Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hepibáb

    tag

    Sziasztok! Laptopot vennék használtat, ami jó ár-érték arányú, időtálló. Min 17' -ra gondoltam, nagyon nem szoktam játszani, nem muszáj gamernek lennie, de azért legyen neki teljesítménye. Inkább filmezésre használnám, böngészésre, néha játszanék vmit rajta, ilyen vágóprogramokat meg hasonlókat nem használok. Olyan 250-300at szánnék rá. Aki tud vmi jót, az kérem jelezze. Köszönöm

  • hepibáb

    tag

    Kitölthetem így is :
    1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Ráér, most még Ausztriában dolgozok szezonmunkán. Novemberben megyek haza.
    2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    250-300 eFt
    3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Otthoni célra használnám szórakozásként. Filmnézés, zenehallgatás, böngészés, néha játszanék...Évente 4x használnám utazás közben is a vonaton.
    4. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Azt hiszem 17 col vagy a fölötti a max méret, annyira nem vok képben. Nem vágom milyen felbontások vannak most laptopon, 4k videókat néznék azért rajta. Gondolom az IPS az jobb mint a TN ezt se vágom, mobilban tudom, hogy az amoled jobb, mint az ips a napfény láthatósága miatt. Fényes vagy matt se tudom melyik a korszerűbb.
    5. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Évente 4x utaznék, 4x9 órát a vonaton, de ott tudom konnektorba dugni, ha muszáj.
    6. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Win 10 vagy 11.
    7. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
    SSD-n lenne a rendszer, HDD-meg a filmek, zenék, adatok. Nem vágom most a 250-300ban mik férnek bele, sztem ssd elég lenne 120as, hdd meg terrás ha belefér. RAM ból jó lenne 16 gb ddr4, de az se baj ha kevesebb. PC-n, ha jól tudom duálban jobban működnek a ramok pl. 2x6 gb dual channel kit, de lehet ez a notiknál nem így van, nem volt még soha laptopom.
    8. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…).
    Hdmi a jó lenne, meg usb 3.0as azt hiszem, esetleg nem tudom hogy van még ilyen dvd író vagy lejátszó a laptopokban.
    Lényegében ami 250-300 közötti ársávban jó ár-értékű laptop, azt szívesen megvenném.
    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák