Hirdetés

Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    Megjött az ATH-AD2000. Egy régi álom vált valóra, több értelemben is :)

    Rövid ismertető az első benyomások alapján:

    Külső:

    Vékony, könnyed benyomást kelt, pedig ugyanolyan nehéz, mint az AD900, mégis könnyebbnek érezni. A keret teljes egészében magnézium, a pántok iszonyat jól néznek ki. A párna valami Ecsaine nevű anyagból van, finom puha tapintású, de nem olyan bolyhos érzetű, mint az AD900 plüss párnái. Viszonylag laposak, a forma is más, mint az AD900-nál. A hátulja teljesen nyitott, belül is, a párna is lyukacsos belül (mint a többi AD fejesnél). A kábel valami zseniális. A bevonat nem tudom micsoda, de nem tapad, tartása is van meg hajlik is, jobb az AD700 kábelénél is, ami nagy szó. Belül persze sokkal jobb, ez a külső borítás volt :) Dupla oldalas kábelezésű, ami ezen a szinten már elvárható gondolom. A csatlakozó a szokásos, szerintem változatlanul remek. A szárnyak is tök jók, de ezt már megszokhattuk. Ja és szerintem gyönyörű, bár mi mást mondhatnék :D

    Hang:

    Na ezt nem lesz egyszerű, több szempontból sem. Aki hallott már AD900-at RENDESEN SZÓLNI, az helyzeti előnyben lesz, de azért más karakter, szóval csak nyomokban hasonlít. Elsőre - zsepi nélkül - kicsit laposnak, tompának, élettelennek találtam, zsepivel iszonyatosan átlényegül, sokkal jobban, mint az AD900. Nem tudom komolyan gondolták-e, de ez még az AD900-nál is laposabb és kisebb a belső tér, szóval ahhoz, hogy úgy szóljon, ahogyan kell meg kell növelni a belső teret, ez meg zsepi mod vagy valami egyéb, hasonló eljárás. Ennek a hangjáról írok, mert így szól normálisan, az alap verzió nem szimpatikus (lehet groteszknek tűnik, de tényleg így érzem, és míg az AD900-nál nem teljesen egyértelmű a mod pro/kontra mivolta, itt eddig abszolút moddal a nyerő minden tekintetben). Nem, nem tudom miért nem ilyen párnával adják alapból :) Szóval a hangja: nagyon egyben van, nincsenek olyan rétegződések, mint az AD900-nál (ahol a mély a háttérben van kicsit). A tere szűkebb valamivel, de mélyebb is. A mély dominánsabb, a középmély még inkább, ez valami hihetetlenül jól egybeolvad a középpel, nagyon szép testet ad neki, rendesen üt, de abszolút nem tolakodik. Mennyiségre valahol a HD580 körül lehet, de sokkal finomabban csinálja, az ehhez képest tolakodóbb mély szerintem, az AD2000 inkább lágyabb, jobban terít, de azért üt, érezni, nincs a háttérben. A közép az, ami könnyedén lenyomja az eddigi etalon AD900-at is, szimplán a legjobb, amit eddig hallottam, W5000-et is beleértve. Tudja mindazt, amit az AD900, de még tisztább, kifinomultabb, testesebb (középmély ugye), és meleg, ellenben a 900-assal. A magasai lágyak, finomak és precízek, nincs semmi éles bántó hang, vagy mesterségeskedés. A magasak kevésbé melegek, mint a W1000X-nél voltak (ott nagyon annak érezni), de azért kicsi színezés szerintem itt is van. A hangja közvetlen, mint az AD900-nak, nem engedi el a figyelmed, ott van végig, és nagyon tud az érzelmekre hatni (=AT :) ) Amit rendszeresen mondanak róla, hogy piszok gyors, és tényleg így is van, a komplexebb zenéket is röhögve adja ki magából, teljesen igényesen és kifinomultan, nem tudtam megfingatni sehogy :D Az AD900 sem lassú fejes, de messze nem tudja ezt ilyen szinten művelni. Annak aki nem ismerős AT frontot egy gyors összevetés a HD580-al: annak is nagyon egyben van a hangja, de irányítottabb is, az AD2000 szélesebb térrel rendelkezik és jobban be is tölti azt minden irányban. Közelebbi karakter, a mélységük nagyságrendileg hasonló, mindkettőnek nagyon jó szerintem. Az AD2000 agresszívebb karakter, pörgős, végig fókuszban marad, és hasonlóan az AD900-hoz körbevesz, bevon, becsomagol. Az 580 meg inkább próbál hangfalszimulátor lenni, legalábbis az AT-hez képest. Ami miatt az AT a favorit nálam az pont a fentiek, nem a valósághűség a célja, hanem az élmény átadása, és ha találkozik valakinek a preferenciájával, akkor gond nélkül veszi is az akadályt. Ha nem hát nem, az AD2000 színezése pl. biztosan lenne, akit elriaszt, illetve a tere ennek is mesterséges alakú, de én pl. pont ezt a széthúzottat szeretem, szóval megvan a célközönség :) Ahogyan mondtam, az élmény van a középpontban, erről szól minden :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák