Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz TheProb #80047 üzenetére

    A ház tömítését olyan szinten kell megcsinálni, hogy egyáltalán ne legyen útja a fals levegőnek és kizárólag a ventiken keresztül áramolhasson a levegő. Igen, a hátsó, kilyuggatott takarólemezeken átáramló fals levegő is gyengíti a hűtést, ezért azokat a kis réseket is tömíteni kell. Én belülről szoktam megragasztani. A fals légáramlás megszüntetése saját tapasztalat szerint nagyon sokat javít a hűtés hatékonyságán és ez meg fog látszani a hőmérséklet adatokon is.
    A házon belüli légáramlást belső légterelőkkel lehet irányítani. A lényeg az, hogy a nagyon melegedő alkatrészekre folyamatosan menjen a friss -hideg- levegő. Én karton lapokat használok és azokat a fekete 3M textil ragasztócsíkkal teljesen beborítom, hogy kinézzen valahogy.
    Az épített NAS-omban a tömítések és a légterelők nélkül a HD-k hőmérséklete 44 és 46 C fokot is elérte. A teljes tömítéssel és két jól elhelyezett légterelővel 33-35 C foknál mostmár nem megy feljebb! Az élet úgy hozta, hogy újabb HDD-(ke)t kell majd beszerelnem és emiatt a jövő héten egy másik házba költöztetem az egész NAS-t. Itt írtam róla.

Új hozzászólás Aktív témák