Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sine_morbo

    csendes tag

    Sziasztok!
    A héten végleg beadta a derekát a régi Canon MP390 színes MFP-m feje. Ezt szeretném pótolni, mínél kevesebb ráfordítással. Nem használom sokat, néha néhány oldal fekete / színes nyomat, néhá fekete fénymásolás, alkalmilag fényképnyomtatás. Úgy érzem szimpatikusabb, praktikusabb lenne egy lézeres megoldás a régi tintásnál. Viszont eddig csak kompromisszumokat találtam, le is írom őket:
    -1. kompromisszum: színes tintasugaras multifunkciós, ilyet 15-20 ezer körül lehet már kapni. Fogok vele tudni fényképet nyomtatni, de ha a tinta nagy része megint a fejpucolásra megy el, nagyon morcos leszek.
    -2. kompromisszum: mono lézer multifunkciós, pl Samsung SCX-4300 vagy 4500. 30ezerbe kerül. Nincs tintabeszáradás, ezért pár éves távon talán már bejön a plusz költség. Színes nyomtatás elvész - hiányozni fog, de tudok nélküle élni.
    -3. kompromisszum: színes lézer, pl Samsung CLP-310, 30ezer. Fénymásolni nem fogok tudni, csak egy külső scannerrel és bekapcsolt a géppel. Nem tudom, hogy ez a tintás fényképnyomatokhoz képest milyen minőséget produkál. Nagyon sok színes nyomtatást minden esetre nem tervezek.
    -4., az abszolút kompromisszum, egyben abszolút költséghatékony: mono lézer nyomtató, Xerok 3117 15e-ért. Vesztek mident, amit a 2. és 3. kompromisszumnál is elvesztettem, de olcsó.

    30ezernél többet nem szeretnék költeni. Ha van olcsóbb megoldás, az nem baj:)
    Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
    Esetleg tudtok ajánlani más megoldást, vagy a felsoroltaknák valami jobb vételt?
    Köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák