Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobolan

    senior tag

    válasz TeeJay #29080 üzenetére

    Hát ez elég téves megállapítás. Egy épület hővesztesége nem attól függ, hogy te folyamatosan vagy szakaszosan fűtöd-e, sőt, minél jobban hagyod kihűlni, annál kevesebb lesz a fajlagos hőveszteség, mert a külső és belső hőmérséklet különbsége csökken. Fűtőgép oldalról vizsgálva meg a cop érték adja meg a hatásfokot.

    [ Szerkesztve ]

  • jeriko2

    tag

    válasz TeeJay #29080 üzenetére

    "nagyon felmelegszik a lakás és mire azt lehűtöd több áram fog elmenni mintha folyamatosan szinten tartott volna egész nap a klíma"

    Pedig nem. Gondolj bele, ha nagyon rosszul szigetelt a lakás, és ha nincs klíma, fél óra alatt felmegy 35 fokra. Nem mindegy, hogy egész nap full teljesítményen meg a klíma, vagy csak este fél órát, mielőtt hazaérsz.

    Vagy elutazol 2 hétre télen. Ha kikapcsolsz mindent, kihűl a lakás és úgy marad 2 hétig. Két hétnyi fűtés töredékéből vissza lehet fűteni pár óra alatt.

    Az egész mögött az a fizikai szabály áll, hogy két test/közeg között mikor hőátadás zajlik (a melegebb felmelegíti a másikat míg ő maga lehűl) a hőátadás sebessége ( azaz az átadott energia mennyisége) a két test/közeg hőmérsékletének különbségével arányos. Ha a folyamatos fűtéssel/hűtéssel magasan tartod a hőfok különbséget több energia megy veszendőbe, mintha kikapcsolnád a berendezést és csak egyszer állítanád vissza a hőfokot.
    _________________________

    A zajjal kapcsolatban meg azt tudom tanácsolni: elalvás előtt egy órával érdemes rákapcsolni a hűtést / fűtést, majd elalváskor kikapcsolni mindent - nem fog olyan gyorsan visszaállni a hőmérséklet. Viszont teljes csendben lehet pihenni.

Új hozzászólás Aktív témák