Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Silvirenzo

    csendes tag

    válasz drtimot #19038 üzenetére

    Na akkor reagálok én is:D

    ""Az első hozzászólás csak egy vélemény... " - nem az. Az első hozzászólás tapasztalatok (mind teljesítményre, mind a minőségre vonatkozóan), tények (pl. felhasznált alkatrészek, képességek összevetése) és mérési eredmények (pl. szenzorok viselkedése különböző sebességek és frekvenciák mellet) összegyűjtésének eredménye. "

    Előszöris attól még vélemény h tapasztalatokon, tényeken, infók összegyűjtésén alapul! Nem az a kérdés h véleményről van-e szó hanem az h milyen: megalapozott vagy nem! Igen, annak tűnik, de mivel ellentétben áll sok cikkben(egyébként főleg tesztekről beszélek, párat közülük pont itt találtam) leírt véleménnyel amik szintén tények, tapasztalatok, mérési reredmények öszegyűjtésén alapul ezért írtam azt h mégis mi alapján döntsek h melyik az igaz? Nyílván ha több egybehangzót hallok akkor arra húz a szíven, eszem....:

    ""Most én mi alapján döntsem el h melyik vélemény mellett voksoljak?" - Amelyik megalapozottabbnak tűnik. Meglepne, ha az a másik vélemény olyan meggyőzően prezentálta magát (hiszen hibás alapjai voltak), mint az itteni első hozzászólás."

    Erre azt hiszem reagáltam is. Nem fórumokat olvasgattam hanem cikkeket főleg teszteket, egy tesztnél mi lenne megalapozottabb? Ha gondolod linkelek, ha nem hiszed el de neked is ott a gugli te is felszánthatod.

    ""egy hobbi gamernek aki fps-eket szokott tolni 1600-2000dpi a minimum, főleg multiba"
    Nem látom, miért változnak meg hirtelen az egér-szükségleteid, amikor mások belépnek a játékba. Esetleg 10 játékos fölött megintcsak újabb egér kell?"

    Nagyon egyszerű a logika mögötte, ha valaki sose játszott multit és kipróbálja először azt tapasztalja h sokkal ügyesebb, gyorsabb, a másik játékos mint a single playerben játszó ellenfelek, ráadásul még alkalmazkodó képességei is vannak! Ehhez nem kell 10 ember elég, ha már 1 ember ellen vagy multiban! Ezek alapján nyilván neked is gyorsabbnak, ügyesebbnek, pontosabbnak kell lenned amihez azért nem olyan nagy baj a jó egér támogatás! Ez palm gripeseknek majdnem mind1 is! De én ahoz h gyorsabb legyek a claw gripemmel multiban h előbb érjek oda mint az ellen, magasabbra kell állítanom az érzékenységet mert csak csuklóból játszok, nem egész karomat mozgatom "10 méteres" környezetben, de ha magasabbra állítom akkor már pontatlan lehet helyenként egy 400-1000dpis egér, ezért h ne menjen a pontosság rovására a dolog dpi emelésre van szükség. Nyílván van egy határ ebben a tekintetben mindenkinél sok minden függvénye mennyire komoly-hobbi játékos az illető, illetve mennyi pénze van,stb.!
    Azért megnézném ki tartja nehezebbnek egy játék single-jét a multijával szemben!

    "Sok ezer profi gamer, akik a legkülönbözőbb dpi beállításkkal sikeresek (de leginkább azért alacsonnyal)."

    Ez ugye azt jelenti h akkor vannak olyanok is mint én még ha kissebb is az arányuk! De ezen nem csodálkozom mivel köztudott h több a palm gripes a világon mint a többi fogásnemben játszók, ezért sikeresek többen alacsony dpivel! Mint ahogy a kínaiak gyűjtik be a legtöbb olimpiai érmét is gondolom ezt se kell magyarázni!

    "De ne erőszakolj magadra egy új sebességet azért, mert valahol azt olvastad."

    Ezt nem most erőszakoltam magamra hanem évekkel ezelőtt, amikor singleben úgy játszottunk haverommal h a windowsban szinte maxra állítottam az érzékenységet főleg a fogásom miatt és nem számított ha néha kicsit pontatlanul játszottam mivel ott bőven van idő korrigálni még ultra hard módban is, meghalásos alapon váltottuk egymást a haverommal amint meghaltam már nyomta is a windows gombot h alacsonyabbra állítsa az érzékenyéget mivel ő palm grippes!( hozzáteszem ekkor még nem volt fogalmunk a dpi-ről)
    Aztán mentem multiba ahol én elvéreztem ő pedig sokkal jobb volt mint én! Aztán kérdeztem őt h hogy a francba nyomja ilyen jól és azzal kezdte h rosszúl fogom az egeret, meg h nem lehet ilyen érzékenységgel játszani, erre megpróbáltam azzal a fogással játszani mint ő alacsonyra állítva de egyszerűen már annyira berögzült a másik fogás h nem ment! Aztán nem tudom h jutottam el oda h találkozzak a dpi kifejezéssel gondolom hírtelen megakadt a szemem egy multis fórumon rajta és akkor kezdtem el nézelődni jobb egér után és úgy jött az 1600dpi h nem akartam olyan sokat kiadni egy 3-5000-es dpis egérre mert bazi drágák!
    Ezért azt próbáltam először és nyílván hozzá kellett szokni de az már feltünt h az én beállításaimmal sokkal pntosabban ér oda a kurzor mint az előző egérrel! Úgyh az 1600dpi fix már ehhez szoktam hozzá, 2000-et még próbáltam az se rossz de a fölött nem, alatta meg ugye próbálgattam de claw grippel egyszerűen nem tudtam tartani a lépést (igen a csuklom fekszik a padon) palm grip átállás meg már nem ment!

    "De mindez úgyis tökmindegy, mert vezeték nélkülivel pont akkora késésed (neadjisten megbízhatatlan mozgásod) lesz, hogy az a hátrányodra válik multiban."
    Ebben valószínűleg igazad van, mert mindenhol ugyanezt írják, bár vannak drágább típusok amik már nem késnek, amit nem veszek meg! Ráadásul sose volt vezeték nélküli egerem, úgyh még csak nem is próbáltam ezért is jöttem fel a fórumra h mi az az egér ami falon keresztül bírja, sajnos nincs más lehetőségem mert monitor kipurcant,nincs újra most pénzem és családi ledtvre kötöm ahol leírtam mi a helyzet úgyh át kell váltanom vezetéknélkülire:( Egykicsit félek is a késés miatt lehet h adok egy pofont a szarnak!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák