Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz Zizi123 #57770 üzenetére

    ugyebar mindegyik kapcsolo benne MX Brown, tehat ha midnegyik pengene, akkor ertem, hogy ilyen az mx brown kapcsolo
    Ez egy ismert jelenség, időnként meg szoktuk említeni önmagában is, de a kapcsolók hangjának részletezése közben a lefelé út és felfelé út mellett én mindig megemlítem, mint harmadik hangforrást. Ilyen a Cherry rugója, hogy némelyik képes pengeni. Időben változik, hogy melyik és mennyire peng, tehát képes elmúlni és megjelenni. Prémium gyártóknál szokás a binning, azaz hasonlóan viselkedő kapcsolókat válogatnak össze egy-egy billentyűzetbe (van gyártási szórás a kapcsolóknál, még ha nem is túl nagy), akkor úgy tűnik, hogy nem pengtek ezek a kapcsolók, azóta meg igen.

    Nekem is pengett néha 1-2 kapcsoló a WASD v2-ben, aztán amikor már elkezdtem volna kitépni a hajam, akkor szerencsére elhallgatott. Most egy merev, integrált plate-es hotswap billentyűzetben vannak Blueberry kapcsolók, szerintem este repülnek, mert gépelés közben úgy peng az egész alumínium ház, hogy elmondani nem lehet (a fém plate erősíteni tud rajta, a DIY világban sokan ezért nem szeretik a rézből készült plate-et, mert az ezt a hangot a magasabb frekvenciák felé tolja el).

    Az Outemu az igazán hírhedt ezen a téren, Kailh Box nem, többi Kailhnál előfordulhat (a Blueberryt ők gyártják és nem a Box sorozat része), Gateron kissé, Cherry a Gateronnál jobban, de nem vészes, a JWK tűnik egyedül immúnisnak.

    Amúgy meg kellene csak kenni a rugót (vagy kicserélni), de ahhoz nem férsz hozzá kiforrasztás nélkül.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • copass

    veterán

    válasz Zizi123 #57770 üzenetére

    ha nem múlik el és online vetted akkor elálsz tőle.
    ha nem online, akkor a boltnak írsz hogy ez így rossz. oldják meg ahogy akarják.
    én a pengést nem tartom normális működésnek.
    recsegő rugós cherry mx silent red volt kitben, kicserélték.

    [ Szerkesztve ]

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Új hozzászólás Aktív témák