Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz contaxg #49396 üzenetére

    Sok kínai csoda van, amik hangban igen olcsón odapirítanak az "olcsóbb" (alsó és középkategória) fejeseknek. Brainwavz, Xears, Hifiman stb. Nyilván nem Shure-t kell Shure-al összehasonlítani ahhoz, hogy a képlet működjön :)

  • DBAtti

    aktív tag

    válasz contaxg #49396 üzenetére

    "...az én kis igen jó fülhallgatóm" -> Mit szoktál használni?

    Most direkt visszaolvastam régi privát üzeneteimet, hogy megtudjam, milyen fülest próbálgattam anno Shufny jóvoltából. Az egy Brainvawz B2 volt, amire akkor is sokan esküdtek, és az egyik legjobbnak volt kikiáltva a kategóriában.
    Vártam a csodát. Aztán -bár fel lettem világosítva, hogy érzékeny a behelyezésre, és mélyben kicsit szolid- nekem alul nagyon hiányzott valami. Azt el kell ismerjem, hogy magasban brillírozott, középben is nagyon jó volt, de aztán kész, elfogyott. Bennem itt fogalmazódott meg, hogy nem fogok soha nagyobb összeget áldozni fülhallgatóra, ugyanis a Beyerem nekem nagyobb élmény volt hallgatni, még ha kisebb is a felbontása.

    És itt egy merész párhuzamot vonnék még az életemből: kicsit olyan ez szerintem, mint kis átmérőjű közép-mély sugárzós hangszóróktól várni a megváltást. Meghallgattam egy Creative T40-et, mert nagyon be volt harangozva mindenhol csúcs aktív szettnek. Magas van, közép akad, mély: nincs. Inkább a Canton LE500-at favorizáltam (használtan áruk azonos volt, koruk 1 vs ~30 év). Tudom egyáltalán nem fair, mert anno a Canton egy vagyon volt, de talán érzékelteti jobban a gondolataimat, viszonyrendszeremet.

    Azt is tudom, hogy a HighEnd fejesek membránja sem nagyobb 40-50mm-nél, mégis adnak mélyet rendesen. De szerintem az sem lesz hangfalas mély, max annak nagyon jó, élvezhető érzékeltetése. :U
    Szeretettel várom a :W kommenteket ;)

    "A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Aktív témák