Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    Tanácsot kérnék. :) Adott egy Canon G7x típusú csúcskompakt gép amit szeretek, de most elgondolkoztam a kategória váltáson. Mivel azért ezt vettem mert a méret elég fontos így MILC gépek érdekelnének, azokból is a realtive kisebb darabok.

    Ahogy nézegettem tökéletes gép nincs.. Amik nekem szempontok.

    Méret. Valahol a Sony A6000 körül ami még okés.
    Érintőkijelző. Lehet szidni stb. én megszerettem és amúgyis egy 100-200 ezres gépnél ez ne legyen kérdés.
    Elektronikus vízszint.
    Vakucsatlakozó.
    Beépített vaku. Mert valószínűleg nem lesz rögtön pénzem venni egy külsőt. Jó ha hátradönthető de nem feltétel.
    Kijelző dönthető. Jó ha selfie és vlog képes de nem ez a legfontosabb.
    Záridő. Legyen BULB vagy ha nincs azért egy 60mp férjen bele.
    Videó. 120fps nagyon jó lenne akár 720p-ben.
    EVF. Ha van jó ha nincs akkor legyen vakucsatlakozó ahova rakhatom :)

    Ár: Mivel a mostani gépem eladnám 100 körül így olyan 200-250-re gondoltam amibe férjen bele egy objektív ami átlagos felhasználásra. Város, táj, portré, minimális makró is használható.

    Vélemények? :)

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    Sziasztok!

    Adott egy Canon G7x gép (vakumodos, dupla akksis, szűrő adapteres, ND szűrős stb. ), amiről szeretnék feljebb lépni a jobb álló és mozgókép minőség végett.

    Gondoltam a szettet fölvarázsolom HA-ra 100 környékén és a pénzt, nem kevéssel kipótolva beletolom egy új rendszerbe. Sokat olvastam, hogy melyik lenne nekem az ideális.

    Amire kéne: MINDIG. Tehát olyan kicsi és relative könnyű gép amit bedobhatok egy oldaltáskába is akár. 1-2 obival. Én azt vallom az a legjobb fényképező ami nálad van ha kell, ezért a DSLR-ek és a nagytestű MILC-ek élből elhullottak.

    Sok olvasás után rájöttem, hogy a nincs olyan gép ami tökéletes lenne számomra, tehát kompromisszumot kell kötni. A Sony-k elhullottak mert a 6500 nem fér bele a keretbe, a 6300-hoz meg drága minden + ennyiért jól lenne a fullosan kihajtható érintőkijelző, meg melegedés nélküli felvétel. Nyakunkon a Canon M50 ami elsőre álomgép is lehetett volna de úgynézki a 4k-t elbaszták rendesen így meg már nem annyira szimpatikus közel sem (persze a teszteket megvárom róla). Itt a Lumix GX9 aminek meg az indulója szerintem túlzás a tudásához képest, mert úgy látom nem fejlődött túl sokat (legalább egy mikrofon csati lenne rajta, vagy a GX8 kijelzője).

    Fontos, hogy fotóban és videóban is jó gépem legyen olyan igazi mindenes. :) Jelenleg a GX80 a kiválasztott 12-32-es kittel. Kérdés, hogy ilyen áron van e jobb gép tudomásotok szerint (forgatható kijelző, miki port elsősorban.)? G80 kiesik mert tükrös méretű gép nem kell :) GX8-ról meg sok videót néztem meg tesztet, de az elavultabb mechanika és a gyengébb stabi elriasztott.

    A keret amit a szettre tudnék költeni az olyan 400 körül lenne (táskát, memóriakártyát, külső mikrofont, töltőt stb. nem beleszámolva), amiből a kitobis gép elvisz 175-öt (digitcam, mert ott 5év garral van). A legfontosabb dolgok közt lenne, hogy legalább olyan háttérelmosásom legyen mint a G7x-el 100mm-en 2.8-al. Tudom, hogy ez nem feltétlen olcsó játék, ezért is gondolnék egy olcsóbb de jó tudású vázra, jobb üveggel/üvegekkel.

    A 12-32 gyárit megtartanám míg nincs pénzem egy fényerősebbre, viszont kéne mellé egy portrézáshoz is használható darab. Ti mit ajánlanátok 200k körül ilyen célra? Szeretnék minél jobb minőségű portréképeket is készíteni, illetve ugye kirándulós városfelfedezős gép is lenne. :)

    Illetve, ilyen méretű gépre milyen vaku ajánlott ami már kisebb melókra is jó lehet? Vagy a gyári kis cucc is jóféle?

    Előre is köszönök minden reakciót ötletet!

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz haruspex #45723 üzenetére

    Köszönöm!

    Igazából nagyon megszerettem a kis Canon portré képeit, kellemes a mélységélessége, ezért szeretném legalább azt a szintet becélozni. :) Tisztában vagyok vele, hogy ez 200 fölé is kúszhat árban :S A Zuiko 75mm 1.8-at írták még ami szépen kihozza az alanyt a háttérből még körbenézek mik vannak. Nyilván a zoom lenne a kényelmesebb de ennyiért nem szeretnék túl nagy kompromisszumot kötni portrézásnál. A 12-32 meg tökély lesz szerintem street-re meg kirándulásra.

    Többieknek is köszi a válaszokat!

    Sony kérdés. A 6000-es a 4k miatt esik ki elsősorban (ha már váltásra adom a fejem akkor jó lenne videóba nagyot ugrani) plusz én nagyon megszerettem az érintőkijelzőt és úgy gondolom ilyen árú cuccoknál ez ne legyen már kérdés. Plusz tudjuk, hogy a Sony ha akarta volna berakhatta volna a 6300-ba is, erre még a 6500-as érintőjére is komoly panaszok voltak, hogy mennyire laggos. Úgy gondolom egy félmillás váznál ez nem férhet bele. A nagy Sony-k (A7 és mindenféle társai), illetve a kicsik (RX100) nagyon bejönnek de ezeket a közepes méretűeket a Sony hülyesége miatt nem tudtam megkedvelni a tesztek alapján. A 6300-asba ha lenne érintő és nem kéne a hülye túlmelegedéssel bíbelődni (amit amúgy megint csak simán megoldhattak volna) akkor lehet afele mennék. De itt a GX80 több mint 130k-val olcsóbban amit szerintem a Sony nem tud tudásban visszahozni, bármennyire is fejlett termék de úgy gondolom túl van árazva.

    Canon gépeket is mindig figyelem (ha már most is az van ugye) de tényleg létezik a Canonitis jelenség ([link] 12:30-tól) :D mert vicc, hogy nem tudnak 4k-ra lépni végre és mikor megteszik úgynézki azt is elcseszik egy triviális baromsággal. Ez bosszantó. Nekem az M6 is tetszene amúgy de a fullhd szerintem már ciki ebben a kategóriában és nem szeretnék jövőre új gépet venni csak emiatt.

    Olympus OM-D E-M10 Mark III (ezt megjegyezni is nehéz :D ) is tetszik amúgy de nem látom, hogy bármibe nagyon ütné a GX80-at és a Pana meg szimpibb akár már csak az 5 év gari miatt is.

    Fuji vonalon a videóval és a kijelzőkkel való töketlenkedés az ami nem tetszik, hogy ott egy drága gép (pl. XE-3) és beraknak egy fix kijelzőt. Viccnek is rossz. Úgy gondolom az állítható érintőkijelző egy alap dolog kéne, hogy legyen már évek óta, ne ezen spóroljanak már.

    Nikon ugye még a csúcskompaktjait is elnézte, pedig még ma is lenne létjogosultsága a tervezett DL gépeknek.

    És úgy kb. ennyi. :)

    (#45718) atis78: G80-on még filózok, mindenképp kézbe fogom még venni, mert az jár legközelebb az igényeimhez, leszámítva a méretet.

    [ Szerkesztve ]

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

  • Quent1n

    senior tag

    válasz 80hun #45728 üzenetére

    Ez volt a terv, de gondoltam hátha jön egy csodatevő APS-C tipp :D

    Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

Új hozzászólás Aktív témák