Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kb. fél éve nézelődtem mennyi az írók és korongok ára, és úgy döntöttem napolom még picit.
    Most megint szétnéztem, és a dupla rétegű újraírható lemezt is pörkölő LG-k már olcsóbbak mai forintba, mint a Pioneer DVD íróm volt akkori forintban, mikor ~6 éve megvettem. Igaz az LG-ről régen nem sok jót hallottam DVD-írók terén de ahogy elnézem blu-rayel most jól állnak, szóval az írót már megvenném akár holnap.

    Ellenben a korongok iszonyat árban vannak, sokkal drágábbak, mint annak idején a DVD-k voltak, és a legnagyobb "hengeres DVD-k tucatszámra fillérekért" helyeken se látok hengeres kiszerelésű 25Gb-os korongokat se, darabra pedig fajlagosan 6x drágábbak, mint a DVD-k (~6x-os tárkapacitás, ~36x-os áron már azt mondja, hogy az 1 bitre eső ár ~6x akkora).

    Mi várható a következő fél évben? Az írók ára gondolom sokat nem fog esni, esetleg gyorsulnak kicsit, meg pár ezressel lentebb mehet. De mi várható korongügyben? Vagy én vagyok figyelmetlen, és lehet kapni 10-es, 20-as hengerben is kedvezőbb árú 25Gb-os blu-ray korongokat, csak keresni kell?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Morden24 #62 üzenetére

    Frissítsd a Windvd programot netről. Esetleg próbáld másik lejátszóval is, pl Media Player classic, FFDShow kodekkel (az alternatív lejátszó ne a cyberlink kodeket használja). Ha így se, akkor próbáld ki másik lejátszóban (rokon, ismerős, műszaki boltban borravalóért a vevőszolgálatosnak), mert akár a korong is lehet hibás.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz conanabarbár #66 üzenetére

    Ha a lejátszó hardveresen támogatja az mkv-k olvasását (létezik ilyen, de kicsi a valószinűsége hogy neked épp ilyen van, hacsak nem direkt ilyet kerestél mikor vetted), akkor szimplán áthúzgálhatod egy UDF összeállításba az mkv-kat, és lefjátsza.
    Ha sima blueray lejátszód van, akkor ki kell szedni az audio/video/felirat sávokat az mkv-ból, bluray felépítésbe kell rendezni, szintúgy UDF 2.5-ben kiírni, és meg tudja majd emészteni az asztali lejátszó is. Ehhez a TSMuxer nevű programra, és pl. nero9-re lesz szükséged.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák