Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haruspex

    aktív tag

    válasz Aksomatic #36503 üzenetére

    Szia!

    Lehet, hogy használtak között lenne érdemes nézelődni elsőre, ott ha nem tetszik valami, akkor kisebb anyagi veszteséggel tudsz váltani.

    Fontos tudni, hogy a géppel együtt rendszert is választasz.

    Ha tükrös gépet veszel, a prizmás keresőhöz érdemes ragaszkodni, szerintem, mert egy kis sötét lyukon nem az igazi komponálni, illetve én a két vezérlőtárcsához is ragaszkodnék, de ez utóbbi csak az én személyes preferenciám.

    Ha újat szeretnél, érdemes lenne megnézned az a Panasonic g6. Kit obival újonnan 134-től már van, rendelkezik keresővel, és jó a fogása, egészen klasszikus fényképező felépítése van, milc szolgáltatásokkal, és mérettel. Kezdeni elég, és kialakul mi az amit használsz, mi az amit nem. Az mft-n belül meg viszonylag könnyű bővíteni a felszerelést.

  • Byk01

    senior tag

    válasz Aksomatic #36503 üzenetére

    A természet fotózás mit takar? Madár és vadfotókat, vagy közeli képeket kicsi dolgokról (gombák, ízeltlábúak)? Ez utóbbi objektív téren valamivel pénztárcabarátabb, viszont itt a kihajtható kijelző jól jöhet.

    A kereső akkor jön igazán jól, ha napsütésben fényképeznél, mert akkor az LCD-n nem sok minden látszik. DSLR-nél ez optikai (azaz azt látod, amit az objektíven keresztülnézve látnál), míg az SLT és MILC gépeken elektronikus a kereső, az az aktuális beállítások mellett a leendő képet mutatja.

    "Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

Új hozzászólás Aktív témák