Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Draba

    csendes tag

    Azt próbálom épp eldönteni, hogy melyik a jobb nekem:
    Chieftec GH01 Plexivel vagy
    Cooler Master RC-690

    Ha esetleg valakinek van jobb tippje, az is érdekel, max 25K körül szánok rá.
    Elég kisebb is, összesen egy 3.5ös vinyó, esetleg később egy ssd megy bele, még dvdket sem használok.
    A fontossági sorrend:
    - kevés zaj jusson ki
    - jó szellőzés
    - plexi jó, ha van

    Ami megy bele, és hangja van/fűt:
    - q9550
    - gtx285
    - 640es 7200as wd green power
    - 120as alsóventis enermax modu82+ 525 táp
    Tudom, hogy a gtx285 nagyon hangos tud lenni, amint hozzájutok egy AC Accelero Extreme gtx280hoz az lesz ráapplikálva.

    A chieftec felé húzok, jobban néz ki, full plexi az oldala, és az oldalain nincsenek lyukak, szóval tisztán elölről/lentről hátra/fel áramlás van. Az alsó 8 centis ventihelyet lebarbarizálnám, egy 12-es lyuk menne a helyére.
    Minden venti silentblade II lenne, 120as elöl, hátul, és a procin, 80as a 3.5ösöknél.

    A cm 690 azért merült fel egyáltalán, mert az biztosan elég szellős és 6 120-as silentblade lehúzva 500 környékére gyakorlatilag néma. Cserébe több vinyó/vgazaj jut ki, jobban porosodik, és nekem nem is tetszik annyira.

    Az örök kérdés tehát, szerintetek melyiket vegyem?

    Szerk:
    Azt nem tudom még eldönteni, hogy érdemes-e olyan házat szerezni, aminek az oldallapján szellőzők/ventihelyek vannak. Elvben az egyetlen pozitívum az, hogy a vga környékéről kitakarítja a felgyűlt hőt vagy frisset küld be, cserébe belekavar a normál légáramlásba.
    Elég minimalista gépet pakolok össze, összesen egy hangkártya és egy videókártya megy az alaplapba, szóval ezt végszükség esetén egy 8 centis ventivel oldanám meg, ami az alsó slotok lyukain kitakarítja a hőt, helyem van bőven :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák