Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz jimmyb0y #19 üzenetére

    Ha tényleg nagyon jó basszus kell, akkor tudom ajánlani a Beyerdynamic DT 770 (Pro)-t. A Pro olcsóbb, a nem Pro-t kényelmesebbnek mondják (kevésbé szorítja a fejet), de azt még nem próbáltam.
    Szvsz játékra túlzás egy ilyen, de ha (elsősorban nem klasszikus vagy jazz) zenét is akarsz hallgatni, akkor már megérheti az árát.
    Próbáld ki valahol, de készülj fel rá, hogy ha bejön a hangja (nem mindenkinek tetszik, de akinek igen, annak nagyon), akkor utána vagy kb. 50k-val lesz könnyebb a pénztárcád, vagy egy ideig (amíg élénken emlékszel rá) minden más (nem csillagászati árú) fejhallgató hangját nagyon vérszegénynek találod majd (azaz nem fogod tudni élvezni).
    Némi infó: http://www.beyerdynamic.com/com/product/sheets/d240.php3

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz aDM|RaL^ #135 üzenetére

    Tipp: Bővebben: link
    Zárt, és elég jól szigeteli a hangokat; csavart kábele van; a kábel (kiegyenesítve) nem 10, hanem csak 3 méteres (:DDD); nem hordozásra találták ki, de lehet hordozni; jó nagy dög; igen jól szól, bár kell neki a kakaó.
    (Nem írtál árkategóriát, így nehéz bármit is ajánlani... Ez pl. 165 € szállítással, ami kicsit soknak tűnhet, de a minősége kiváló, megéri az árát, sok évig nem lesz szükség újra.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz BEE #194 üzenetére

    Mondjuk egyszerűbben: Felejtse el az adatlapra írt Hz-eket meg egyéb számokat! Lényegében semmit nem árulnak el arról, hogy mennyire jól szól egy füles.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz KrAt #196 üzenetére

    Van valami egész hasonló típus a családban. Az ár/érték aránya kiváló, szinte ingyen tűrhető fülest kapsz, szerintem semmi kirívóan zavaró hibája nincs.
    Persze nem szól igazán szépen, és hosszú távon elég kényelmetlen, de ennyi pénzért nemigen találsz jobbat, lényegesen jobbat semmiképpen.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz BEE #203 üzenetére

    ''Semelyik füles nem zárja ki a külső zajokat !''
    Teljesen egyik sem, de azért nagyon nagy különbség lehet két füles között e téren.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Zozz #208 üzenetére

    Ha teheted, mindenképpen próbáld ki a Beyerdynamic DT 770 (Pro)-t, ha másra esetleg nem is, viszonyítási alapnak kiváló lesz neked.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Zozz #208 üzenetére

    ''bár az 580-as alsó 8Hz-es határa továbbra is hihetetlen nekem''
    Khmm...

    FELEJTSD EL A FEJHALLGATÓK DOBOZÁRA ÍRT SZÁMOKAT!
    SEMMIT NEM SZÁMÍTANAK.


    Világos? :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Zozz #223 üzenetére

    Nem annyira elektronikai tudás kell ide, hanem inkább csak némi tapasztalat. :)

    ''most tételezzük fel nem kozmetikáznak''
    No, főleg itt bukik el a dolog. :P

    ''De az akusztikában is minden mérhető.''
    Ott biztos, de most a fejhallgatók dobozaira írt számokról van szó... ;)

    ''Mindezek ellenére amíg egy Koss azt írja a fülese mellé, hogy 40-25 000 Hz-ig és egy Philips (nem rossz név ez, nem Thomson, vagy LG, vstb) pedig azt, hogy 15-22 000 Hz akkor lehet, hogy jobban fog érdekelni a Philips terméke, mert a nekem fontos a tiszta érezhető basszus is.''
    A márkanevekkel csak óvatosan! Pl. a Sony, ami egyesek szemében a csúcs, másokéban a gagyi, gyárt egészen kiváló és egészen szar füleseket is.

    Az, hogy az egyik gyártó azt írja az adatlapra, hogy 40 Hz, a másik meg azt, hogy 15 Hz, kb. semmit nem árul el arról, hogy melyik füles hogyan szól, melyikben mennyire jó a basszus. Ha nem hiszed el, hallgass meg minél többet, aztán majd beszámolhatsz. ;)

    Ha nagyon fontos neked a basszus, akkor mindenképpen próbáld ki a DT 770-et. Kevés olyan fejhallgatót találsz, amely jobb nála ilyen téren (persze ez ízlés dolga is), méghozzá árkategóriától függetlenül.

    ''a 20-21-22 Hz is, de ha azt valóban átviszi a magasabb 30-40Hz-ek valüszínű biztos, hoyg torzulásmentesen fognak megjelenni''
    Ha. (Haha. :D) Az egy nagyon nagy ''ha''. De még ha igen, akkor sem túl sokat tudtál meg a magasabb frekvenciák torzításáról, sajnos.

    Szerk.: Annyit még, hogy azért sem igazán érdemes ezeket a számokat vagy grafikonokat nézni, mert még ha nagyjából összevethetőek lennének (nem azok), akkor is nagyon kevés lenne ennyi információ ahhoz, hogy megítéljük egy fejhallgató hangzását. Mert hiába a jó mélytartomány, ha a középpel baj van, stb.

    Szerk. #2: Nem tudom, mennyiért kapható a DT 770 (Pro) errefelé mostanában, de innen: Bővebben: link postaköltséggel együtt 165 €-ért megrendelhető.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Zozz #227 üzenetére

    A 10k elég karcsú, ennyiért mindenképpen komoly kompromisszumokat kell kötnöd. Ráadásul idővel valószínűleg egyre zavaróbbak lesznek a gyengébb füles hibái (ilyen szempontból sajnos jellemzően javulni szokott az ember hallása), ezért sem érdemes azt megvenni, ami még éppen megfelelő. Persze nagyon szubjektív, kinek mi a ''megfelelő'', és az is változó, hogy ki mennyit tud rászánni ilyesmire, de sokat ne várj egy 10k-s fülestől.

    A nemrég említett AKG K66 pl. szerintem hosszabb távon viselhetetlenül kényelmetlen. (Persze attól függ, kinek és mihez képest - számomra az.)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz Manta #235 üzenetére

    ''Koss-nak (is) van olyan fülhallgatója amit jó mélyre be kell dugni és elvileg kizárja a külső zajokat egy gumiharanggal. Ezzel mik a tapasztalatok? Megközelíti egy olcsóbb fejhallgató tudását basszusban és ''hangszigetelésben''?''
    A hangszigetelése, ha megfelelően használod, kiváló. Legjobb, ha füldugóval tuningolja az ember.
    A mélytartománya erős, sajnos túlságosan is. Bizonyára sokaknak tetszene (először nekem is tetszett), de aki kicsit is ''vájtfülűbb'', annak nagyon hamar idegesítővé válik (ha nem azonnal). Egyébként a hangképe összességében nem igazán jó, pl. egy Sennheiser MX400, ami mellesleg töredékébe kerül, egy nagyságrenddel szebben, tisztábban szól, amellett, hogy ott is normális a mélytartomány, ha éppen nem nyomja el a külvilág.
    Persze az MX400 és hasonlók egyáltalán nem zárják ki a külső zajokat, ezért utcára, közlekedésben való használatra tökéletesen alkalmatlanok (legalábbis hülye az, aki azzal rontja a hallását, hogy nyitott fejhallgatót üvöltet a fülébe - mert ezeket üvöltetni kell hangosabb helyen).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz wad #245 üzenetére

    A DT770 totál más (nem annyira precíz, neutrális hangzású - ami nem azt jelenti, hogy kevésbé élvezhető), mint a HD600/650. Utóbbinak inkább a DT880 az ellenfele.

    Szerk.:
    ''Sajnos én feleannyiért keresgélek.''
    A DT770 külföldről rendelve alig több, mint 40e, és az is bőven megéri az árát (annak, akinek tetszik az a hangzás).

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz BEE #244 üzenetére

    ''Amúgy én a helyedben nem költenék ennyit,
    mert ebben a kategóriában már a pc lesz a hangzás gátja.
    ''
    Ízlés dolga, de én pl. egy kis szar walkman-re is sokkal szívesebben rádugom a DT770-et, minthogy valami gyengébb fülesen hallgassam, mondván, ide elég az. Ráadásul egy jó minőségű füles elég sokáig bírja, később fejlesztheti hozzá a rendszerét, és nem bukik azon, hogy ezt a komponenst is le kell cserélnie.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • WN31RD

    addikt

    válasz BluEyes #1341 üzenetére

    Ezt megerősítem. Pont nemrég hallgattam meg véletlenül egy ilyen fejhallgatót, és leesett az állam a hangjától. Tényleg komolytalan kis vacaknak néz ki, de a hangja az árához képest (már kisker bruttó 9200 Ft-ért is láttam neten) fantasztikus. Ennyi pénzért komolyzenére nemigen találsz jobbat.

    Szerk.: Ez egy nyitott fejhallgató, nem szűri ki a környezet zajait, tehát csakis csendes környezetben történő zenehallgatásra alkalmas.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák