Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • K1LLMy53Lf

    senior tag

    válasz nyunyu #29246 üzenetére

    nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, ennyire részletesre nem számítottam:B (természetesen köszönet Entaro és giorgio kollégáknak a segítséget).

    Egyébként igen, tudom, hogy a brown/blue tactile és józan paraszti ésszel úgy gondoltam én is, hogy ez eredményez extra hangot, viszont, ahogy próbáltam neten olvasva, yt videókból stb kideríteni, hogy számomra melyik lenne az ideális, belefutottam pár helyen, hogy a barna halkabb a pirossal szemben néhány ember szerint, ami számomra meglepő volt.
    Persze azt is gondoltam, hogy sok minden mástól is függ a hangosság (rugó minősége, cap anyaga, ház anyaga, lenyomás erőssége, ezért érdemes főleg spec bill típus alapján körbenézni/"hallgatózni"), csak mivel személyesen még sosem próbáltam ilyen bill-eket, neten pedig az szól hozzá egy adott fórumhoz, aki akar (ill cikkírásnál is ugyebár ki tudja ki mennyire őszinte vagy épp motivált más egyéb dolgok által), így gondoltam megkérdezlek Titeket is, mert az itteni fórumközösségben azért sokkal megbízhatóbb válaszokat lehet kapni eddigi tapasztalataim alapján és gondoltam így azért jobban ki tudom jelölni magamnak a fő csapásirányt :)

    De összeséségben akkor, ha jól értelmezem, a legjobban akkor járok, ha Cherry MX kapcsolós bill-t válaszok és abból is brown->red->black közül valamelyiket. Mondjuk kicsit bánom, hogy ekkora a szórás a billek lenyomásához szükséges erővel kapcsolatban a kailh bill-eknél, mert a sharkoon skiller mech szimpatikus, mert most is ennek a membrános verzióját nyúzom.

    De akkor így 3-ra szűkül a választéklistám:

    QPAD MK-50
    Das Keyboard 3 Professional
    Cherry MX-board 3.0 Keyboard

    Egyedül ami "zavar", hogy egyikhez sincs csuklótámasz. Esetleg lehet venni ezekhez (vagyis inkább úgy általánosságban billentyűzetekhez) normálisat, külön, nem horror áron?

    "...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Új hozzászólás Aktív témák