügyi gondjaim vannak és még nem tudtam lézer nyomtatót venni, és azóta is gondolkodom hogy megvegyem e ezt a HP 1102 nyomtatót vagy esetleg mást vásároljak. Igazából vannak érveim meg ellen érveim és nehéz döntenem. Az érv ami mellette szól hogy viszonylag kis méretű, van rá garancia és árban még elfogadható is lenne meg a toner is olcsó bele (utángyártottan) és készenlétben meglehetősen keveset fogyaszt. Ellenérvem hogy sok használt de nagyobb tudással rendelkező nyomtatót lehet olcsóbban kapni aminek a tonere kinyitható és tölthető bele festékpor, így esetleg akár 5000 oldal is kijön 3000 forintból, vagy még több. Nekem igazából lehet elég lenne valami használt is, akár régebbi típus is, lényeg hogy azért tudja az 1200x1200 DPI felbontást és az itthoni usb bemenettel rendelkező routeremre rátudjam kötni, ezáltal a hálózatba is működjön. Tehát legyen rajta usb kimenet a nyomtatón. Árba pedig olcsón lehessen után tölteni bele a festékport. Tudtok ajánlani még ilyen nyomtatókat amik nagyon jó megbízható tartós működésűek, akár régebbi típusok is és olcsón lehet karbantartani?

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    A HP Laserjet 2200d duplexes készülékről mi a véleményetek egy HP laserjet P1102 készülékkel szemben? Mert viszonylag olcsón hozzátudnék jutni. De erről a típusról nem igen találtam véleményeket a neten. Toner állítólag 5000 forint és 5000 oldalt bír, de én már láttam 3800 forintért is hozzá tonert ami 5000 oldalt bírna. Illetve lehet én festékporral tölteném, az a leg olcsóbb. Csak éppen nem tudom hogy ezt a nyomtatót mennyire költséges üzemeltetni? Mind áramfogyasztásban, mind pl. alkatrész ügyileg. Vagy inkább egy P1102? Na meg ezt a 2200d nyomtatót felismeri a windows 7? Mert 2000-ben gyártott modellről beszélünk ahogy néztem.

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy HP LaserJet 2420 nyomtatóm van, amivel sajnos vannak gondjaim és szeretném hamarosan lecserélni. Nem tudom jelenleg milyen árban és milyen nyomtatót tudnátok ajánlani ami a következő kritériumoknak megfelelne. Wifi-s elérés (vagy legalább hálózatra lehessen kötni UTP kábellel), a toner hozzá (akár utángyártott is) olcsó és gazdaságos és könnyen beszerezhető, esetleg házilag tölthető bele festékpor. Brother vagy HP márkában gondolkodom első sorban, de a Brotherrel még nem volt tapasztalatom. A mostani HP LaserJet nyomtatóm fő problémája hogy hiába veszem maximálisra a betű sűrűséget, meg állítom maximálisra a nyomtatási túnust, fakó marad a papíron a fekete szín. Tehát nem változik az élessége. Gyanítom hogy a toner már rossz benne, de elég drága bele egy toner, és nem is biztos hogy konkrétan ez a baja.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Csavarnyuzo #3040 üzenetére

    És esetleg ezt nem szervizelik valamerre? Mert nem csak ilyen jellegű gondom van vele. Az első tálcáról mindig kicsit bal oldal irányba elhúzza a papírt amikor be akarja a görgő húzni magának és ezért el is akad a papir. Így nem is lehet az első tálcáról nyomtatni. Már szétszedtem múltkor, de nem tudtam megoldani,mivel látszólag a görgők épek, nem ferdék. Másik hogy a duplex nyomtatásnál hátul 10 nyomtatásból 3-4 nyomtatásnál elakad a lap. A lézer fej egységet én már kipucoltam mikor hozzám került, mivel az üveg is meg a fejegység is totál festékporos volt. Szóval az tiszta, nem az okozza. A tonert töltettem egy cégnél, és állítólag hengert is cseréltek benne, de tény ami tény, gyatra minőségben nyomtat és a henger csere ellenére is van a papíron egy adott pontba egy picike pont hiba. Ez ismétlődik a papíron, tehát a henger okozza. Gyanítom szar a toner. De szeretném majd szervizeltetni ha azt mondod ebből még olcsón lehet minőségi nyomtatót kreálni esetleges alkatrész vagy toner cserével is. Csak nem tudom kihez vihetném majd (ha lesz pénzem) szervizeltetni.

    [ Szerkesztve ]

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Új nyomtató vásárlása előtt állok és érdeklődnék hogy maximum 30.000 Ft vétel árig az alábbi három lézernyomtató közül melyiket tudnátok ajánlani leginkább? Fontos szempont az olcsón után tölthető toner, a készenlétben kis fogyasztás, wifi, esetleg ethernet csatlakozás is.

    1.) Samsung Xpress SL-M2022W wifi-s mono lézernyomtató - 2 év garancia
    2.) XEROX Phaser 3020 Wifi lézernyomtató - 1 év garancia
    3.) HP LaserJet Pro P1102W wifi-s mono lézernyomtató - 1év garancia

    Sajnos ahogy fura mód kitűnik a Samsungra adnak kettő év garit, de a HP mindig is minőségibb volt tudtommal, bár nem ismerem a mai nyomtatók minőségét, mivel nekem még egy régi 2004-es HP irodai lézernyomtatóm van.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Csavarnyuzo #3295 üzenetére

    Megmondom őszintén, én is a HP nyomtatóhoz állok közelebb ha a döntésemet nézem, mivel NFC-re momentán nincs szükségem amit a Samsung tud, de nem tudom igazából hogy evvel a HP-val amit említettem, tudok e google cloud print (felhő alapú nyomtatás) segítségével nyomtatni akár távolról is? Na meg a 600*600 DPI felbontás elég szép nyomtatási minőséget ad a Samsung 1200*1200 DPI-vel szemben? Meg az is kérdés, hogy a wifi jelet a HP nem dobálja? Mert sajnos a Samsungról azt olvasom hogy nagyon sokan panaszkodnak a rendszeres Wifi kapcsolat bontásra. :F

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Csavarnyuzo #3297 üzenetére

    Nézelődtem, de én is a HP felé hajlok, így meg is rendeltem. :) Remélem hogy nem csalódom benne és minőségi nyomtatást fog adni, plusz a toner töltése is olcsó lesz és a wifi kapcsolat sem fog megszakadni. :) Néztem van hozzá chip is. Esetleg erről tudnál nekem pár szóban nyilatkozni, hogy ezt a chipet be kell e szerezni, meg hogyan tudom kicserélni majd benne? Esetleg ha van evvel kapcsolatban tutorial videó a youtuben az is nagy segítség lenne. Bár még én is szétnézek azért ez ügyben. Az biztos hogy havi szinten max 100 oldal van nyomtatva, tehát elég lesz még ez a gyári toner is bő egy évig.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Csavarnyuzo #3299 üzenetére

    Köszi az infót! :) Nem biztos hogy komplett utángyártott tonert akarok venni, a mostani HP-m ami szegény már öreg picit mindig porral töltöttem a tonert. Ha ennél is megoldható és olcsóbban jön ki egy flakon por hozzá akkor lehet maradnék ennél a megoldásnál. Feltéve ha sokkal olcsóbb így tölteni mint ha utángyártott tonert vennék bele. Gondolom viszont ilyen esetben már kell chipet cserélni.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz epzon #3303 üzenetére

    :) Mindenképpen lézer nyomtatót akartam, és már meg is vettem a HP-t. Szóval a kérdésem már tárgytalan. Most jön az össze barátkozás. :D

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák