Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Versus

    senior tag

    Ha a pénz nem döntő tényező én is a Granite Bay-t javaslom abból is az Asus P4G8X-et ,a rambussal úgy tűnik végzett az intel.Egyébként tisztességes fölénnyel el is kalapálja a rambust és a 845-ös chipseteket is.A lapon sok olyan dolog van ami még nincs is de ha információim nem csalnak még másfél évig modernnek lesz nevezhető.Nekem nem rég jött meg ez a lapom és egy pont ilyen procival építettem össze ,kettő darab DDR400-as modullal alapfeszen tartósan hasít (@2800Mhz)és tényleg nagyon jó!845-öst cseréltem erre valós alkalmazásban (UT2003) 30-40% a teljesítménynövekedés!Körülbelül olyan mintha a P4 kipufogójából kihúzták volna a dugót!:)) Ha viszont viszonylag olcsón akarsz nagyon jót akkor a P4PE-t javaslom ,nagyon jól konfigurálható és szintén 3 év garival adják,talán a 845-ből a legjobb cucc.Elnézést ha márkabuzinak tűntem csak ezeket ismerem tüzetesebben ,természetesen más gyártó is gyárt ennek megfelelő speckóval lapokat!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Bocs közben beírtak a tárgyban ,a GB ereje tényleg ''akkor jön elő'' amikor elkezded az fsb-t húzni.Alap frekiken valóban a rambus környékén van a teljesítmény ,viszont az fsb növelésekor ''elhúz'' attól elég tisztességesen köszönhetően a dupla sávszélességnek(ugye a növekedés is duplán számít).Az meg hogy csak DDR266-ot támogat jó szöveg ,mint írtam nálam szép stabilan DDR312-nek megfelelő sebességen mennek a DDR400-as ramok.Megnéztem a proci megy 3006Mhz-en is itt a ramok a DDR334-et futják.Egyébként ha összeraksz egy P4TE-s rambuszos gépet akkor sem jössz ki olcsóbban a ram árainak és a lapok árainak köszönhetően! Sőt!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Pilóta : Emil ment ,hátha segít !
    Esteban : Granite Bay-be 4Gb memória fér ,talán már elég!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    A 2.4B-s proci 533-as fsb-vel megy tehát nem 4X100-al mint a ''sima'' 2.4-es.Vagyis 133X4=533. A lap a jelenlegi bios-al 200X4=800-as fsb-t tud.Most jó kérdés hogy támogatni fogja-e a 800fsb-s procikat ''hivatalosan'' de ezek amúgy is csak rajzon léteznek egyelőre.Szerintem azt meg meg kell szokni hogy hamar elavulnak a dolgok ,mire a következő generáció a boltokban lesz már rég szellőztetni fogják mi lesz utána.Gépet meg venni kell mert dolgozni és játszani kell.Ez a biznisz.Én olvastam olyan cikket is hogy lesz 166X4=667 fsb-s proci generáció is.Ki tudja mi az igazság?Szóval nem éreztem beszólásnak a dolgot ,inkább kérdés volt szerintem ezért küldtem el a saját teszt eredményeimet,hátha segítenek a döntésben.(szerintem oda is ér de hát a freemail!)Meggyőzni meg senkit nem akarok mert annak sosincs jó vége,lásd Amd v. Intel örökrangadó.Örülnék ha más GB tulajdonos is hozzászólna a dologhoz habár tudom hogy elég ritka madár az ilyen ,de ha mégis irjon a tapasztalatairól legyen szíves !

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Mhz-enként állítható valóban.Ja van rajta SATA, és 4Gb ramot kezel.Ha alapfeszen megy 2800-on azt nem nevezném overclocknak,volt hogy 5 napig ment a gép letöltés/játék üzemmódban.Ha letöltök mondjuk irc mellett 23-24 fokos szobában sem melegebb a proci mint 40 fok ,ha leterhelem pl Unreal2 3 órán keresztül akkor max 44 fokos,de ebben benne van egy V9820-as VGA is ami egy bazi réz lappal küldi a meleget a proci hűtőre.A Qz-fan meg teszi a dolgát és rápörget a ventire ha melegszik a proci.A teszteredmények mellé mindig tettem egy hőmérőzést is. Ja és még soha nem fagyott vagy ilyesmi ,mióta Asusom van még nem találkoztam a jelenséggel,ha túlhúzom vagy elrontok valamit egy angol női hang rámszól hogy mit rontottam el és áramtalanitás után visszateszi a Bios-t az utolsó jó beállításokhoz.

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Ja Crion szerinted a 156-os fsb-hez mijen PCI passzol ? Mert azt nem állítgattam eddig.Vagy érdemes egyáltalán ?

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Hmm kösz egy komoly fehér foltot tüntettél el a tudásomból.Persze ami még hiányzik a konfigomból az egy SATA-s vinyó de nem tudom létezik-e egyáltalán és ha igen lehet e vásárolni ?!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz esteban #65 üzenetére

    Esteban!
    Furcsállom hogy az MSI ennyivel drágább ,volt MSI-m lapból meg VGA-ból is de nagyon nem jött be.A GigaByte minőségi cuccnak látszik pont mint az Asus de akkor is aránytalanul drágának tartom mivel az Asuson tényleg minden extra feltét megvan(felét sosem fogom használni).Szerintem meg a lapra integrált video-digitalizáló cuccnak te hasznát fogod látni.Ezt az oldalt ajánlom figyelmedbe,lesz 7 GB-s lap összehasonlítása teszt is,engem ez győzött meg:http://www.asus.com/prog/awardindex.asp?kp=P4G8X%20Deluxe
    Egyébként én is nagy világutazó vagyok,ha pénteken hazajövök hollandiából átolvasom a lapodat ! :)

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    Ja és elküldöm neked is a teszteket ,hátha segít!

    Premium Vintage

Aktív témák