Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz tibibi #34289 üzenetére

    25 m2, 60/80 centis vályog fallal, de a 4 fal közül csak az egyik külső fal, a másik 3 irányba helyiség van amik fűtöttek konvektor által.
    Viszont nem ez volna ezeknek a modern klímáknak a lényege, hogy csak akkor kapcsolnak be, ha kell? Például, ha a hőmérséklet amit érzékelnek alacsonyabb/megegyezik azzal, amit beállítottam. Ha már tudja, hogy pl. 2 fokkal melegebb van, akkor miért fűt még mindig?

    Ma esete kicsit tesztelgettem. Ha feljebb vagy lejjebb állítom a cél hőmérsékletet akkor is megvan a 3-4 fok különbség a valós és a cél hőmérséklet között. A klíma sokszor le is kapcsol, és a legkisebb (fenyőfa+hold) fokozaton megy.

    Igazándiból hidegebb idők kellenének a további teszthez, mert ha pl. állandó ez a 3 fok különbség, akkor beállítom 17 fokra és kész, lesz 20-21 fok. Csak ez megint egy olyan dolog, amit nem vártam volna tapasztalat nélkül egy csudijó, hiperszuper "japán" klímától (ami török ;] ).

    Működik, de messze nem vagyok tőle elájulva, sőt kis csalódás idáig. De lehet csak az előzetes várakozásaim voltak túl magasak, nem tudom. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák