Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Silvirenzo #19029 üzenetére

    Elolvastad az első hozzászólást? Az mk250-re valaki múlt héten mondta, hogy nagyon jó neki. Az 1600+ DPI dolgot nem értem. Egyrészt bőven elég 1200, 1000 még inkább, öreg rókák 400-800-al is vígan elvannak. Ez ügyben olvasd végig az első hozzászólást, kérlek!

  • drtimot

    aktív tag

    válasz Silvirenzo #19032 üzenetére

    Ez egy nevetséges állítás és egy buta vélemény :D Rossz helyeken olvasgatsz minden bizonnyal.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • cellpeti

    veterán

    válasz Silvirenzo #19032 üzenetére

    igaza van drtimot-nak. Nézd meg hány és hány külfödli játékos tolja 400-800dpi egérrel. Nem hiába ajánljuk mi itt ezeket. De ha neked olyan kell...mi csak tanácsot adunk. Az már a te saját szubjektív megítéléseden múlik, hogy megfogadod-e őket. COD4 tolom 400dpi-vel és sztem nem is rosszul.

    Tigris, tigris, csóvafény...

  • drtimot

    aktív tag

    válasz Silvirenzo #19034 üzenetére

    Lévén egy ilyen vélemény nem lehetett korrekten megalapozva, így pont te vagy az, aki egy az enyéméhez hasonló véleményt egyenrangúnak minősítettél az itteni első hozzászólással, amiben sok-sok óra munkája és sok év tapasztalata van.

    De akkor lássunk néhány egyszerűbb érvet, reagálva a hozzászólásod részleteire:
    "Az első hozzászólás csak egy vélemény... " - nem az. Az első hozzászólás tapasztalatok (mind teljesítményre, mind a minőségre vonatkozóan), tények (pl. felhasznált alkatrészek, képességek összevetése) és mérési eredmények (pl. szenzorok viselkedése különböző sebességek és frekvenciák mellet) összegyűjtésének eredménye. Ha érdeklődsz, [oWn]f4te biztos szívesen mutat neked pár linket, ahonnan ezek származnak, de magad is felkutathatod őket guglival.

    "egy hobbi gamernek aki fps-eket szokott tolni 1600-2000dpi a minimum, főleg multiba"
    Nem látom, miért változnak meg hirtelen az egér-szükségleteid, amikor mások belépnek a játékba. Esetleg 10 játékos fölött megintcsak újabb egér kell?

    Alapvetően megszokás kérdése, hogy mekkora DPI-vel játszol, de mivel az alacsonyabb DPI "engedékenyebb" a motorikus hibáiddal szemben, én azt mondanám, egy hobbi gamernek az való inkább. (Hiszen ha 3000DPI-vel futkosol, akkor a remegő ujjadtól ugrálni fog az egér a képernyőn, míg 400 DPI-n ez max annyit változtat, hogy jobb, vagy bal szemen lövöd az ellent.)
    Forrás: Sok ezer profi gamer, akik a legkülönbözőbb dpi beállításkkal sikeresek (de leginkább azért alacsonnyal).

    De mindez úgyis tökmindegy, mert vezeték nélkülivel pont akkora késésed (neadjisten megbízhatatlan mozgásod) lesz, hogy az a hátrányodra válik multiban.

    "Most én mi alapján döntsem el h melyik vélemény mellett voksoljak?" - Amelyik megalapozottabbnak tűnik. Meglepne, ha az a másik vélemény olyan meggyőzően prezentálta magát (hiszen hibás alapjai voltak), mint az itteni első hozzászólás. Az ilyenekhez persze jó ítélőképesség és józan ész kell, de ez alapvető skill kell, hogy legyen online. (meg persze offline is, de ott legalább egyszerre kevesebben harsogják a füledbe a butaságaikat)

    "Ráadásul én claw grip-es vagyok palm gripeseknek elhiszem h öreg róka létére elég a 400-800!" - Na, ennek a résznek legalább van valamennyi alapja! Ha egy olyan fogással használod az egeret, hogy a csuklód leér a padra (mert ugye egérpadon használod az egeret, nem pedig az ágyon), akkor nem tudsz az ujjaid hosszánál többet mozogni a csuklód felemelése nélkül, így kényelmesebb lehet a magasabb érzékenység. Ugyanakkor létezik olyan claw hibrid is, amikor alig érinti a csuklód a padot, vagy éppen nem helyeződik rá akkora súly, hogy karból ne tudnád mozgatni az egeret.

    Összesítve: megszokás kérdése. Ha te 1600DPI-hez vagy szokva, és elégedett vagy vele, akkor maradj annál. De ne erőszakolj magadra egy új sebességet azért, mert valahol azt olvastad.

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Silvirenzo #19036 üzenetére

    Megtanulod beállítani az in game settingsben a mouse sensitivity-t.

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Silvirenzo #19032 üzenetére

    Ne higgy nekünk, próbálgasd különböző beállításosokon hetekig, hónapokig a különböző egereket és rájössz magadtól. A lézeres érzékelők pontatlanok és tohonyák (szerintem) az optikai magas CPI értéken hajlamos nem reagálni gyorsabb és szélesebb mozdulatokra. Viszont a kis apró moccanásokat minden értéken a legtöbb egér érzékeli, tehát az alacsonyabb beállítás nagyobb tartományt fed le, ahol megbízhatóan működik.

  • ShadowK

    tag

    válasz Silvirenzo #19047 üzenetére

    Most nem azért, de túlbonyolítod a dolgot. Vitatkozol azon hogy milyen dpi a jobb és tanácsot kérsz úgy, hogy neked van egy fix érték amin hajlandó vagy játszani. Nem nonsense ez így? :W

    Mindenkinek egyedi ízlése van, ezért van a gamer egerekben állítható dpi.Vehetsz G400-at ami mindenki szerint bevált dolog, vehetsz még olcsóbban A4Tech X7-et amit szintén jónak tartanak mindenhol és meg vannak elégedve vele, az ára pedig nem vészes. Mindegyik állítható DPI-s, úgy használod ahogy éppen akarod. Mi a problem?
    Ha meg vezetéknélküli gamer egér kell, akkor magadra vess, az nem fog menni olcsón :N
    A másik dolog az, amig megsúgok, szintén claw gripesként és szintén volt vezetéknélküli egeretem (nem, nem játékra vettem), hogy a vezeték nélküli egerek nehezek, a többihez képest még bele kell tenni az elemet is, általában 2-t is. Ez egy claw gripesnek kizárólag rosszat tesz pontosság szempontjából, oda hogy gyors legyél ujjbeggyel és pontos is, minél könnyebb egér kellene.
    Másokkal vívsz vélemény csatát arról, hogy amit mondanak az szubjektív és lehet nincs igazuk, miközben egyszerűen arról van szó, hogy meg kell értsd, claw grip + nehéz vezetéknélküli + gamer ezek többszörösen egymás ellen dolgozó dolgok. Ennél rosszabb kombinációt nem igazán lehet kitalálni. Nemhogy csak a vezetéknélküli gamer nem talál, de ahogy mondtam, magadnak adsz pofont bazi nehéz egérrel magas dpi-n claw grippel.
    Amit mondtak neked a srácok fentebb, azok megfontolandó tanácsok, de senki nem fog könyörögni, hogy meghallgasd :D

    [ Szerkesztve ]

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Silvirenzo #19047 üzenetére

    Ezt érdemes átolvasni illetve megfontolni. Valamint ha claw gripes low sens player kell akkor emlékeim szerint Strenx és k1llsen nevezetű playereknek érdemes utánanézni. ;)

    Valamint mutass már egy tesztet ahol állításod szerint MÉRÉSEKKEL igazolják milyen frankó vagy unfrankó az épp tesztelt példány. Amennyire emlékszem a mai napig egy darab esr-es teszt van ezzel kapcsolatban.

    Valamint a marketing meg a valóság között sajnos sokszor nagyon nagy a különbség...

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • drtimot

    aktív tag

    válasz Silvirenzo #19054 üzenetére

    Természetesen segíteni próbáltunk, nem csak vitatkozni.

    Ugyanis azt írtad, hogy azért keresel 1600 DPI-s egeret, mert azt olvastad, hogy az kell "minimum" (arról igazából szó sem esett, hogy te mivel használod). Ez rossz érv, mi attól akartunk megvédeni, hogy ez alapján vásárolj egeret. (És néha hasznos feltenni ilyen kérdéseket, hátha valaki maga sem gondolja végig, hogy miért is ragaszkodik egy paraméterhez - főleg, ha az nem egy fontos vagy optimális paraméter)

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Silvirenzo #19056 üzenetére

    Hazaérek linkelem a cikket. Nem az a baj, hogy high sens player vagy. Mindannyian mások vagyunk. Amin nekem sikerült fennakadni azok a hibás érveid. Ha neked megy kis mozdulatokkal is ami nekem szántó mozdulatokkal, az azért van, mert jobb a szem-kéz koordinációd. Ez olyan előnnyel is jár velem szemben, hogy kisebb a terhelés a csuklódon.
    Mindemellett usb hosszabbító nem járható ùt számodra?

    [ Szerkesztve ]

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

  • WolfheartGR

    őstag

    válasz Silvirenzo #19061 üzenetére

    Az első hsz alapvetően nem vélemény, hanem tények, tapasztalatok gyűjteménye. Nyilván tartalmaz személyes véleményt is, főleg a sokszor támadott wireless és lézeres témakörben. Bár az utóbbi egerek gyengeségeiről bőven találni infót a neten, a kutatómunkát immár rádbízom.

    Egy tesztnél sokkal megalapozottabb a felhasználók, főleg azon felhasználók véleménye, akik mögött tudás és tapasztalat áll (még ha egyeseknek fáj is). A legtöbb ilyen teszt csupán arról szól, hogy milyen csodálatos az adott eszköz, emögött marketing (azaz eladási politika [politikus meg nem feltétlenül beszél igazat]) indokok állnak. Vannak azért jobban sikerült tesztek is. Ahol bezony odamondogatják a nemjót, olvasd el a hozzászólásokat is a linkelt teszt alatt. Esetleg a tesztelő felhasználási szokásai mellett nem bukkanik felszínre az adott tárgy gyengesége. Erre egy nagyon jó saját példa, hogy (a fogását leszámítva) neked 99%-ra saccolva semmi problémád nem lenne a Mionix Naos 3200-al, míg nálam kiakad az optika akkorát tépek rajta.

    Ha windowsban magasabbra húzod a csúszkát ne csodálkozz, hogy pontatlannak érzed az egeret cpi-től függetlenül. Ott nem feltétlenül az egérrel volt a gond, hanem a windows egérkezelésével. A Win egérbeállításainál az ajánlott a következő: rámutatás pontosságának javítása kikapcsolása (alap dolog ha komolyan gondolod a játszást), csúszka középen, igény szerint mousefix, hogy teljesen nyers, accel nélküli egérkezelést kapjál. Bár bőven vannak akik a mousefixet nem használják.

    Valamint az, hogy ki milyen stílusban fogja az egeret az javarészt nem sens függő. Van aki tenyeres fogásban is hasonló mozdulatokkal csak csuklóból játszik mint te (bár ez "vertikális" mozdulatoknál már annyira nem szerencsés), van aki pedig karmos fogással is kaszál mint én: lásd. És a srác nem olyan "láma mint én", fizetett, profi játékos. Innentől pedig az az állítás, hogy márpedig multizni X-ezer cpi kell nem állja meg a helyét. Az a te személyes igényed. Amivel nincs is probléma. ;)

    Az ígért teszt: [link].

    Más:
    Hát jah, az asszony az komoly gond, itt is akad vele probléma. Nem hagy éjjel játszani, mert ő holmi alvással akarja múlatni azon órákat, mikor végre elviselhető szintre esik vissza a pingem... :DDD
    (Nagyon sokat szenvedek a helyi kábelnet gyatra hálózata miatt.)

    ‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

Új hozzászólás Aktív témák