Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DBAtti

    aktív tag

    Hi!

    Mobil zenehallgatásra keresek egy kitartó és jó hangú társat. Előny a kis méret és tömeg, csomagolhatóság, és az éles (nem eltúlzott!!!) mélyek... -> nem klaffkalff, hanem dub dub, staccato :DDD
    Rock és metal párti vagyok, nomeg blues, funky és kis jazz. Ebből sokszor kivész a lábdob, basszusgitár, amit hallani szeretnék. Kb. mindenhol szóljon szépen ;)
    A következőket nézegetem (és a jövőben meg is szándékozom hallgatni):

    Sennheiser PX200 (favorit per pill, EW-ben hallgattam demo hangokkal, a mélye sz-tem sokkal szebb a PX100-nál, lsd: klaffklaff vs dub dub ;) )
    Philips SHL9500 jókat olvastam róla külhoni lapoknál ár/értékben
    AKG K101
    AKG K420, vagy valami hasonló az AGK-től
    Koss Porta Pro (nekem nem jön be az oldschool design, de ha hangban kárpótol...)
    Az árat 10k körül maximalizálnám.

    Azt nem bánom ha nyitott, az utcán járva nem árt ha hallja az ember, mi is fog átmenni rajta, nem mindegy, hogy teherautó, vagy villamos...
    Személyes tapasztalat előny, ill a meghallgathatóság helyszínére ha tudnátok ajánlani valamit. Olvastam már hogy a MM, EW, Basys, esetleg még valahol Pesten vagy Pécsen?

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Hi!

    A következő fejesek érdekelnének (HORDOZHATÓ, mobil lejátszóhoz):

    Sennheiser PX 100, PX200
    Koss Portapro
    AudioTechnika ATH-AT ES3 - főként ez, mert a hivatalos maszlagon kívül nem hallani róla semmit

    Amúgy utánuk olvastam már, úgyhogy alapokkal tisztában vagyok, melyik nyitott, melyik nem, stb. HeadRoom-on megnéztem az első három átvitelét is. Ennek az összehasonlításnak egyébként a Portapro a győztese, de alig marad el a PX 100, ami nekem szimpatikusabb küllemben és árban.

    Audiotechnikát (az ES3-ast) nem találtam itt, amúgy divatfejes, mert az Ipod színeiben kapható, mindenfelé a fehér akciós. De azt írják szép lineáris a karakterisztikája... csak jó lenne látni is. Tapasztalatokat várnék, főleg PX100-al szemben. Ajánlott ára nálunk 14k, de akciósan láttam már 9-ért is.

    AKG vonalon nem igazán tudom hogy mi játszik, mondjuk AKG K412P, de jóval olcsóbb, ami nem baj, csak talán nem is az a szint. :F

    Stílusilag rock, metal, szimfónikusokkal is, vagy pl Apocalyptica. Dob, basszer, ritmus, és minden szóljon szépen.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #5048 üzenetére

    Valaki AudioTechnika AT-ATH ES3-ról??? :F Sry, korábban rosszul írtam a kódját
    tapasztalat, vagy csak egy rendes teszt linkje?

    pls help

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Hi All!

    már régóta szeretnék venni egy sok az egyben fejhallgatót, lépve egyet a minőségben is (Philips SBC HP140 - de szeretem, mert már vagy 10 éve szól.. még ha nem is szépen :D). Kezdetben még csak az mp3 lejátszómhoz szerettem volna egy fülest, aztán inkább egy összecsukható fejest (pl PX100, Akg k416p), és most ott tartok, hogy inkább legyen egyben Otthonra is jó hifi fejes. Ilyen kritériumoknak nem sok felel meg.
    Én a következőkre gondoltam:

    Beyerdynamic DT231, csak egy boltban láttam eddig, de ki is lehetett próbálni!
    AKG K81 Dj - még nem láttam élőben. Nagy utcára?
    kisebb tesója a K518DJ. kérdés ugyanez.
    AKG K420, 430 - ??? csak képeket, meg gyári maszlagot látni.

    egyéb javaslatok is jöhetnek. Zártság nem kritérium, de a vonaton, BKV-n előny ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz csny75 #6615 üzenetére

    Szia!

    A fentebb linkelt oldalt (Headroom) a sok szép és érdekes átviteli grafikonnal én is megtaláltam annak idején. Aztán meghallgattam sokmindent, és vettem egy fejhallgatót. Nem azt, amelyiknek a "legjobb" volt a grafikonja (és nem is biztos, hogy a legjobbat választottam).

    Tudniillik nincs legjobb :N ! MINDENKI A SAJÁT FÜLE SZERINT DÖNTSÖN, aki teheti. Tapasztalatom sajnos nincs az AD700-assal, de ilyen kaliberű fejeseket szalonokban általában ki lehet próbálni hozott anyaggal. Ott eldől minden.

    De tessék továbbnézni a listát a checkboxoknál.. van itt
    Frequency Response
    Harmonic Distortion of a 500Hz Sine Wave Input
    Impedance Versus Frequency
    Isolation Response with White Noise Input to Monitor
    Square Wave Response 500Hz
    Square Wave Response 50Hz

    ezek éppolyan fontos adatok lehetnek. És az egész kavarcban van valami, összefüggés, amit egy nagyonsokváltozós egyenletrendszerrel valaki talán fel tudna írni. És akkor jön hangszín, érzékelés, érzetek, blablabla.

    Példa: Sennheiser PX100 vs AD700
    Gondolod, hogy a PX100 a valós életben szebben szól a kb 500-6000Hz-es tartományban?
    Szerintem nem véletlen kerül az AD700-as annyiba amennyibe. Nem kell sokat adni az ilyen táblázatokra. Persze lehet, hogy tényleg nincs benne elég mély :U

    Kívánom a legjobbakat, bármi mellett is dönts! Utána már úgyis az lesz a legjobb ;]

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz devast #6627 üzenetére

    Igen, van értelmük. Tényleg, nem vitatom. De... tulajdonképp nem is írtam hogy nincs. Csak azt írtam, hogy kizárólag ezek alapján nem lehet megítélni egy fejhallgatót, mert van aminek nincs SI mértékegysége, és ábrázolni sem lehet. Részleges következtetéseket vonhatsz le, amik közelebb visznek az igazsághoz. Pl. úgy látszik a HD555-nek több a mélye. El kell menni meghallgatni!

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    link

    hmm... valóban kevesebb a választék szaküzletekben, mint gondoltam. :(((
    Szeretettel várom a további linkeket! Ez mindenkinek hasznos lehet.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz renato #8815 üzenetére

    Hi!

    PX 200 alternatívájaként én még ajánlanám a Beyerdynamic 231/235 szériát. 231PRO-m van, nyilván most egy elfogult vélemény következik...

    +++ pozitívum
    - szép hang, nincs túlozva semelyik tartományban, több tesztben is kiemelik, hogy kiegyensúlyozott a hangzása
    - könnyű
    - nagyon jól izolál (ez is zárt)
    - 12.000-ért árulják ->
    [link] 235-öst még nem hallottam.
    [link] itt ki is lehet próbálni ha jól tudom.

    --- negatívum
    - eléggé szorítja a fejet 1-2 óra után (fülre felfekvő párna) talán tágítással megoldható, de az én burám is elég nagy
    - nem cserélhető a kábel

    -+-+ kinek mi kategória
    - 3m vaskos kábel utcán macerás lehet, de érzésre soha nem fog megtörni és ha otthon is szeretnél vele zenét hallgatni jól jöhet.
    - design: sokak szerint iszonytatóan ódivatú, én szeretem hogy nem csillog villog
    - "automata" pántállítás.

    Szerintem kicsit méltatlanul kimarad a sorból mindig :P , én is nehezen találtam rá, azóta próbálom terjeszteni az igét :DDD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz schawo #8829 üzenetére

    Valóban, nagyon dicsérik, ha minden igaz Denon-ból van az egész belseje. Ha anno ennyire olcsó lett volna valószínűleg ezt veszem. Tapasztalatom nincs vele.

    [link]
    "Creative Aurvana Live! ,rebranded Denon D1000. Shares same drivers and similar SQ with Denon D1000 but with a bit more bass."

    Denon review:
    [link]
    Testfreaks olvasói:
    [link]

    Testfreaks Aurvana:
    [link]

    Amikor még keresgéltem a Denon 25k körül volt, a Creative kezdetben 13 körüli értékéről gyorsan felvitték 18 környékére. 14k-ért igen jó vásár lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Shufny kolléga megtalált egy másik topikban, úgy hallom kíváncsi lehet a nép a Beyerdynamic 231/235 fejesekre.

    Íme tapasztalataim:
    Egy 231PRO-t vettem úgy 1.5 éve. 235-öt sajnos nem ismerem, állítólag a mélyén csiszoltak valamit, de cserébe magasban is változott (romlott) kicsit.
    Lényegében szerintem ugyanaz. Pár dolog, ami fontos lehet:

    - Masszív felépítés - belépő szintű stúdió cucc, szerintem robosztus a ház, a kábel, nem fog megszakadni, ha át nem vágod nagykéssel. Hidegben zavaró lehet, hogy "megdermed", nyomja a fejest, vagy kicsit irritálja a bőrödet... megoldható, vagy megszokható. A kábel egyébként nem cserélhető megbontás és forrasztás nélkül.

    - minőségi velúr fülpárnák: imádnivaló selymes, puha. Cserélhető, de igen drága, úgy 4k-ért láttam legutóbb.

    - Fekete leves: nagy a fejem, és piszkosul tud szorítani! Még ennyi használat után is, 2-3 óránál tovább nehezen bírom magamon tartani. Az automata fejpántállítással nem lenne gond, de eléggé kis méretű alapból.

    - Én szeretem a letisztult formát, mások szerint rusnya, de ha jól tudom 235-ből van divatfehér.

    - Hangja: egy Sennheiser HD212PRO, 518DJ -hez tudom úgy-ahogy szubjektíven mérni. A 212-ben nagyon erős a basszuskiemelés, én a "természetes" hangzást szeretem, ezért nálam kiesett. A magasai nem rosszak, de nagy a váltás a két tartomány között. Az 518 csak nagyon rövid ideig volt a fejemen. Korrektnek tűnt, az egész tartományon pontos, klassz "punchy" mélyekkel, de kicsit a Beyernél zártabb hanggal (kisebb tér). Ha azt szoktam volna meg, biztosan tetszene. Nálam az 518 anyaghasználata nem volt meggyőző (néhol mintha sorját is felfedeztem volna).

    Ahogyan a pár értékelhető nemzetközi tesztben, értékelésben lehet olvasni nagy előnye (nálam legalábbis az) a 231-nek, hogy a hangspektruma egyben van, egy tartományt sem emel ki igazán. Tény, hogy magasabb kategóriájú fejesekkel nem volt még dolgom, de szerintem érdemes meghallgatni. Könnyű, és ha épp nem szorítja a fejed, kényelmes, ALL in 1 fejes. Otthon jó a 3m kábel, úton meg feltekerve a zsebedben elfér. Csak 32ohm impedancia, zárt, és elég jól izolál, így télen fülvédőnek sem utolsó, és még szépen is szól ;)

    Rock, Metal, Jazz és kis elektromost hallgatok rajta, szerintem mindet élvezhetően adja vissza, erőssége a többiekhez képest a középtartomány.
    Anno 13k-ért vettem, azóta az Aurvana LIVE (Denon membránok!) is 13k (akkor drágább volt), érdemes megnézni. De látom a 235 már csak 8500 körül van, így KÖTELEZŐ meghallgatni! (nem egyezik a 231-el, és a magasabb szám nem azt jelzi, hogy feltétlenül jobb is.)

    Remélem mondtam valami értelmeset :))
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #14468 üzenetére

    Kicsit utánaolvastam a Sennheisreknek, nekem olybá tűnik, hogy szeretik kiemelni a basszust. Hogy ez jó-e, mindenkinek szíve joga eldönteni, nekem nem bejövős.

    Azt is látom, hogy teljesen ugyanaz a 235, mint a 231 felépítésben, így kihangsúlyoznám, hogy a 8500-as kategóriában a legtöbb másik darabot übereli anyagminőségben, összeszerelésben!

    Tanulságos történet, hogy megvételekor egy "audiofil" -félve használom a szót mindenhol- barátommal mentünk tesztelni a 231-et. Meghallgattam, ő is meghallgatta, úgy láttuk lehetne nagyobb tere, még csillogóbb hangja, de 13k-ért nagyon rendben van. Aztán ha már a boltban voltunk, kezünkbe akadt egy Audiotechnika ATH-M40fs. 20k körüli fejes. Nem egy kategória, de meghallgatva benne is felmerült, hogy bár az Audiotechnika "tisztábban" szól - csilingeltek a magasak, komolyabbak voltak a mélyek- a hangkép kicsit szét van esve, ott a magasak el voltak túlozva (cineken jött ki leginkább), a többi rendben volt.

    A lényeg, hogy a 231 tényleg nagyon egyben van hangban és minőségben egyaránt. Nincsenek kiugró tartományok, szépen szól rajta az akusztikus gitár, szaxofon, mobil használatra ajánlom azoknak, akik szeretik a jazz-t, "rendes" hangszereket, ezekben veri a versenytársait, de minden mást is nagyon jól lehet rajta hallgatni. (most feltettem és Depeche Mode megy rajta FLAC-ban, tökjónagyon).

    Nyugodtan vegyétek, feljebb is megállja a helyét, ajánlott pl.: Senn PX200 helyett.
    (Az kimaradt, az is volt kis ideig a fejemen. Tetszett, hogy még kisebb, könnyebb, meg összehajtható. De még kisebbek a fülpárnák, nem tudod normálisan feltenni a füledre, emiatt nem izolál olyan jól, kevesebb mély lesz, stb.)

    [link]
    A grafikonokon nem érdemes tökörészni, én megtettem, aztán ezt választottam (231PRO), pedig papíron nem túl szép az a magas átvitel... PAPÍRON.

    Tessék rohanni a boltba, és megvenni 8500-ért! :DDD
    Így talán egyértelműbb hogy mit akartam mondani. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Wow!

    Én teljesen kimaradtam ebből a Superlux dologból... XD
    Ilyen ár mellett... nem semmi. Kollégák, van esetleg valaki, akinél meghallgathatnám a 681-et, 668-at, stb? :DDD
    Tudok érte felajánlani sört, csokit, vagy Beyerdynamic 231PRO meghallgatást és lossless zenét ;)
    Január 6-án államvizsga :O , utána egy darabon nagyon ráérek majd... :U

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Felmerült bennem az igény egy ZÁRT AROUND ear fejesre. A lényeg az lenne, hogy szóljon korrektül, legyen kényelmes(!!!) és zárt, hogy a koliban ne zavarjuk egymást a szobatársammal. Egy Beyer 231PRO-m van, de hosszú távon kényelmetlen. Jó lenne egy amolyan munkás fejes (háziírás, stb, néha egész nap a gép előtt ülök). Az sem árt ha jól szellőzik (kissé ellentmond a zártságnak :F )

    Árban nem szabnék határt egyelőre, de ne legyen túl elrugaszkodott. Najo, legyen egy nagyon maximum 30k (de inkább kevesebb).

    Forrásnak egy Audigy ZS-em van és egy sztereo erősítő fejes kimenet (ezek is javulnak még idővel gondolom :DDD ).

    Egyelőre főleg típusokat szeretnék látni, mik a lehetőségeim? :F

    Üdv!
    Attila

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #17934 üzenetére

    Ok, úgy látom már érvénytelen a hirdetés, de amúgy sem rohantam volna érte 32k-ért... tudom lehet megér annyit, de nem akarok ennyit kiadni rá momentán. Típusokat szeretnék hallani főleg kb 0-30.000 HUF listán, és akkor utána nyitottabb szemmel járok a fórumon.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #17936 üzenetére

    Hmmm.. az előbb valahogy áthúzva láttam, de most megnéztem a hirdetéseket újra, és valóban élő. :B

    Ami a 30k-t illeti, most hirtelen nem lenne annyi. Inkább csak a nagyon nagy túllövések elkerülése végett a hasamra csaptam. Tudom: A tett halála a tökölődés, de ezt most kihagyom. A Superlux-szal árban szimpatizálok, de nem tudom melyik a zárt modell, és ha ellene vagytok, akkor le is teszek róla.

    De ne ragadjunk le itt, nem kell annyira audiophilnek lennie, csak nagyon ótvar ne legyen. Alapnak pl annyit, hogy a Beyer231-es hangjával már meg vagyok elégedve, tudom hogy van szebb meg jobb, de én azt mondom ez már nem rossz. Olcsóbban nincs ami ár/értékben jóféle?

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Köszönöm mindenkinek :R , jó látni, hogy azért léteznek ilyen típusok...
    és jöhetnek is még ;)

    Az első találkozón sajnos nem tudtam végül ott lenni, a Superlux-ot szívesen meghallgatnám egyszer sör/csoki/ egyéb ellenében saját zenékkel.

    persze most épp ki sem látszom a feladataimból, így ez is csak távlati terv :(((

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #17955 üzenetére

    Köszönöm a további felhomályosítást. :R

    Valóban meghallgattam anno egy M40fs-t mielőtt megvettem a 231-et, és hallottam benne kellemetlenségeket, de nem ahelyett vettem, csak kíváncsi voltam (az már nagy utcára és akkor az volt a cél).

    Igazából ez a mostani egy amolyan fellángolás részemről, ami általában sokára forrja ki magát XD (saját kereset alacsonysága, ösztöndíj hiánya, jóérzés az ősök felé :B )
    De ha majd nagy leszek alapon szívesen elmennék egyszer meghallgatni a delikvenseket.

    Erről privátoltam is egyet nagyjából feleslegesen, mentségemre legyen mondva, hogy differenciálegyenleteket kellene megoldanom, és ilyenkor megjön a kedvem a dumáláshoz, az eszem viszont elmegy ;]

    Asszem mára teszek egy szájzárat, mert szóf*sásom van.

    Nagyon köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat, és továbbra is várom a típusokat, véleményeket, melyik lehet az ultimate zárt fejes megfizethető áron. :R

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz guppy #17986 üzenetére

    Scharnitzky-t vágom... meg is van sajátba :)
    Csak hát egy könyv magában nem elég, meg is kell érteni/tanulni. Egyszer már sikerült. Csak régen volt. Éljen a Bolognai rendszer :W

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Egy technikai kérdésem lenne: milyen impedanciás fejest lehet meghajtani erősítés nélkül közvetlenül egy Audigy ZS-ről (vagy bármilyen hangkártya kimenetről)?
    Egy sztereo erősítő phones kimenetétől mit várhat el az ember általában, vagy ez minden esetben más?
    Jómagam a két fenti opcióval rendelkezem, de az erősítő egy gyengébb darab, szerintem von le a minőségből (dinamika, érzékenység), ha rajta keresztül kapom a fejest, de van egy nagy fizikai potim szabályozni a hangerőt :DDD , meg közelebb van a számítógép hátlapjánál ;)

    Link is megteszi cikkekről, teljesítményillesztésekről (erről tankönyveket találok, csak jobban érdekelne valami szemléltetéssel, egy kis számítással), stb.
    Szívesen olvasnám majd szabadidőmben.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz dudika10 #18121 üzenetére

    Köszi a választ, úgy látom kicsit félreérthető voltam: a romlást a mostani erősítő használatakor hallom / érzem.

    De akkor ilyen 600 ohmos csodák meg sem nyikkannak? Vagy "csak" nem lehet kimaxolni őket hangerőn, vagy egyáltalán hogyan működik ez? Amikor azt írja itt valaki, hogy nem lehet kihajtani, az mire vonatkozik? Nincs tere, hangereje, vagy semmi sincs? :F

    Illetve egy vintage fejesnél olvastam hogy 4-600ohm - valamelyik AKG, amiről itt is szó volt. Nomost akkor ezek közül melyik? Vagy frekvencia függvényében 4 és 600 között valahol? Az meg igen durva ingadozás...
    A Canton hangszóróimra is 4-6 ohm van biggyesztve, de a multiméter 4-et mond... Talán mert öreg, és akkor még mindegy volt, annyit elbírt még minden erősítő :U

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #18152 üzenetére

    No, azt könnyen lehet hogy benéztem. Ebben az esetben azt jelenti, hogy nagyjából mindenről meghajtható, és amolyan marketingrészleges dolog?
    Hát ígérem jobban utánaolvasok ezeknek még... szabadidő... majd csak lesz :W :R

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #18274 üzenetére

    A Beyernek egyébként van a 235-ből kreált headset-je is, a DT234 PRO, vagy az MMX2 USB DAC-al (DAC minőségéről semmit nem tudok).

    A membránjai gondolom megegyeznek a 235-el, viszont magyar árat nem nagyon találtam.
    MMX 2 17k nálunk :( külhonban 80USD, nem olcsóbb.
    a 234 Thomannéknál 68 EUR ~ 18k. Azt nem tudom hogyan kerül 10k-ba egy +mikrofon :F

    Mintha láttam volna anno mikrofonos 13x-es fejest is Beyeréknél, de most nem találtam sehol, talán csak álmodtam.

    És azért off, mert látom hogy ezzel semmit nem segítettem a 8k-s árkategóriában. :B

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz contaxg #18388 üzenetére

    Wow :Y

    Az igen éles váltás lenne. ~9k -> ~72k, nem egy kategória a kettő (még ha sajátjában elismert is a PortaPro), a 701 alá illik is tenni valamit (jó forrás, erősítő, meg amit majd még felsorolnak a rutinrókák).
    Ha komolyan bele akarnék kóstolni az audiophile fejesek világába én nem így kezdeném :N, hanem egy kicsit hosszabb fülvájással, folyamatosan fejlesztve. :K

    Persze ez csak magánvélemény, kérdés hogy mennyi felesleges pénzed van rá (vagy mennyire jutányos áron lenne), és hogy akarod-e utcán hordani -> megnéznék szívesen egy arcot 701-el a fején a 4-es 6-oson :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Nertpaelg #18396 üzenetére

    Jajj, ez a cover :C - Hála az égnek nem ismerem az eredetit, de könnyesre röhögtem magam. Már nem is rontanám el az élményt az eredetivel.

    Egyik kedvencem:
    [link]
    Magyar srácok és iszonyú jól zenélnek. :R
    -illetve ezt a számot egyedül (!) játszotta és énekelte fel Leander, ha minden igaz-

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #18401 üzenetére

    Hát igen, az első hozzászólásban még nem szerepeltek pontosabb specifikációk és HiFi. :N

    Az éles váltásról annyit, hogy nekem azért furcsa lenne, mert nem lenne más cuccom/tapasztalatom amihez viszonyítsam, vélhetőleg überelné jócskán a hangfalaimat. A jót könnyű megszokni, de egy-egy magasabb szinten meg tud elégedni általában az ember (egy ideig).
    Mikor megvettem a hangfalaimat, vagy épp a 231 PRO-t, pár hétig nem tudtam levakarni a vigyort az arcomról. Most már mind a kettő helyett el tudnék képzelni jobbat. Rögtön a csúcsra törni kicsit elvesz a process öröméből - szerintem :U, de lehet hogy csak savanyú a szőlő :B ;]

    Persze ha már most vájtfülű vagy, akkor minden más, és érdemes lehet beruházni.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Xaels #18895 üzenetére

    Szia!

    A felsorolt fejesek eléggé eltérők
    - Az AKG K512-t szerintem felejtsd el. Annál sokkal jobb lehet a BeyerDT235, már ha tetszik küllemben, de szerintem pofásabb is (de ON ear, tehát a füledRE fekszik fel), kisebb, árban kb +400HUF ~ 0. DT235 egyébként 8500 körül AJÁNLOTT.

    - A K404-hez még nem volt szerencsém, anno egy K26P-t próbáltam, illetve még van pár hasonló ZÁRT utcai fejese az AKG-nek. Az összesben nagy a hangerő (érzékenységük magas), és iszonyatosan sok a basszus. Ha ezt szereted, akkor nyerő lehet (szerintem inkább elektromoshoz jó), ha kétséges, hallgass meg egyet. Egyébként itt aprón szoktak lenni jó áron.
    Ez a típusú fém fejpánt sem jött be, mindig becsípte a hosszú hajam, meg nem egy túl stabil kreálmány szerintem.

    - Px100-2: szerintem az elődje eléggé túl volt hipe-olva, nem rossz, de tizenezer forintokat nem ér (az egyet is lehetett kapni egy időben 8k körül. Megintcsak a Beyer 235 felé hajlok, persze van benne elfogultság is :B .
    Ami viszont fontosabb: a PX 100 NYITOTT, ergo nem izolál, nem csökkenti a külső zajokat, valamit az is elég erősen kihallatszik amit te hallgatsz, ez tömegközlekedésnél nem jó.

    - HD 228: na erről meg semmit nem tudok :DDD
    A marketingben emlegetett "kiváló basszus-átvitelt és kényelmes illeszkedést biztosít" gyanítom azt takarja, hogy iszonyatosan kiemel mélyben, ami miatt én rögtön az EQ-hoz nyúlnék, de ahhoz meg nem szoktam, így nem venném meg ;]

    Zárásnak annyit tennék még hozzá hogy én is egy CowonD2-vel hallgattam rock és metal zenét egy Beyerdynamic DT231PRO-val. Ízlések és pofonok, de szerintem a Beyer DT235-el jobban járnál a felsoroltaknál.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Xaels #18902 üzenetére

    Hmmm. Látod a K420 valamiért nem is jutott eszembe, pedig mikor egyszer volt rajtam, úgy gondoltam elég jó kis fejes :K . Ha te is annak tartod nem értem a problémát, kell venni egy újat, a régi meg jó lehet donornak ;)

    Úgy látom boltokban is 12k, de PH-s sokáig ment 6-8k körül. Sőt most megnéztem és van 4.500-tól új. Az eladót még nem ismerem, de régóta itt van, egy Pm-et megér, és szerintem meghallgathatod nála a 414p-t, 416p-t is. Sowieso ennél olcsóbban jobbat nem fogsz találni.

    Még egyet mondanék- aztán majd lehet hogy jól lehurrognak, egy hülyenemvagyok boltban meghallgattam saját forrással egy Denon AH-D501-t és eléggé megtetszett. 28Ohm, könnyű, pont 15k ;] (Bár a CAL! jobb kell legyen mert abban a Denon 1001-es membránjai vannak, de most az is 18k :((( )

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #18943 üzenetére

    Tyűha, régen volt... Mea culpa, a Denonos bejegyzést kérem törölni XD :W

    Valószínüleg nem az 501 volt az, hanem az AH D-510-es, ami 25k, és akkor már sokkal inkább a CAL! A fenének ugyanazok a számok vannak mindkettőben :(((

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #18946 üzenetére

    Köszönöm a kiigazítást, meg kellene keresnem azt a papírt amire felírtam a típust, de hagyjuk inkább, nem emlékszem, sry. Asszem mára le is kellene állnom a fórumozással... :U

    BTW a fárasztó hetek ajándékaképp Ádámtól elhoztam egy Linear2-t, szerintem hamarosan megjelenk a DAC-os topicban is pár kérdéssel ;]
    Egyébként innen is egy UP! az eladónak :R , még ma este megy a piros.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Xaels #18951 üzenetére

    "úgy gondoltam, hogy kipróbálnék valami újat hátha jobb lesz"
    I see :K

    "Amúgy sajnos kipróbálni nála semmit nem tudnék, mert még légvonalban is több mint egy óra vonatozgatás lenne."

    Esetleg kérdezd meg még Joe-t, vele üzeleteltem, korrekt srác, és Pesten is tud intézni átvételt. Most úgy látom küzd a beszállítójával :(((
    Az a sanda gyanúm, hogy a 450 és a 480 a NC funkciótól eltekintve egy és ugyan az. Sajnos pontos membránspecifikációt nem találtam, az átvitelben meg 29,5KHz és 30,5KHz, érzékenységük 126 és 127 (dB SPL/V - ??? mi az az SPL?) lehet azért hogy ne legyen ugyanaz. ;)

    Közben találtam egy ilyen tesztet, ami talán érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz fonseca #18996 üzenetére

    1.: Boltban ennél olcsóbban nem kapsz, így az ára teljesen rendben van.
    2.: Ha már meg is vetted, ne kérdezd meg jó döntés volt-e, legfeljebb rosszul érzed magad ha nem erősítenek meg. (max akkor ha még le tudod mondani).
    3.: Általában mindenkinek az tetszik, ami van, tehát elégedett leszel vele ;o)
    4.: Hallgasd és döntsd el magad, hogy tetszik-e, vagy sem. Ha nem, hát eladod.

    Szokták dicsérni, én még nem hallottam, de nagyon rossz nem lehet.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz KMT #19005 üzenetére

    No akkor megint tévedtem. Anno -mielőtt a Beyert vettem- olvastam róla utcainak így meg úgy, hogy jó ár-érték arányú. Talán kevéssé vájtfülűek voltak a kommentelők, vagy olcsóbb volt.

    Ebben az esetben felhasználástól függően SLUX (PH!-n), Beyerdynamic DT235, a nemrég tárgyalt AKG-k (K420, 430, 518DJ, K81, stb itt PH!-n).

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Electrohead #19101 üzenetére

    Szia!

    A Beyer 231PRO-t vagy elviszem a következő találkozóra, vagy igyekszem megoldani, hogy ismét ott lehessen. Nem teljesen egyezik a 235-tel de elvileg csak müansznyit csiszoltak rajta a mélyben, ezen felül megjelent fehér és fekete színben, az enyém rendesen zöldeskék trutyiszínű - de én szeretem :K - és csak azért is ideírom, hogy SZÉP :P nem szeretem a csillogást. Nagyon nem. A velúr fülpárna önmagában 4k, így a fejes már csak 4300 és best buy :DDD
    13k-ért vettem anno, most 8300 (a DT235). Azon a véleményen vagyok, hogy ebben a szegmensben nagyon jó vétel lehet. Nekem még mindig szoros tud lenni, kábele vastag, egyoldalas, 3m, nem cserélhető, de eléggé strapabírónak tűnik.

    Ha nem akarsz 5k-nál többet rákölteni, akkor itt PH!-n AKG utcai fülhallgatók: AKG k420, k430, lehet őket kapni 4.5-től. A K420 szerintem ennyiért királyság, egy gondja lehet, hogy nyitott, és csak kipróbálási garancia van, vagy megegyezés szerint.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #19114 üzenetére

    Au.. megint egy nagyobb szünetre esik, amikor én automatikusan hazautazom :W
    Noigen. A héten viszont szívesen odaadom ismételten valakinek a 231PRO-t. Pedig úgy kipróbáltam volna a Linearomat egy rendes forrásról :U - akkor majd a 3.-on!

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Citroware #19134 üzenetére

    A kettő tényleg összehasonlíthatatlan... Amíg csak egy Logitech X140-esem volt és a Beyer231, a kis Logiról tudtam, hogy nagyon gyengén szól, messze nem jött ki rajta az, ami a fejesen. Mégis sokszor az szólt, mert szerintem legyen akármilyen kényelmes is egy fejhallgató egy idő után nem tudod nem észrevenni, hogy ott lócorog valami a fejeden, és oda is vagy kábelezve (Wirelessről meg nem tud olyan hangminőséget produkálni).

    A Genius-tól nem fog beizzadni a füled és hallgathatod a szomszéd szobából, vagy lehet rá romantikázni a közelben levőkkel ;) , vagy mittudomén. Én mosogatás közben pl szeretek zenét hallgatni. Nem veszem fel hozzá a HD250-et, na.

    BTW 25-30k ráfordítással egész élvezhető sztereo szettet össze lehet vásárolni használtan (persze ebben mindig van rizikó, megbízható embereket kell keresni). Itt azt értem, hogy egy szoba hangosítására elegendő ~ 2*50-100 [VW] = Valódi Watt ;)
    5.1 ebben a kategóriában messze elmarad a hangminőségben, már csak "több hangszóró, több faanyag kerül ugyanannyi pénzbe" alapon is.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Fejhallgató találkozó volume xy:

    Most voltam életemben először rendesen fejhallgatókat demozni, meg úgy egyáltalán még csak kóstolgatom a HiFi világát. Jól éreztem magam, bár a "sakál-metál" vonalon magamra maradtam... ;]

    Azt el kell ismerjem ezek a számok általában nincsenek "normálisan" rögzítve, dehát ha ilyet hallgat az ember fia 80%-ban... A HD800 nem szerette a JudasPriestet :DDD (Painkiller intro - ahhoz "lágy"), de nagyon szépen szólt minden mással (ez is megszólalt, csak nem volt benne a letépem a fejed érzés). Én mint noob viszonylag kevés összehasonlítási alappal azt mondanám, hogy nagyobb tere volt, és nyitottabb, levegősebb hangja a K500-nál -ami egyébként egy nagyon jó fejes. Minél feljebb megy az ember annál többet kell leszurkolni egyre kisebb változásokért. De ezek után kíváncsi lennék a K1000-re. :U

    A Superlux jobb, mint vártam, nekem a külseje nem tett valami jó benyomást (anyaghasználat, de leginkább csak én panaszkodtam rá). A cserélt párnával kényelmes. A tervezett árat figyelembe véve No#1.

    Az AD700-ról többen gondoltuk úgy, hogy nem nagyon kell jobb fejes otthoni általános használatra, nekem ez a mű-tér dolog nem jött le, de nem is volt túl sokat a fejemen. Rettentő kényelmes, kellemes hanggal. Ha a külföldi árát nézem, a ~100USD-t, akkor nagyon jó vétel.

    Szintén szeretném megköszönni a szervezést, a rágcsálnivalót (majd kérem a bűvös receptet a tésztához :K , nagyon finom volt), a zenéket, és a válaszokat a sok értetlenkedő kérdésre :R

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #20351 üzenetére

    Ééés most beraktam a Karib-tenger kalózaiból azt a dobos, cines részt, és ez bizony egy jobb forrásért kiált :O
    No, nekem ez a legnagyobb tanulság ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Csak egy kis szösszenetet írok, mert megjött a Fiio E5.

    Hát tökjónagyon :C - jól megtámogatja a D2-t, és sokkal jobban meghajtja a Beyer 231-et, mint a sima kimenet. Sokat nem hasonlítgattam azzal/anélkül alapon, de zajosodást nem igazán vettem észre. Mintha a magas kicsit sziszegősebb lenne a végén, de ezt lehet hogy csak álmodom, és annyira nem zavart eddig. Kisebb hangerőn is van a hangban erő, több dög, szóval csupa jóság. Az EQ gombja mélybe kiemel erősen, amolyan loudness funkció. Nem terveztem használni, de ezt sem mondanám rossznak.
    Amíg erősítés nélkül ki kellett olykor tekerni maxra a lejátszót (50/50 hangerőérték), most ebből vissza lehet venni egy 10-est, és szebben, részletesebben szól - ezzel nő a lejátszó üzemideje is, bár nem az a szűk keresztmetszet általában ;)
    Ha már üzemidő, első hosszabb útján mentem egy kb 2 órás kört Budapesten, majd megtettük a Bp-Pécs-Bp vonat utat (szumma 8óra kb háztól házig oda-vissza), és nem merült le, tehát 10 valós órát kibír, ami dicséretes.

    Figyelembe véve hogy Dealextreme-ről kb 3600HUF-nak megfelelő USD-ért érkezett (alacsony volt az USD is), rádobnék egy ajánlott plecsnit. Azért nem különösen ajánlott, mert a 250Lineart már csak teljesen kimaxolva hajtja meg normálisan vele a D2, pedig rá van írva, hogy jó 300Ohm-ig ;]

    Beyer 235-höz ajánlanám utcára, a kettő együtt jó esetben kijön 12.000-ből.

    HOPP, megnéztem az argepet, és 7600HUF a Beyerdynamic DT235!!! Aki keres utcára jó zártat, az most emelje a popsiját, és célozzon meg egy ilyen boltot, mert jobbat nem nagyon talál ennyiért.

    Üdv!
    Attila

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Cyberpunk #20663 üzenetére

    Még nem próbáltam a Denon D1100-at, úgyhogy amit írok csak elméleti fejtegetés:

    Kerestem nem rég zárt fejest jó hanggal, és többen ajánlották itt PH!-n a p_adam-féle Senn HD 250 Lineart, ami mellett ki is kötöttem végül (és nem bántam meg).
    Utánaolvasva a DENON-nak:
    - Elvileg ennek a membránja van a CAL!-ban is, ami 14k, csak azt írták rosszabbul szigetel, ami sokat jelenthet. (De lehet hogy a Creative-ban maradt a régebbi AH-D1000-es membrán)
    Most néztem, hogy a CAL!-ban 40mm-es dolgozik, ebben pedig egy új 50mm-es, tehát már nem lehet őket egy kalap alá venni.

    - Nemzetközi fórumokon panaszkodnak a gyenge kábelezésre, könnyen megszakad normál használat mellett is, én nem ezt várnám 50k-ért. :(
    - Általában a DENON ár-értékben nem a legjobb.

    Ha sikerül meghallgatni, szívesen olvasnék egy véleményt róla.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz DBAtti #20664 üzenetére

    Még egy kis kedvcsináló a DT235-höz:
    [link]

    Szerintem Európában / a VILÁGON nálunk a legolcsóbb :DD , ilyet is ritkán lát az ember! (7600 HUF ~ 42 USD jelenleg)
    Vegyétek, mert jóóóó :K

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz Shufny #20671 üzenetére

    DT 235 árazás Google alapján:
    Amazon 54 USD ~ 9-10k
    Ebay 85 USD - hahhhaha

    Minden európai üzletben 54-55USD minimum, Thomannéknál csak 231-es van 60USD-ért.
    (Google első 3 oldalát néztem kb végig)
    Ahol angol fontba mérik ott 34-35 egységesen ~ *300 = 10k

    Csak egy indiai és egy dél-afrikai webshopot találtam mint világmérce, de náluk is drágább volt. :DDD

    Most pedig megyek készülni a holnapi vizsgámra XD

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nemrég láttam az utcán egy pofás kis portable fejest, de nem tudok rájönni, mi volt a típusa.
    Head-fi fórumon az egyik tagnak az avatarján díszeleg: [link]
    Segítsetek, mi ez? Vagy Audiotechnika, vagy Beyerdynamic volt, ennyire emlékszem. Ha megvan a típus esetleg jöhetne róla teszt is. Kicsi, zárt, szép fém és bőr... ha majd egyszer megkomolyodom -értsd idősebb leszek kb 5 évvel és lesz rá pénzem- akkor veszek talán egyet :)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #22167 üzenetére

    Így igaz, köszönöm, erről van szó:
    [link]
    Hm. Gondolom nem olcsó mulatság. És valóban, 80k körül van itthon.
    BTW a mobilarenán volt róla cikk is. iPhone-hoz... ??? - NOOOOOOOO :Y :O

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    Még valami eszembe jutott mára: mivel illik pucolni bőr, illetve velúr fülpárnát? Igencsak belerohadtam a Linearba, és bár nem vagyok egy dzsuvás állat, azért néha le kellene pucolni úgy érzem. :K Ugyanez igaz a Beyer velúrjaira is, az erre vonatkozó tanácsokat szívesen fogadom.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz szakibá... #22179 üzenetére

    Ok, köszönöm, azt hittem igazi bőr, de most hogy így írtad megtapogattam nem csak a fülemmel, és valóban inkább mű -bezzeg a B&W :U.
    A velúrral kapcsolatban már megelőztek, tudtam hogy van velúr bőr, igazi, de valószínűleg még életemben nem találkoztam vele. Minden kommerszebb hasonló hatású - értsd szőrös ;) - cuccra rámondják, ennek az általánosításnak vagyok én is az áldozata.

    Köszönöm, szerintem egyik esetben sem követek el nagy hibát, ha kézzel finoman átdörgölöm nedves ronggyal / kendővel és egy kis mosogatószerrel.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz baluka26 #22444 üzenetére

    "Ez privát gyűjtemény?"

    Nekem is ez jutott eszembe... személy, vagy intézmény? XD
    A pontos jogi változatokat most hagyjuk.

    Már megint az Orpheus van középen, meg annak még rendes fejforma is jutott. Szerintem még ember nem hallott egy darabot sem, csak selyemkendőbe csomagolva hurcolásszák őket egyik vitrintől a másikig kiállításról kiállításra. ;] Persze savanyú a szőlő, de eszembe jutott megint, hogy egy ilyen cuccot használni is kell, ha már van rá keret.

    Beugrott egy autós műsor tesztje (Fifth gear), ahol egy Maserat MC 12-t tesztelnek a friss hóban. :Y a tulaj pedig csapatja, adnak a fényezésnek meg a küszöböknek, megáll a víz a szellőzőjáratokban, stb. -Na ennyire nem kell elvadulni, de remélem akinek van -mondjuk egy Orpheusa, az nem csak show-offra használja.

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz dudika10 #22605 üzenetére

    Így van, olcsó bolti kábelnek híg a hangja. Vettem egy 3m-es hosszabbítót (3,5-3,5 papa-mama) 290 HUF-ért jóféle (műanyagba) öntött csatlakozókkal. Azt gondoltam, hogy sok jóra nem kell számítani, de gyorsan kellett valami megoldás. Aztán csatlakoztam hozzá és:
    - a zacskóból frissen kicsomagolva kontaktos volt
    - a mama megkarcolta a fülesem papáját, érezhetően nehezen, akadósan járt benne.

    Ekkor döntöttel el, hogy ami kicsit is fontosabb a számomra, azt soha nem fogom rákötni. Növényeket a kertbe fel lehet vele kötözni, kb ennyire jók. Hiszen egy Neutrik csatlakozó került annyiba, mint ez az egész... 4* XD

    Kábelekre még nem vagyok valami igényes, jómagam forrasztottam 3 eres tyúkbélből (noname, maradék) és kínai csatlakozókból jack-5pin din kábeleket, de működik ;)
    Válassz olyan kábelanyagot ami sodrott és "shielded" -szerk.: megtaláltam a magyar szót, árnyékolt XD -, aztán egy kis hákolás és kész. BTW felhasználás módjától függően ajánlanám a Neutrik pipás csatlakozóit, MP3 lejátszóhoz kiváló, mert nem törik meg, a legolcsóbb Neutrikkal állandóan gond volt, nem bírta a terhelést, és attól is féltem, hogy a lejátszó mamáját tönkre teszi a nagy merevséggel, feszítéssel. Fix helyre nekem a gagyi is megteszi.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz contaxg #22683 üzenetére

    Húú, majd hallgassuk meg a 235-öt a 231PRO mellett... nagyon esz a fene, hogy mit változtathattak rajta... Btw a 231PRO még mindig 10 fölött van boltokban, a 235 meg 8 alatt. De ennek szerintem csak marketing oka van. Vagy semmilyen oka nincs ;]

    szerk.: van valakinek egyáltalán 235-öse, vagy a 231 alapján mondogatjuk velem együtt, hogy nem lehet rossz? Csak mert tényleg jó lehet, de nem teljesen ugyanaz. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz szabolcs1975 #22723 üzenetére

    Egy ilyen folt?
    Egy ilyen feketedés magába szívja az elektronokat, de minimum eltéríti őket. Egy kis zenehallgatás és lehet hogy féreglyukat generál a nappaliba. Vagy a füledbe. Én fel nem venném ha kedves az életem. De vállalom a felügyeletét, ha nekem adod, nem okoz több kárt a világnak! Majd veszek még elé egy vérnyulat. ;]

    Eszembe jutott egy korábban hallgatott tárgyam. Beszéltünk arról, hogy a pszichés állapot (hangulat) nagyban befolyásolja, milyennek látunk egy színt. Ha épp rossz a kedv -> hidegebb árnyalat minden, jókedvben "világosabb", stb. Majd ismertettek egy eljárást, ahol a színek megkülönböztetésére vesznek fel random embereket (valami teszt). A pontosság jegyében a színmintákat egy gépen kell nézni sötét szobában. Mivel pontos szöghelyzetben kell a mintát nézni, a fejük kerettel rögzítve van, és ha jól emlékszem rá is kell harapni egy gömbre, ami biztosítja a fej mozdulatlanságát. Tehát kb. a sötétben vagy kipeckelt szájjal és folyik a nyálad, a fejed nem mozgathatod, de valahogy közlöd milyen színt látsz pontosan. Bizonyosan ideális eredményt ad :C

    Valami hasonló érvényes a hangokra is nyilván, ahogy egyre többet írunk a (talán nem is létező) foltról, úgy csökkentjük a terét bigmasterg HD800-asának. Legalábbis a foltos oldalét. Mert az biztosan gyengébben fog szólni. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz fi:zi'k #22726 üzenetére

    A helyzet az, hogy a szado-mazo kisérlet igazi... Anno részletesen el lett mesélve, sajnos csak ennyi maradt meg belőle. Nehéz lesz rákeresni google-el, hogy mi lehet az eredete, mert a szado-mazora szerintem mást ad ki XD. Ha megtalálom, azonnal belinkelem :DDD
    Szerk.: bár el tudom képzelni, hogy csak régen, a gépi mérések létezése előtt volt szükség erre.

    [ Szerkesztve ]

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Aktív témák