Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Sziasztok!

    A4Tech BigThumb (WOP-49) egerem van (a képen WOP-49Z van, ez enyém fröccsöntésileg ugyanez, csak mindkét scrollja fekete, ami ugye lényegleten), de szeretnék már egy újat, mivel hosszú távon (8-10 óra meló, utána itthon 5-6 óra nem-meló) már kényelmetlennek érzem -- valszeg mert öregszek :D

    Ahogy elfigyeltem az egérhasználatomat, a következő dolgokkal van bajom:
    - csuklóból a levegőben kell tartanom a tenyerem, mert egyébként leér az asztalra és ráhúzum az egeret, így egy kicsit hosszabb kéne (úgy másfél-két centi megoldaná a gondot);
    - az ujjaim tövét magasba kell tartani, mert máskülönben az ujjbegyeim nem találkoznak az egérrel, második perccel meg elég kényelmetlen kattintani, szóval kicsit magasabb volna jó, úgy egy-másfél centivel;
    - mikor épp nem esik jól a levegőben tartani (vagy épp elfárad), a kisujjamra folyton felszalad az egér, szóval valami olyan kéne, aminek van polc a kisujj számára;
    - a nagyujjal hasonló a helyzet, bár annak ezen van egy kis tartóka, de ez annyi, mint halottnak a csók.

    Ami szerencsés lenne:
    - ne legyen rajta mindenféle gomb az útban (ahol nem nyúlok hozzá, ott nem baj, ha van)
    - lehetőleg legyen a harmadik gomb a scroll (és ne legyen bivalykemény a középső gomb, vagy legyen kiszerelhető belőle a hátráltató rugó, mint ebből :P)
    - drótos legyen, semmi wireless.
    - nem kell rá kijelző meg hasonló csicsák, még felirat se muszáj :P
    - nem kell haccázezer dépéi, nem kellenek súlyok hozzá (ha plusz vasat találok benne úgyis szétszedem és kivágom belőle)
    - ne legyen huszonharminc ezer forint :P

    Ha valakinek van valami ötlete, azt előre is köszönöm :)

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz nyunyu #6093 üzenetére

    az altalam hasznalt Eneloop akku

    az eneloop aksi valami olyat tud, amit semmi más -- egyszer feltöltöd és majdhogynem soha nem merül ki, sztem miniatűr fúziós reaktor van bennük...

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz nyunyu #6128 üzenetére

    Nem reklámozni akarom, de tényleg eneloopot használjatok, ahova csak lehet... már mindenkinek bizonyított, nincs mégegy aksi, ami így bírná... ráadásnak nem drágább a többi márkásnál.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz zsero #6135 üzenetére

    A kettő közti különbségről nincs tapasztalatom, de az alap vartákat/energizereket/egyéb alap márkás aksikat a saját árkategóriájában (4.000/4db) kenterbe veri az eneloop. Amit tud: hajszálnyira megegyeznek a feszültségek (vásárlás pillanatában 1-2 ezred volt különbség, ha van köztük egyáltalán üresjáratban), valamint még eléggé lemerülve is kicsi a belső ellenállásuk (ezáltal nagy a kapocsfeszültségük), így sokáig terhelhetőek nagyobb árammal, jóval tovább, mint a többi aksi. Ennek mondjuk inkább fényképezőgépeknél van szerepe - a 2000mAh-s eneloop jóval tovább bírja, mint mondjuk egy 2400mAh-s energizer... Másik meg, hogy alig van önkisülése.

    Persze *állítólag* a varta, amit írtál is tudja ezt, de erről nem vagyok meggyőződve, lévén nincs ilyenem... bővebbet inkább fotós fórumokon lehet olvasni.

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Szeretnék egy új egeret, mert a mostani már nem fogja sokáig húzni (véleményem szerint tervezési hibákból fakadóan).

    Ami szempont:
    - drótos legyen. Nem tudom elviselni a vezeték nélküli egerek "ébredési" lagját, meg elemet cserélgetni se szeretnék benne (pláne mert az aksinak/elemnek felesleges tömege van).
    - ár: legyen max. 10-12k körül (ez már jól behatárol...)
    - méret: legyen olyasmi méretű (nincs túl kicsi tenyerem) és kialakítású (másféléknél folyton rátolom a nagyujjamra az egeret), mint a mostani, de minimum akkora, mint a A4Tech bigthumb (magas egeret szeretek). Ez utóbbi volt a mostani előtt: lassú és összevissza lógós műanyagokból összerakott, tákolt hatású izé, többet olyat nem szeretnék, mert bár a kezem rajta tartani nem kényelmetlen, de használni annál inkább.
    - legyen hasonlóan gyors is (ezt a mostanit leggyorsabbon használom, fél szövet egérpadon megélek. Nem játszok halomralövős játékokat, ha meg mégis, akkor se hálózatban, úgyhogy jellemzően van load :P -- de ennyi helyem van, így szoktam meg, már így kényelmes, és mindig nagyujjnál van az enter :) ).
    - legyen a lehetőségekhez mérten könnyű (a mostani belében volt csavarral rögzítve egy halom vas, azt kiszórtam belőle, így már jó. Alig vártam, hogy megszabaduljunk az egér golyójától, erre telerakják vassal... :/ ).
    - 3 gombos... vagy könnyen leszerelhető/letiltható extragombos (ennél az extra gombok szerencsére külön panelen vannak, ami vezetékkel és csatlakozóval van a főpanelhez szerkesztve -- no ezt én szépen széthúztam... végülis csípőfogó meg forrasztópáka is van itthon, de így elegánsabb, mint elvagdosni a mikrokapcsoló lábait vagy a kábelezést...).
    - legyen matt a felülete (általában azokon nem nagyon gyűlik meg a trutyi -- cégnél ennek az egérnek az optikai verzióját használom, amin ugye nem gyűlik a cucc, de elég rossz a középső gombja (nem mikrokapcsolós, hanem sima harangkapcsolós, már egyszer cserélnem kellett benne).
    - ha egy mód van rá akkor a szétszedést ne gátolják a tappancsai... takarítaná az ember, a tappancs nem jön le tisztességesen, összehajladozik, a ragasztója meg külön életet él, összeáll f!kává, egyenesen szinte lehetetlen visszaragasztani... a mostani egeremen már egy tappancs sincs meg, mert kábé háromhavonta szét kell szedni takarítani (ritkábban kéne, ha nem gyűjtené a felülete a ganyét, ugye).

    Ha volt cérnátok végigolvasni és tudtok ajánlani egy-két típust, azt szívesen venném! :R Előre is köszönöm, további szép estét, kellemes készülődést! :))

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #25954 üzenetére

    Az lemaradt, hogy átnéztem az első hozzászólást, de ott más szempont szerint vannak az egerek besorolva: a pontosság engem nem nagyon érdekel, egyébként se nagyon tudok egérrel bánni, amit lehet billentyűzetről intézek.

    Nálam a szempont a kényelem (elég magas legyen, legyen rajta nagyujjnak polc, és ne csak pici horpadás), meg hogy ne retkelődjön. Kicsit visszább olvastam, whYz írta: "A fenyeset sokkal egyszerubb tisztitani, csak atmesz rajta egy ronggyal es kesz, mig a matt ilyen gumis bevonat, ami idovel kopik is." -- nos, én nem ilyen mattot keresek, a gumírozott felületektől herótom van, hanem matt festékkel kezeltet, mint pl. a mostani egerem optikai cimborája.

    Egyelőre úgy fest, hogy az Arctic M571-D lenne a befutó -- a fentiek fényében van valami, ami miatt nem ajánlott?

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Tothgera30 #25977 üzenetére

    A javasolt Logitechek nagy része egyforma burkolattal rendelkezik, ezek közül valamelyik van bent egyik kollégának: nem biztos, hogy ez a típus, csak ilyen a tarka hátú, és ilyen alakú. Valamiért úgy rémlik, hogy ennek a fogása nekem nem tetszett, mert túl sekély a nagyujj számára a hely. Persze lehet, hogy rosszul emlékszek, majd másodikán egy óvatlan pillanatban jól megfogdosom :D

    (ráadásnak ezt a G400-at már nem is árulják, illetve ahol meg igen, ott másfél-kétszer annyiért, amennyit egérre szeretnék költeni... 10-12k körül szeretném meghúzni a limitet (plusz posta))

    Még egy kérdés: honnan lehet megállapítani, hogy egy egér a DPI beállítást megőrzi-e (eepromban vagy bárhol)? A mostani GM-M6880-as megőrzi, de a GM-M6800-as nem. Számomra még ez is szempont lenne, mert mindig áramtalanítom a gépet, ha nem megy...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz birno #28469 üzenetére

    Kinek a pap, kinek a paplan -- én a GM-M6880 oldalán lévő plusz két gomb csatlakozóját is lekaptam a panelről, nehogy véletlenül kattintson :D Nem szeretem, amikor rosszul nyúlok az egérre és ellapoznak a weboldalak (vagy más hasonlóképp váratlan eset történik).

    (a fenti vertical mouse-os kérdésere valaki? ;) )

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv!

    Mi módon tudnék a windows beállítása szerinti maximumtól érzékenyebb/jobban gyorsulós egeret beállítani? Vettem ebayről egy függőleges egeret, és lassúnak találom... a mostani egerem sebessége teljesen jó (az 1920 pixelt lassan mozgatva kb. 20, míg gyorsan mozgatva kb. 5mm távolságon teszi meg), míg a függőleges egér lassan mozgatva kb. 30mm, míg gyors mozgatáskor kb. 10-15mm alatt teszi meg ugyanezt a távot.

    Jó lenne, ha ez is hasonlóképp gyorsulna, illetve hasonló lenne a lassú mozgatási sebessége... ez a (feltételezem...) gyenge/ócska/stb. érzékelő miatt van, vagy lehet valahogy, pl. programmal állani a dolgon? Drivert nem adtak hozzá, de doboza azért volt.

    A fenti adatoknál mindkét egér az ő általa 1600DPI-nek ígért érzékenységen volt használva.

    A függőlegesnek ilyen érzékelője van (hátha segít...)

    Előre is köszönöm az infót!

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz jaffa 2843 #28979 üzenetére

    nem elírás, igen, milliméter! :D Nekem így a kényelmes. Az egérpadom jelenleg 110x175mm (egy tomtopos szövet egérpad *fele* -- mellesleg puha és már kimostam nagycsomószor kefével, nem válik szét, teljesen korrekt). Ha tizenhúsz centiket akarok valamit tologatni, akkor nem egerészni fogok, hanem elkapom a vaslót oszt nekimegyek a gúnyáknak :U De mindenki úgy egerészik ahogy őneki a kedve megkívánja, én speciel nem akarok vállból evezni, ha jól elboldogulok ujjmozdulatokkal is ^_^

  • spidersoft

    senior tag

    Szóval akkor nincs erre valami program, amiben lehet beállítani gyorsabb egeret/felülbírálja a windowsos működést? Reméltem, hogy itt, mint különféle egerekkel foglalkozó topicban, valaki hátha találkozott ilyennel...

    Próbáltam beállítani a registryben is (ott állítólag valamivel tovább lehet húzni az egérsebességet, mint a vezérlőpultról), de ettől se lett jobb. Szimplán lassú. Megaztán ez a függőleges egér szélesebb is kb. 2 centivel, így nincs több helyem egerészni :D Tervben van új számítógép asztal, ahol több helye van az egérnek, ott talán megbékélek majd ezzel a sebességgel, csak akkor addig nem fogom tudni használni az új szerzeményt, marad az eddigi egerem...

    Merrefelé érdeklődhetek esetleg, milyen más topicban? :F

  • spidersoft

    senior tag

    válasz spidersoft #28984 üzenetére

    szélesebb is kb. 2 centivel, így nincs több helyem egerészni -- ez értelmetlen... azt szerettem volna mondani, hogy nincs sok hely a billentyűzet mellett az egérnek, jelenleg kb. 13 centi, amiben el kell férjen az egér, az ujjaim, meg még a mozgástér is (és a függőleges egér szélesebb, mint a mostani, meg még lassabb is, duplán csökken a hely a mozgásra), az új asztalon már több hely lesz, de az még nem most lesz kész.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Stunts666 #28996 üzenetére

    Most egy erősen megkusztomizált teszkós asztalom van, hellyel-közzel használható, de túl kicsi, mellé vannak pakolva, amik nem férnek bele... Az új nagyjából meg van már rajzolva, de még tisztázni kell rajta pár dolgot... tudnia kell a következőket:
    - két PC el kell férjen benne;
    - süllyesztett helyen kell legyen a monitor (nem szeretem, ha felfele kell ránézni, nem planetárium ez...)
    - opcionális, de jó lenne, ha elférne *benne* egy színes laser (nem túl gyakran kell, de nem akarom mozgatni/folyton előszedni, így fix helyet, de nem főhelyet szánnék neki);
    - legyenek fiókjai (minél több, amennyi csak lehet -- mélyebbek és egész lapos is);
    - legyen az egyik fiók egy kihúzható pult elöl lehajtható lábbal, fölötte kb. 20cm hellyel (kinézetre: előlappal és alacsony külső oldallappal rendelkező, de belső oldallap nélküli fiók...), így forrasztópákástul-tápostul-mindenestül be tudom tolni az asztalba, mindig kéznél lesz és nem esek fel a széthagyott forrasztópákában :D;
    - minden munkafelület alul-felül lekerekített munkapult kell legyen (herótom van az "olcsó" szétkopós/szétolvadós/szétmállós alig-mázolt felületű bútorlaptól);
    - minden sínnek 100% kihúzhatóságúnak kell lennie;
    - kell lábtartó ;)

    A síneknek 1000Ft körül vannak darabja (kelleni fog talán 6), a munkapultnak meg 8000-8500Ft métere, kelleni fog talán 2,6m, a bútorlap négyzetmétere vágással 2500-3000 között van (kb. 3m²), 35 alatt szerintem nem áll meg a dolog, inkább a 40-hez fog közelíteni... ezért kell *nagyon* átgondolni :D

    Nekem teljesen jó így, trackballt pergetni kell sokat, vagy gyorsra kell állítani, hogy ne kelljen, de akkor már lehet gyorsra állított egerem is :D nekem pont elég ez a hely, hozzászoktam ehhez a sebességhez, igazából sokkal lassabb egerekkel már kényelmetlenül érzem magam, kitolom a világból, vagy idegbeteg mód tologatom-emelgetem folyton, mint a lendkerekes autót. A gyorsulás meg azért jó, mert (ehhez is hozzászoktam) hirtelen oda-lassabb vissza mozdítással (vagy fordítva, épp merre kell) teljesen jól lehet pótolni az egér emelgetését: a kurzor ugyanoda kerül, de az egér már másutt lesz a paden, időben meg nem több, mint felemelni az egeret és odébbtenni.

    ng0ofy: A csuklod nem fárasztja? mivel nehezen fértem vele, meg a gyorsulás gyengesége miatt emelgetni kellett folyton, így görcsösen fogtam, nem voltam még hozzáidomulva... egy délutánt használtam, ha lesz több helyem akkor majd még játszok a beállításokkal, hátha be tudom lőni jóra. A szokatlan tartás miatt a könyökömben csinált egy aprócska izomlázat, de a csuklóm érdekesmód nem volt olyan fáradt/feszült/"melegérzetes", mint egyébként egy szokásos átegerezett délután után... nyilván ez lehet az aznapra jellemző egyedi történet is, hogy jó-e vagy sem, azt majd tényleg csak hosszabb használat után lehet kimondani.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz jaffa 2843 #29005 üzenetére

    ha új egeret veszek, akkor három dolgot szoktam megnézni:
    - nincs-e benne kitermelhető vas (a legújabb, függőleges példányban egy 24g-os darab volt)
    - nincs-e plusz rugó a scroll alatt (ha van, akkor kiberhelem belőle)
    - leszerelhetőek-e a 3 fölötti gombok (jellemzően +2 böngésző előre-hátra gomb), ha igen, akkor lehúzom a csatlakozóját

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ViZion #29011 üzenetére

    Ha már úgyis szétszedem a rugó meg a vas kitermelése okán, akkor már mindegy, nem sokból tart lehúzni a csatlakozóját :D a gombot nem szedném ki, mert lyukas lenne az egér tőle (mintahogy a wingombot se szedtem ki sohase, igaz eleinte folyton rányomtam, mert az ALT volt ott megszokva, de hozzászoktam nagy duzzogva). Caps egy elég felesleges gomb, az shiftnek van remapelve nálam, de a többit hagytam békén.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Bakitm #29043 üzenetére

    Esetfüggő, gyakran sikerül, de a "kettőhuszas pillanatpáka" agyonverheti a félvezetőket (lévén a trafó szekunder oldalát a melegedő drót zárja rövidre, azaz feszültség alatt van), ezért nem érdemes. Ettől eggyel jobbak a trafó nélküli, de rendes pákák (3-4.000Ft, tacskóban is szokott lenni Fahrenheit), ahol már nincs fesz. alatt a pákacsúcs, de a hálózati feszültség még ott van körülötte, ami zavarokat okozhat, tekercs-jellegű (pl. huzal/rétegellenállás...) alkatrészekben feszültséget indukálhat (ugyancsak agyonver valamit...), ha közel viszed bizonyos alkatrészekhez. A legjobbak a kisfeszültségű (trafós, leválasztott) szabályozható pákák, 10.000 körül kezdődnek, nekem speciel a legegyszerűbb Somogyis van (vékonyabb-vastagabb hegyet praktikus venni hozzá, párszázas tétel).

    A nyomógombnál amit érdemes megnézni, hogy stimmeljen:
    - lábkiosztás (hátulról hozzáméred)
    - az egész gomb magassága (fél milliméter is számíthat...)
    - a gomb aktív pontja ugyanott legyen

    A gomb befoglaló mérete nem szokott annyira kritikus lenni, szokott lenni valamennyi hely körben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák