Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LélekVándor

    tag

    válasz Gyöször #13360 üzenetére

    Én egészen biztos, hogy amikor csak tehetem a kamerával formázom meg a memóriakártyát. Sztem ha így teszel kizársz 1-2 felesleges hiba lehetőséget. Nekem PMW-EX1-esem van. Nem mai darab már, de jó, hogy 2 memóriakártya lehet benne egyidőben, mindig a menüből formázok!

    [ Szerkesztve ]

  • LélekVándor

    tag

    válasz kukulec #13713 üzenetére

    Sony a7sII portré markolattal. Bár akksi csere nélkül sztem nem lesz meg a három óra, talán 2-2,5

  • LélekVándor

    tag

    válasz Ottó58 #13717 üzenetére

    Az a7sII inkább kamera mint fényképezőgép, mindössze 12MP-es érzékelője van. Fotóra a testvére való inkább az a7rII de mindegy. Mondhatnám az FS5-öt vagy FS7-et de mivel az volt a kívánalom, hogy gyenge fényviszonyok között állja meg a helyét, sztem sokkal jobb választás az a7sII, ami kenterben veri mindkét kamerát gyenge fényviszonyok között. Esetleg az a7s, ha tényleg "csak" Full HD-re kell, mert az 550.000FT, még az a7sII a duplája.

  • LélekVándor

    tag

    válasz bszotak #13740 üzenetére

    Szia!

    Lehet megint le leszek tolva, mert nem camcorder-t ajánlok. Ennek ellenére ebből az árból a legjobb vétel sztem egy Panasonic GX80 fényképezőgép használtan egy kites 12-32-es objektívvel. A Canon és a Nikon DSLR-ek játékszerek ehhez képest az alacsony ára ellenére is! Akár 4K-ban is meg tudod majd örökíteni a kislányodat, van benne vázba épített stabilizátor is. Sajnos külső mikrofont nem tudsz csatlakoztatni hozzá, érdemes megnézni 1-2 teszt videót, amin a saját mikrofonjával készített felvételek hangját hallod vissza. Én is hasonló gépet tervezek venni a közeljövőben (G80). (Írom ezt úgy, hogy professzinális használója vagyok egy PMW-EX1-nek(értsd ezzel keresem a kenyeremet), amitől még a CANIKON DSLR-ek is jobb képet adnak.

    Például itt néha ki lehet fogni egy jó ajánlatot:
    http://hardverapro.hu/apro/panasonic_gx80k_kit

    [ Szerkesztve ]

  • LélekVándor

    tag

    válasz Ottó58 #13742 üzenetére

    Hiába micro 4/3 az érzékelő, de a 100Mb/s tömörítésnek hála szebb végeredményt produkál, mint a Canon-os, Nikonos DSLR-ek, amit vissza interpolálhatsz a későbbiekben 4K-ról FHD-re igény szerint. Ha érdekel a minősége, tölts le eredeti minta vidókat, hogy össze tudd hasonlítani más kamerákkal. Ajánlom a Vimeo-t erre, ott sok esetben feltöltik a forrás fájl-t is. Nekem 60D-m van, azt fogom lecserélni egy Panasonic G80 MILC-re, vmint tervben van még egy A7SII. Elvileg mindkettő fényképezőgép és nem kamera. Abban teljesen egyetértek, hogy egy hagyományos értelembe vett kamera sokkal kezelhetőbb, és megbízhatób is, mint egy fényképezőgép(ennek ellenére munkára is az említett gépeket fogom nagy valószínűséggel választani) csak egy idő után az ember nagyon válogatós lesz, ami a képminőséget illeti, az általad ajánlott Pana HC-X920 kamerát nem ismerem, nem dolgoztam vele, bár nem gondolom, hogy akár egy GX80 szintjét hozná, de amiket írtam azt elsősorban a Canikon vs MILC -re írtam. És ide venném a GX80 mellé a sony a7S-t, Sony a6500-at, Fuji X-T2 -t is, ezek mind kiváló gépek nemcsak fotóra, hanem videóra is remek képminőséggel és 4K tudással. Csak leírtam a véleményemet, tapasztalataimat a gépekről hátha segít a leendő vásárlásban Neki. Gondolom ha valaki vásárol egy gépet megnézi az ajánlott masinák képminőségét a megfelelő oldalakon, és majd Ő eldönti, hogy mi mellett dönt.

  • LélekVándor

    tag

    válasz Ottó58 #13745 üzenetére

    Ezzel a 3MOS os kérdéssel nagyon nem értek egyet, legékesebb bizonyíték a tévedésedre ezzel kapcsolatban pont a Full Frame-es Sony a7SII, ami jelen pillanatban a kevés fényben történő filmezés bajnoka, olyannyira, hogy a Nála jóval felsőbb árkategóriába tartozó kamerákat is lekőrözi, pl. Sony FS 7, ami 4millió forint jelenleg. Ebben a kis gépben egy 12MP-es szenzor van, és kétségtelenül a legerősebb az egész mezőnyben, de igazából meg merem kockáztatni azt is, hogy a RED sem készít olyan kamerát, ami gyenge fényviszonyok között ilyen minőséget produkál, pedig az már igazán más kategória 10-12M forint körül van egy olcsóbb típus is minden tartozékkal.

    Tecsu véleményét osztom, azért mert Te a kék kapszulát választod, még létezik a piros is. Nem mosogépet kezdtem ajánlgatni egy videókamerákkal foglalkozó fórumban. De nem akarok senkit meggyőzni, csak segíteni akartam a véleményemmel.

    "Megkérdezhetem mióta vagy a videó világában, mert eddig nemigazán tűntél fel itt a fórumon?"
    Ez egy kicsit érdekes kérdés:), olyan mintha valami titkos szektába csöppentem volna, a nagy titkok ismerői közé:). De jöjjön akkor a bulvár, bár nem hinném hogy bárkit is érdekelne:) 4 éves koromban volt előszőr kamera a kezemben, akkor még Apu filmfelvevője, erre nem is emlékszem, Ő mesélte, ami megvan az 9-10 éves koromtól már kifejezetten emlékszem a VHS rendszerű kamerára, amit Én is használtam onnantól, persze csak otthon családi videóhoz. 2006-tól van saját vállalkozásom, most 36 éves vagyok. Eddigi legnagyobb volumenű munkám a Jézus - Apám nevében című film, ami elvileg januártól megy a mozikban, de azért nem lehet egy lapon emlegetni a nagy költségvetésű filmekkel, mert igazából nem gondoltuk, hogy ilyen messzire jut. Ezt amúgy egy Black Magic 2,6K-s kamerával vettük fel, ami ugye tud 4:4:4 RAW-t,mindezt "dng" szekvenciában kínálja, ami igen hasznos volt az utómunkánál. Bulvár off:)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák