Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zLegolas

    őstag


    MoviX, a CD-ről bootolható videó lejátszó
    A nagyszerű MPlayer jó alapot ad további ötletek megvalósítására, ilyen például a MoviX projekt is. ()
    A MoviX tulajdonképpen egy mini Linux rendszer és az MPlayer házasságából született. Igazán érdekessé az teszi, hogy nem igényli operációs rendszer meglétét a számítógépen, a gépet CD-ről bootolva elindul egy lejátszóprogram, amely gond nélkül megbírkózik a számítógépen található videó-, DVD- és hangfájlokkal. A program hardverigénye igen csekély (még merevlemezre sincs szükség). Az egész csomag mindössze 32 MB, ez magába foglalja az operációs rendszert, a lejátszó programot és a szükséges kiegészítőket. Kiírható akár egy 36 MB-os, hitelkártya méretű mini CD-re, ami a praktikussága mellett linuxos erődemonstrációnak sem utolsó!
    A legfrissebb MoviX verzió letölthető a http://movix.sourceforge.net/ címről kiindulva.


    Geexbox
    ...A Geexbox gyakorlatilag azonos célra készült, mint a Movix. Szintén az Mplayer-en alapuló Live CD-ről van szó, ami az érdekességét adja az az, hogy nem egészen 6 Mbyte méretben sikerült a feladatot megoldani!
    Kész .iso fájl tölthető le a www.geexbox.org oldalról. A programot saját igényeinknek megfelelő formára is szabhatjuk (új háttérkép, magyar menü, stb...) az ugyaninnen letölthető .iso generátorral. Hátteret néhány másodperc alatt készíthetünk a www.geexdb.net/html/site/image2avi.php?&sel_lang=english oldalon, tetszőleges .jpg képből.
    A Geexbox merevlemezre is telepíthető. A CD-ről indítva a számítógépet a bootolási folyamat elején nyomjunk ESC-et, boot paraméterként írjuk be: install
    Ezt követően lehetőségünk nyílik a telepítéshez megkívánt, minimum 10 MB-os, FAT16 partíció létrehozására, továbbá segítséget kapunk a megfelelő Lilo vagy Grub rendszertöltő bejegyzések megírásához.


    És mindörökre felejthető a kodekpekkesdi... :C
    Ja, és tesztelésre kíváló - ha ezzel megy: vindóz szoftverhiba, ha nem: hardverhiba.



    [Szerkesztve]

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

  • zLegolas

    őstag

    válasz Bandus99 #66 üzenetére

    Bocs, ez a topic nincs benne a kedvenceim listájában...

    Szal én a GeexBox-ot ajánlanám. tetszetős, klassz cucc.
    A Radeon kártyákon alapból van TV-out, ahogy azt az MPlayer doksi (www.mplayerhq.hu) is írja, mással még nem próbáltam. Ja de: egy ősi 4MB-os Nvidia is ment, csak nem tetszett a képe (Asus V3000).

    A hangkártyák többségét alapból (sztereóban) eszi, de az extra funkciókkal (5.1, stb...) gondod lehet. Mondjuk ez az elterjedt DivX / XVid viknál nem is érdekes nagyon...

    Nekem a következő konfiggal megy a nappaliban egy gép, fixen TV-re kötve:
    P3-733, 128MB SD-RAM, Ati Radeon 7000, DVD-ROM.
    Ennél kisebb gépen is megy a szekér, ahogy az a GeexBox honmlapján is olvasható...


    Szal szerintem dobj egy próbát!
    Letöltöd az iso-t (6-8 MB), kiírod CD-re, rádugod a TV-t, bootolsz és kész is vagy.
    A tapasztalatokat oszd meg, légyszi!


    [Szerkesztve]

    Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Új hozzászólás Aktív témák