Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Fr3eWar #33630 üzenetére

    gépész szak elvégzése nélkül is megállapítottam, h olcsóbb volt klímával fűteni, mint gázzal lett volna
    közvetlen közelében nem volt komfortos, távolabb már nem érződött semmi negatívum, ugyanakkor kondenz kazánt hallottam már "nyivákolni", szóval hangtalannak nem feltétlen mondanám
    az oké, h a levegőt fűti fel közvetlenül a klíma, a levegő viszont a falakat, nyilván nem mindegy milyen az épület hőtartása/hőszigetelése, régi épületben vegyes hőzigetelési megoldásokkal is bőven tartotta egész nap a meleget a lakás, úgy h nem laktam ott, tehát extra hőt nem terhelt a hűtő, sütő, tv, egyéb elektromos berendezések, és embernek is zömében csak én voltam aki hőt le tudott adni, amire sokan azt mondják nem számottevő, pedig az, most nyáron figyeltem, bejöttek a hűvösebb idők, klímát kilőttük éjszakára, de volt h reggelre bizony több fokot ment fel a hőmérséklet esti állapothoz képest, még bukóra hagyott ablakkal is
    nemrég néztünk egy lakást, cirkós fűtés volt még hagyományos kazánnal, bácsi meglepődött, h kvázi közöltem vele h az egész gázt kidobnám, felesleges dicsérgetnie a rendszert, eddig bevált ( : cirkóval együtt, egyrészt falon kívüli csövezéssel oldották meg a mesét, amin még lehetne moddolni, de másrészt ahogy mindig, itt is éreztem valami gáz szagot, klíma pedig mindenképp kell nyárra
    mostani kiszemelt lakásnál pedig valami csodálatos új genes gáz konvektor van, aminek égésterméke véletlen sem kerülhet be a lakásba, mégis a fal fölötte füst nyomos, szerencsére a csövezése még so-so
    szóval klímás fűtés lesz, ha már befűtött, elég legalacsonyabb ventin járatni, kvázi hangtalan, többit meg termodinamika megoldja, aki akar az meg fűtsön gázzal, járja ki a bürokráciát amiből nem kevés van, szenvedjen a szakikkal, verje szét a házat, bélelje a kéményt, részemről épp elég a klímás szakikkal is szenvedni ( :
    szóval ikább' erre mondjatok tippeket, esetlegesen úgy is, h nincs egybenyitva a két szint - jelenleg is úgy van, csak gondolkoztunk egybenyitáson -
    a belétrik oldalára kültérit nem lehet tenni, az a lépcsőház fala, de szintén 60-as, tehát jó hőmegtartó, és ha temperálva vagyon az ablakos résszel, gyakorlatilag a kellemes benti hőmérséklet megoldott

    szerk:
    felújítás közben teszteltem, tehát éjszaka működött a klíma, nappal lekapcsoltam és letakartam, sokat járkáltam ki-be, többet mintha ott élnék, -20 fok sem volt gond, hangos volt a kültéri, de nem csoda, és nem valami úri csoda klíma volt, daikin kmv, amit nagyon eltaláltak, de nem fél milliós kategória

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák