Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz k1csi #34337 üzenetére

    "Ennek az a célja, hogy nagyobb lehessen a kép dinamikatartománya. Nézd meg a DxO grafikonokat. Ahogy nő az ISO úgy csökken a dinamikatartomány."

    Ez nem meglepő, így működik a CMOS+ADC:R

    "Amikor az ISO-t (erősítést) emeled akkor a jel és a zaj az árnyékos részeken együtt mozog (nem tud másképp lenni, nem lehet szétválasztani). Viszont a csúcsfényes részeknél a magasabb ISO-n hamarabb eléred azt, hogy a megemelt ISO miatt kiégésbe viszed azt ami az alacsonyabb ISO-n még menthető."

    A digi-kortól kezdve az ISO már nem egy kamerafüggetlen mérőszám, ez igaz. Viszont had döntsem már el én, hogy adott erősítési faktornál megfelel-e nekem a DR, vagy alul akarom exponálni a képet, a szabvány szerint az EI-hez tartaniuk kéne magukat, ez a "alacsonyabb erősítési faktort használunk" dolog nekem erősen a tesztek szándékos manipulációjának tűnik, ahol a kameránként különböző ISO-skálát azonosnak hiszik, a vásárló meg benyeli, lévén nincs másik gépe, amiből rájönne, h A-géppel ISO3200-on, kiegyensúlyozott hisztogramnál nem mozdul be, B-gépen (oly) meg igen - hiába a szuper, "iso1600 szintű" dinamka/zaj. Vagy ha alulexponál, akkor annyi zaja meg csökkent DR-e lesz, mint A-gépen iso6400-nál.

    Ezzel nem mondom, hogy az oly gépek sz@rok, nekem is van+nagy megelégedéssel használtam az elmúlt 2évben az "érintett" E-PL5-öt, csak helyén kell kezelni a dolgokat.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák