Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kisbalazs83

    aktív tag

    válasz Flexy90 #52723 üzenetére

    Szia!
    Nálam Daikin Sensira FTXF42C csobog, de csak hűtés üzemmódban. Első körben megnézte a telepítő, hogy nincs-e megtörve a cső valahol, de nem volt. Után töltött rá gázt és ettől abba hagyta. Örültünk, hogy csak ennyi gondja volt. Aztán jött az átmeneti időszak ősszel és 30-60perc után leállt kompresszor túlterhelésre fűtés üzemmódban. Szóltam a telepítőnek, hogy valami nem okés. Lefejtette és feltöltötte új gázzal, pontos mennyiséggel. A csobogás visszajött hűtés üzemmódban, viszont ment akár maxon több órát hiba nélkül fűtés üzemmódban. Először azt mondta jóvá kell hagynia a Daikinnak a cserét, amit megpróbál lebeszélni. X idő múlva szólt, hogy rendben a komplett csere, de nincs most ez a típus raktáron, várni kell rá. Aztán jött az, hogy futnának még egy kört és csak a beltériben cserélnének hőcserélőt... Azóta nem történt semmi. Viszont fűt szépen halkan, vagy ha kell akár maxon órákon át.

    Nekem van egy elméletem, hogy miért csobog hűtés üzemmódban és miért nem fűtés üzemmódban.
    Papírforma szerint hűtés 4.2kW teljesítményt tud leadni, fűtés 3.3kw. Szerintem a szabályozással és, vagy tervezéssel lesz a gond. Ugyanaz a hőcserélő, kompresszor, de amikor hűt, 27%-al nagyobb teljesítményt próbál kihozni magából és ennek lehet ez a következménye. Ha 3.3kW-ra lenne beállítva maximum hűtés üzemmódban is, akkor valószínű nem csobogna. Persze akkor nem lehetne eladni 4.2esnek a 3.5ös klímát plusz 100ezerért. Kíváncsi vagyok, nálad a kültéri csere megoldja-e a problémát.

    [ Szerkesztve ]

    65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Új hozzászólás Aktív témák