Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaktib

    tag

    Sziasztok!
    Én is meguntam a mobilos kép készítést.
    Ezért megvettem életem első "komolyabb" szettjét. Ezelőtt Egy Nikon L820 volt ( az már nincsen meg). Annál jobbat szerettem volna, ahol van lehetőség egyénileg állítani a kép tulajdonságain. Olvasgattam is azért előtte és az igényeimet felmérve a következő szettet vettem, most szerintem elég jó áron a Médiában:
    Panasonic DMC-GF6 Két objektívvel 14-42mm , 45-150mm ( 5 év gari + kedvezményes fotós tanfolyam kupon)
    Hama Rexton 130 táska
    Hama Pofil duó III álvány
    Samsung kártya 32 GB
    Ez így 146 K volt
    Az állványról olvastam, hogy az gagyi, de gondoltam azt a nem túl nehéz gépet elbírja (4 kg-ig terhelhető) és a felhasználási szokásomnak még megfelel. Aztán ha majd értek is hozzá és olyan igényeim lesznek veszek másikat. De még nincsenek nagy igényeim. :)
    Ez a gép nagyon meghaladja a tárgyi tudásom, képességeimet. De ezt tudtam, hogy így lesz :))
    Ezért elkezdtem belemélyedni a témába. Találtam pár cikket, meg nézek majd valami könyvet is. Milyen könyvet ajánlotok, illetve valami jó fotós oldal van -e ahonnan el lehetne sajátítani az alapokat? Szeretném idővel kihasználni a gép képességeit és nem automata módban fotózni. Van itt valaki akinek van ezzel a géppel tapasztalata, vagy hasonló gépe van. Mennyire van megelégedve vele?

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz polgcsabi #29749 üzenetére

    A Média Marktban. Ott most a gép 135 K Mert akciós. 150 K ugyan ez az Extrém Digitalban. Így az egész olcsóbban jött ki, mintha ott vettem volna. Az Arénában ez volt az egyetlen darab pedig reggel szinte nyitásra mentem. A héten őrült csütörtök volt, minden termékre 10 százalék kedvezményt adtak 20 ezer forint feletti vásárláskor. Így a gép "csak" 121 K volt.
    Tegnap csináltam pár képet a rakparton gyári beállításokkal, nekem nagyon tetszik az eredmény. :)
    Nagyon tetszik, hogy nem valami nagy a mérete, simán város nézés közben kényelmesen használható. Nekem ideális.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    A GF-6-al való ismerkedés folyamatban. Ez az első ilyen típusú gépem, eddig csak automata volt, meg telefon. De sokkoló, hogy mi mindent lehet vele csinálni. A képektől pedig el vagyok halva. :)
    Ma kipróbáltam az "Stop Motion Animation" módot. A négy másodperces kis videót tök jó volt megcsinálni. Aztán kiderül csinálok-e hosszabbat. :) Csak jó ötletek kellenek...
    A városban mászkáltam vele, a táskával sem húzta a földig a vállam, nekem nagyon bejött, hogy olyan pici.
    Most már nincs jelentősége, mert ezt vettem meg, és tetszik is, csak érdekelne, hogy a E-PL6-hoz képest hol a helye? Nekem tesztek alapján jobbnak tűnt, a Panasonic. Pedig amit lehetett el olvastam A GF-6-nak videózás közben is állíthatók a főbb paraméterek. Gondolom ez hasznos lehet, ha majd értek is hozzá. A kijelzője is jobb. Csak ha előkerül, hogy milyet vegyek az Olympust szoktátok ajánlani. Az miért van? Miben jobb? Nekem laikusként elkerülte valami a figyelmem? Most szinte egy árban is vannak.
    [E-PL5 teszt] Itt azt írják, hogy ez olyan mint a hatos.
    [GF-6 teszt]

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    Most a Panasonic G szériás gépei is öt év garanciával kaphatók. Regisztrálni kell a készüléket [itt.]
    Furcsa is volt látni, a válasz e-mailben hogy a garancia vége 2020. :DD Azért az megnyugtató dolog, hogy a gyártó mer vállalni a termékre 5 évet.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz silmatauki #30118 üzenetére

    Nem régen vettem GF-6-ot. A fórumot olvasgatva valóban nem jön elő, és nem is szokták ajánlani ha valaki kérdezi milyet vegyen. Én teljesen kezdőként vettem. Ebben az árkategóriában lévő MILC gépek tesztjét azt hiszem jól elolvastam. Összevetve az igényeimmel és a szolgáltatásokkal nekem az lett a véleményem, hogy nekem ez kell. Én videózásra is szeretném használni. Szoktam kis filmeket készíteni kirándulásról, összejövetelekről stb. Ha jól tudom felvétel közben is módosíthatók a beállítások, többi MILC ezt nem mind tudja. Nagyon sok szolgáltatás van benne. Nekem Az NFC is fontos folt. G6-ot gondoltam először, de az nagyobb és drágább volt. De kétség kívül biztos jobb is. De én ettől is még el vagyok ájulva... Szerettem volna ha nem nagy a gép, mert kényelmetlen néha cipelni. Ha nincsen kedvem cipelni, ha elmegyek valahova, akkor meg minek. Dupla obival vettem, tehát amíg egy picit jobban értek majd, hozzá addig biztos jó lesz. Amit eddig csináltam vele az nekem nagyon tetszett. De nem volt még más gép a kezemben. Az 5 év garancia is jó ajánló levél. Sok objektív van hozzá. Ha jól tudom a Panasonic obi van 40 féle és azt olvastam hogy kompatibilis a Oly objektívekkel is. Én a teljes átlag felhasználó vagyok.
    A kereső hiánya valóban negatívum de túl élhető.
    Nem volt a honlapon magyar leírás telefonáltam ellenőrizték és küldtek is egyet. Nagyon segítőkészek voltak az ügyfélszolgálaton.
    Kíváncsiságból megnéztem megint az oldalt. Kirakták már a magyart leírást is. :) A leírásában meg lehet nézni mit is tud szolgáltatásokban a gép.
    Ez kifutó modell ki lehet fogni jó áron. Mikor megjelent egy alap obival volt 180K Én 125K ért vettem két obival. Most a GF-7 az aktuális újdonság.

  • jaktib

    tag

    válasz andzsin73 #30250 üzenetére

    Én pont a méret miatt választottam MILC gépet. Azért egész nap sétálni egy sokkal nagyobb géppel nem olyan jó mulatság. El kell dönteni neked mi a fontos. [összehasonlítás] A MM-ben olcsóbb a Pana, csak itt össze lehet hasonlítani a gépeket. Most a MM-ben 130 a PL6 A GF6 pedig 140. Nem nagy a difi. Ami miatt a Panát választottam: Jobb minőségű érintős LCD, WIFI, NFC, video jobb, Time Laps, Motion Pictures, 5 év gari, nekem tetszetősebb kivitel, van beépített vaku, a E-PL6-hoz tartozék a vaku, tudom, hogy jobb a vaku papucs, de nekem megfelel ami ebben van. Nem kell cipelni vacakolni a külön vakuval. A 10%-os akcióval olcsóbb is volt mint az E-PL6. El kell dönteni mi a fontos. A képminőségben szerintem azért ordító különbségek nincsenek. Jobb objektív kell ahogy itt olvasom ha jobbat akarsz. De ha nem vagy fotós elégedett lehetsz mindkettő képével. :)

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz andzsin73 #30260 üzenetére

    Duplakitben vettem én is a GF6-ot. Az obi pedig nem fekete hozzá mint sok képen hanem fém színű így még nagyon is jól néz ki. Külön vettem volna az obit úgy már valóban drága lenne.

  • jaktib

    tag

    válasz MrChris #30411 üzenetére

    10 másodperc az jobb volna? Ez 20 mp/kép volt. Ez csak az első próba volt. Jó volna valami látványosabbat csinálni...

  • jaktib

    tag

    [link]
    Ez a rövidebb az eredeti. Amikor elmenti MP4-be a gép milyen kép/másodpercet érdemes választani?
    5 kép/másodpercet választottam. A 24kép/mp az nagyon sok fotót igényel.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz konyi79 #30417 üzenetére

    Én is! :)
    A következő már csak jobb lesz. Próbálgatni lehet, ezért hobby.
    Olvastam is, hogy nagyon sok kép kell egy jó videóhoz, és valóban. Azt is olvastam, hogy egy tükrös gépet ki is csinál egy két komolyabb ilyen videó, ez tényleg igaz? Kell vennem egy másik aksit is. Mert kb 400 képet lehet csinálni egy aksival.
    Ha jól értem: Ha emberek vannak a képen, meg egyébként is, több kép/mp lejátszás, 24 kocka/mp., szűkebb látótér, kameramozgás pedig nagyon nagyon minimális. Ha pl égboltot fotózok, vagy várost, tájat akkor is ilyen sok kép kell?

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz andzsin73 #30477 üzenetére

    Na akkor megszületett a döntés, szerintem jól döntöttél! Én már nagyon megszerettem. Grat a géphez, jó árban is volt. Üdv a klubban, nekem is nagyon tanulni kell még! :D
    Mikor én vettem nem is volt fent magyar használati, az ügyfélszolgálatot kellett hívnom. Nekem van benne magyar nyelv. Nem volt szükséged a másik obira? 0%-ra az a többlet 39 K szerintem megérte volna. Egy kezdő fotósnak nagyon rendben van. Ahhoz hogy megunjam jó pár év kell szerintem. Amit csinál képet nagyon jó, és ha nincsen mellette ugyan az lefotózva, egy sokkal jobb géppel nem hiszem, hogy hiányérzetem lenne bármiben is. Ma voltam a Red Bull repülős napon. A lehajtható LCD nagyon jó volt. A gép nagyon jó csak ki kell tudni aknázni a lehetőségeit. Csináltam egy kis videót, de nagyon nehéz ilyen gyorsan mozgó repcsiket ebben a dög melegben filmezni. Azért nem is olyan amilyet szerettem volna. De gép tudja azt amilyet szeretnék, csak még én nem tudom vele előállíttatni vele a kívánt produktumot... Talán 2-3 igazán jó kép lett. Ha érdekel itt megnézheted: [link]
    A 45-150-es obit is próbáltam, de azzal nehéz felvételt készíteni, mert nagyon gyorsak voltak a repülők.

  • jaktib

    tag

    Én tegnap csináltam pár olyan képet amin pont azt gyakorolgattam manuális módban a GF-6 al, milyen is az a mosott háttér. Akinek még nem volt ilyen gépe ami ezt így tudja annak nagy élmény ám! A 45-150 kitobi valóban jól tudja, csak messzebb kell menni az alanytól. Lett jó pár kép ami szerintem jól sikerült de van ami vagy túl sötét vagy egyes részek túl világosak. De tény ami jól sikerült azt tök jó nézegetni, hogy eddig csak magazinokban láttam hasonlót és most nekem is sikerült! :) Az ISO-t is állítgattam de az még nem világos mikor hova...

  • jaktib

    tag

    válasz Zola8046 #31604 üzenetére

    [GF-6 teszt]
    Összehasonlítás
    EP-l5 teszt Ez ugyan az mint a 6-os.
    Én is is a két kép között gondolkoztam sokáig. Nagyon sokat böngésztem a netet. Azután mérlegre téve a dolgokat a GF-6 mellett döntöttem.
    Nekem fontos volt a videó is az NFC a Wifi. Nagyon hasznos tud lenni mikor nem kell dugdosni a kábeleket. A kijelző ha már nincs kereső szebb képet mutasson. Szerencsémre pont le volt árazva a MM-ban és még volt 10 % kedvezmény is aznap mindenre, a dupla kit 150 K-ból kijött az állvány táska és a kártya is. Ha megnézed nagyon hasonló a két készülék, apró fontossági dolgok dönthetik el melyiket választod. A képminőség gondolom mindkettőnél jó, és úgy sem lesz ott ugyan az a fotó a másik géppel, hogy összelehessen hasonlítani. Ha még az elején nem is értesz hozzá rengeteg gyári beállítás van mindkettőn amivel nagyon jó képeket lehet csinálni. Olyat, hogy nekem némelyiknél le is esett az állam. Pl A Red Bull repülős napon a 300-al repülő gépeket olyan szépen lekaptam. [link] Tehát mint egy kompakt gépet használod. És a képek nagyon jók lesznek az tuti. Ha meg megtetszik és érdekel a fotózás, lehet tekergetni kísérletezni, tanulni ( most én is ezt csinálom) és már van egy jó géped ami támogat ebben. Aztán ha úgy érzed lehet komolyabbat venni ha meg nem van egy jó géped.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    válasz muranyig #31720 üzenetére

    Szerintem teljesen jó lehet! Van hozzá vaku is.
    Itt az elvárt igények a döntőek. Van aki egy negyvenezres kompakt géppel nagyon jól el van és boldog vele. Nem tudom elképzelni, hogy egy belépő MILC ne lenne elég egy kezdő amatőr számára. Mindennapi családi fotók készítésére. Nem hiszeb hogy egy gyereket ne lehetne egy ilyen géppel lefotózni. Nyilván jobb az említett két modell, de nem véletlen az árcédula rajta szolgáltatásban is többet nyújtanak. Megnéztem mindkettőt nagyon jók még kézbe fogni is. DE! Önmagában drágábbak mint az E-PL6 duplakittel. Ez szerintem olyan kérdés, hogy például: Egerbe akarok utazni Corsa jó lesz vagy inkább egy Audi? Mindkettő jó a célra csak valahogy mégis más de az már pénztárca függő és ugye az igények...

  • jaktib

    tag

    Ma reggel [ezt] a tesztet találtam az egyik oldalon. Elkezdtem olvasni és már majdnem kezdtem megbánni, hogy a GF-6-ot választottam olyan jókat írtak róla. Gondoltam pont ilyet akarhat sok ember, köztük én is. Jó képminőség, nagy szenzor, manuális állítási lehetőség, mindenes objektív, kicsi és könnyű gép. Aztán eljutottam az áráig.... Aztán már mégis jó döntésnek találtam a GF-6-ot. (:
    Ha az ilyen gépek ára lemegy a felére, szerintem kb két év múlva és más gyártó is kijön ilyen géppel, az ismét átrendezheti a piacot.

  • jaktib

    tag

    válasz MrChris #32136 üzenetére

    Nekem az L810 Coolpix volt a GF-6 előtt. Igaz az csak 26x-os zoomos volt. Az tény, hogy azért nagyon szép képeket lehetett vele lőni, (ha éppen nem lett elmosódott). Szerettem is a a nagy zoomot. Ismerőseim kompaktjaihoz viszonyítva akik velem voltak kiránduláson akkoriban sokkal jobb volt. Nagyobb látószögű volt az objektívje több minden belefért egy épület fotónál pl. Ahol az ismerőseim kis kompaktjai jó sötét képeket készítettek pl este városban, nekem még elég jó lett. De rengetegszer az volt, hogy elmosódott lett a kép és bosszankodtam utólag, meg azon is hogy nagyon lassú volt mire fókuszált. Az a gép mondjuk teljesen automata volt nem lehetett rajta állítani semmit, csak előre beállított profilok voltak. Azért egy MLC másvilág. De akkoriban nekem is megfelelt. Mai fejemmel nem biztos, hogy azt venném. :)

  • jaktib

    tag

    Én mint teljesen kezdő olvasgatom itt a hozzászólásokat! Egy ideje GF-6 tulaj vagyok. Tudom hol a helye a gépemnek nézegettem sok tesztet képet és élőben is megvizsgáltam pár gépet vásárlás előtt. Jól átgondoltam mielőtt megvettem. Ár/érték tudás igényeim mit akarok stb. Jól megnéztem, hogy a belépő kategóriában ebben az árban mit lehetne venni. Most már egy ideje ugye használom is, elég sok képet lőttem vele. Amikor itt olvasom hogy a jpg képek milyen rosszak a panánál, néha igen mérges tudok lenni! Kb úgy van itt elkönyvelve mintha nem lehetne jó képeket csinálni vele. Szerintem ki tud jönni igen csak szájtátós kép is a kis gépből. Szerintem ami többletet nyújt tudásban szolgáltatásban azt nem kompenzálja az EPL-5-6 esetleg picit szebb képe. Nem ég és földről beszélgetünk itt szerintem, de kb úgy van beállítva. De ez szerintem ízlés kérdése is. Csak egy példa: ugye egyiken sincsen kereső, nagyon nem mindegy, hogy milyen az az LCD amit néz az ember fotózáskor. Nagyon kis különbség van a két gép között tesztek alapján is! Ezzel is igen jó képet lehet készíteni. Mikor kész a kép nincs ott egy másik kép amit össze hasonlítasz és megállapítod, hogy esetleg egy picit jobb valamiben a másik géppel készült képen ami különbség nem is nagy. Egy átlag felhasználónak teljesen elég lehet. EPL-10 nyilván más tészta de nem egy ligában vannak. Mondják sokan, hogy a videó nem fontos, ez embere válogatja, de ha meg kell akkor nagyon jól tud jönni a tudása. Meg gyerek fotózáshoz is kb csak egy min 200 ezres gép jöhet szóba. Egy nem profi fotósnak családi fotózáshoz is bőven elég lehet.
    De ez csak az én kis egyszerű véleményem.

    [ Szerkesztve ]

  • jaktib

    tag

    Ma fényképezgettem és a GF-6 olyat csinált, hogy a tárgy vagy személy amit a fókuszba helyeztem az lett elmosódott. A körülötte lévő dolgok pedig tű élesek az miért van? Valamit elállítottam elromlott? Ezt a 45-150- es obival csinálta. Átcseréltem a kisebbikre majd vissza a nagyobbra most itthon jónak tűnik megint nem értem mi lehetett. A beállítás menüben nem állítottam fényképezés közben. Járt már így valaki? :F :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák